Fotoelektryczna kurtyna bezpieczeństwa z serii F3SG-SR firmy Omron
Aby sprostać zmieniającym się potrzebom klientów i wyzwaniom związanym z globalizacją, producenci muszą zacząć projektować elastyczne linie produkcyjne. W połączeniu z tymi złożonymi układami większość z nich stosuje różne rodzaje fotoelektrycznych kurtyn bezpieczeństwa do wszelkich zastosowań ochronnych. Z tego powodu wybór odpowiedniej kurtyny jest skomplikowanym i czasochłonnym zadaniem. Seria F3SG-SR obejmuje pełną gamę kurtyn bezpieczeństwa do różnych zastosowań i o różnych parametrach ochronnych obejmujących wszystkie aspekty — począwszy od etapu projektu aż po konserwację.
Nowa seria kurtyn fotoelektrycznych F3SG-SR firmy Omron zapewnia ochronę całego ciała pracowników, np. palców, dłoni, rąk lub nóg na samej maszynie lub obszarze wokół niej. Obejmuje wiele różnych zastosowań i ma zakres pola działania od 160 mm do 2,48 m tak, aby całkowicie pokryć wymaganą strefę ochrony. Dzięki modelowi F3SG-SR producenci są w stanie ujednolicić konstrukcję mechaniczną na liniach produkcyjnych i wyeliminować złożoność procesu wyboru i projektowania. Seria F3SG-SR zapewnia również niezawodne wykrywanie nawet w trudnych warunkach i ekstremalnych temperaturach, dzięki szczelnej, odpornej na olej konstrukcji oraz dużemu zasięgowi działania.
– Montaż i konserwacja kurtyn świetlnych bezpieczeństwa nigdy nie była tak prosta, jak w przypadku serii F3SG-SR – mówi Javier González, kierownik ds. marketingu produktów bezpieczeństwa w regionie EMEA w oddziale Omron Europe. – Użytkownicy mogą wymienić kurtynę świetlną w łatwy sposób. Wystarczy, że skopiują konfigurację ze starej kurtyny do nowej, a następnie podłączą ją i uruchomią. Intuicyjne wskaźniki umożliwiają również precyzyjną regulację wiązek światła w przypadku wykrywania na dużą odległość i zapobiegają nieoczekiwanym przestojom sprzętu.
Dzięki zastosowaniu łącza IO-Link do IoT funkcja zbierania danych roboczych kurtyn z serii F3SG-SR umożliwia konserwację zapobiegawczą pozwalającą na zoptymalizowanie czasu wymiany, skrócenie czasu przestojów i zwiększenie bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych.
źródło: Omron
Komentarze
blog comments powered by Disqus