KUKA i Siemens wspólnie na targach ITM 2016
Materiał prasowy (KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) drukuj
Przed postępem innowacyjności nie ma ucieczki, a wdrożenie idei Przemysłu 4.0 stwarza ogromne szanse dla przedsiębiorstwa oraz załogi. Nowe technologie i prekursorskie rozwiązania otwierają drzwi do przyrostu produktywności i optymalizacji pracy danej firmy – a co za tym idzie – gospodarki krajowej i światowej. Przedsiębiorstwa z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów są dziś w stanie zwiększać produktywność zarówno w okresach prosperity, jak i stagnacji. Nowe technologie cyfrowe pozwalają m.in. lepiej kontrolować procesy czy integrować łańcuchy wytwarzania w stopniu do tej pory nieosiągalnym.
Zapraszamy do zapoznania się z przyszłościowymi rozwiązaniami w dziedzinie automatyzacji podczas Targów ITM Polska w Poznaniu, w dniach 7-10 czerwca 2016 roku. SIEMENS – jako dostawca poszczególnych komponentów cyfrowego przemysłu, oraz KUKA – jako czołowy dostawca robotów przemysłowych i rozwiązań automatyzacji produkcji – aktywnie współtworzą czwartą rewolucję przemysłową Industry 4.0. Pierwsze na świecie wspólne stanowisko obu firm przybliży odwiedzającym dynamicznie wzrastającą digitalizację procesów produkcyjnych, która stwarza nowe możliwości projektowania, planowania oraz realizacji projektów, nadając całkowicie nowy wymiar kooperacji maszyny z człowiekiem. Pokażą nie tylko jak można zwiększyć konkurencyjność własnej produkcji, ale również kompatybilność swoich rozwiązań z cyfrowym światem.
Na stanowisku nr 5 w pawilonie 8. zaprezentowane zostanie między innymi 5-osiowe centrum obróbcze VARIAXIS i-500 firmy MAZAK oparte o układ sterowania CNC SINUMERIK 840D sl, współpracujące z robotem KUKA serii Quantec. Połączenie robota z maszyną oparte zostało o najnowocześniejszy interfejs SINUMERIK Integrate Run MyRobot wypracowany przez firmy KUKA i SIEMENS. Umożliwia on obsługę oraz programowanie maszyny i robota z poziomu sterowania numerycznego. Jeszcze nigdy obsługa całego procesu produkcyjnego nie była tak łatwa! Systemy chwytakowe oraz systemy mocowania detali i narzędzi dostarczyła firma SCHUNK, której innowacyjne oraz elastyczne rozwiązania wpisują się w koncepcję przemysłu czwartej generacji. Bezpieczeństwo ludziom i maszynom zapewnią rozwiązania Safety oferowane przez SIEMENS oraz firmę TROAX Safety Systems, dostarczającą m.in. wygrodzenia zgodne w najnowszymi wytycznymi Dyrektywy Maszynowej. Nad integracją osprzętu robota czuwał BLUMENBECKER, który swoim wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu zrobotyzowanych systemów produkcyjnych przygotował i zoptymalizował niezbędne do uruchomienia komponenty gniazda produkcyjnego.
Tegoroczna ekspozycja ww. firm, dzięki wsparciu inżynierskiemu CAM Division i KS AUTOMOTIVE, została zintegrowana zgodnie z ideą Industry 4.0 ze światem cyfrowym w kompletny proces biznesowy, jaki realizowany jest w nowoczesnej firmie przemysłowej. Oparty jest on o wirtualny produkt, który staje się głównym nośnikiem informacji na każdym jego etapie. Etap tworzenia wirtualnego produktu, często nazywany konstrukcyjnym, jest wykonywany przy wykorzystaniu najnowszych metod projektowania dostarczanych wraz z systemem NX. Także etap przygotowania technologii produkcji produktu jest oparty o tę samą definicję produktu. Współbieżna współpraca technologa z konstruktorem jest możliwa dzięki zaawansowanemu systemowi Teamcenter, którego rolą jest zarządzanie całym procesem w kontekście wirtualnego produktu. Zdefiniowanie technologii pozwala na przeprowadzenie symulacji etapu produkcji zanim jeszcze zostanie podjęta decyzja o produkowaniu. Umożliwia przeprowadzenie szczegółowej weryfikacji procesu produkcyjnego, jego optymalizacji, w tym także kosztów produkcji. To wszystko jest możliwe dzięki systemowi Tecnomatix, który jest integralną częścią nowoczesnego środowiska PLM opartego o Teamcenter stanowiącego serce Industry 4.0.
Współpraca człowieka z maszyną Punktem centralnym fabryki przyszłości jest człowiek, który w sposób bezpośredni kooperuje z maszyną i robotami. Prezentowany na stanowisku najnowszy robot LBR iiwa, ze swoją otwartością systemu, funkcjami bezpieczeństwa oraz czucia, zaprojektowanymi na wzór ludzkiej ręki, wyposażony w dedykowane interfejsy komunikacyjne, jest całkowicie gotowy na erę Industry 4.0. Robot LBR iiwa podczastargów będzie częstował gości sokiem wyciśniętym ze świeżych pomarańczy. Podczas poznańskich Targów ITM Polska, w dniach 7-10 czerwca 2016 r., firma SIEMENS, w myśl słów On the way to Industry 4.0 – Digitalization in Machine Tool Manufacturing, oraz KUKA, kierując się mottem „Hello Industrie 4.0 – we go digital“, zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania. Przedsiębiorstwa zapraszają do odkrycia kulis inteligentnego środowiska produkcyjnego, w pełni cyfrowego. Dzięki temu wszyscy zainteresowani mogą przekonać się, jak klasyczne zaawansowane technologie przemysłowe współdziałają z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie IT. Życząc zwiedzającym mnóstwa satysfakcji z udziału w tym prestiżowym wydarzeniu, SIEMENS I KUKA pragną, aby było ono również miejscem wielu interesujących spotkań i dyskusji.
źródło: KUKA
Komentarze
blog comments powered by Disqus