II Krajowa Konferencja Naukowa "Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary"
Materiał prasowy drukuj
Od 21 do 23 września 2016 roku potrwa II Krajowa Konferencja Naukowa "Szybkie prototypowanie. Modelowanie – Wytwarzanie – Pomiary". W trakcie konferencji zostaną poruszone przede wszystkim zagadnienia związane z coraz szerzej rozumianym wytwarzaniem przyrostowym i inżynierią odwrotną (które zostały wprowadzone w potoczny i naukowy inżynierski język jako drukowanie 3D i skanowanie 3D) w połączeniu z możliwościami wykorzystania systemów wspomagania projektowania (CAD) i analiz inżynierskich (CAE).
Konferencja stanowi pierwszą w Polsce tak szeroką platformę wymiany informacji na temat badań, wdrożeń i analiz technologii przyrostowych oraz inżynierii odwrotnej. Jest skierowana zarówno do środowiska naukowego, jak i przedstawicieli przemysłu. Daje możliwości prezentacji najlepszych osiągnięć naukowych oraz najnowszych technologii. Pozwala również na zacieśnienie kontaktów pomiędzy światem nauki i biznesu.
Niepodważalna innowacyjność technik przyrostowych, wykazywana przez cały czas poprzez rozwijanie nowych technologii z wykorzystaniem nowych materiałów, sprawia, że znajdują one zastosowanie nie tylko w klasycznej inżynierii, ale również w inżynierii medycznej, weterynarii i rehabilitacji.
Zawarte w krajowych i europejskich inteligentnych specjalizacjach (KIS) naciski na innowacyjności produktowe i procesowe stawiają techniki przyrostowe na wysokiej pozycji w drodze do wytwarzania dóbr wysoko spersonalizowanych. Zastosowanie konkretnych technologii przyrostowego wytwarzania: modeli, prototypów, narzędzi, gotowych wyrobów oraz metod ich analiz jakościowych i ilościowych znajduje odzwierciedlenie w poszczególnych sesjach tematycznych Konferencji.
- Systemy szybkiego prototypowania i wytwarzania w budowie maszyn, inżynierii produkcji, wzornictwie przemysłowym.
- Systemy komputerowego wspomagania projektowania, wytwarzania oraz analiz w budowie maszyn, inżynierii produkcji, wzornictwie przemysłowym.
- Projektowanie zorientowane na technologie przyrostowe.
- Prototypowanie układów napędowych stosowanych w przemyśle lotniczym, samochodowym i maszynowym.
- Techniki przyrostowe i inżynieria odwrotna w medycynie i weterynarii.
- Inżynieria odwrotna, inżynieria rekonstrukcyjna jako metody pozyskiwania modeli obiektów materialnych.
- Obrazowanie Medyczne, Współrzędnościowe i optyczne metody pomiarowe.
- Metody badawcze prototypów.
- Materiały stosowane w metodach przyrostowych.
- Techniki przyrostowe i inżynieria odwrotna w procesie edukacyjnym.
- Praktyczne zastosowanie wyników badań, analiz i projektów związanych z wykorzystaniem technik przyrostowych i inżynierii odwrotnej.
Konferencję organizuje Politechnika Warszawska: Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych (Instytut Podstaw Budowy Maszyn) oraz Wydział Inżynierii Produkcji (Instytut Mechaniki i Poligrafii, Zakład Konstrukcji Maszyn i Inżynierii Biomedycznej).
www.szybkieprototypowanie.edu.pl
źródło: Politechnika Warszawska
Komentarze
blog comments powered by Disqus