Kompleksowe badania jakości zasilania i poboru energii z Fluke 1736 i Fluke 1738
materiał prasowy drukuj
Niska efektywność energetyczna instalacji produkcyjnych lub użytkowych (ogrzewania, oświetlenia, wentylacji) w przemyśle przekłada się na wymierne straty finansowe przedsiębiorstwa. Pierwszy krok w programie poprawy sprawności energetycznej to zebranie i analiza danych wyjściowych. Firma Fluke wprowadza właśnie na polski rynek dwa nowe przyrządy służące do tego celu – trójfazowe rejestratory energii Fluke 1736 i Fluke 1738.
Dokładna analiza kosztów zakupu energii oraz przeprowadzenie badań i wdrożenie rozwiązań optymalizujących jej zużycie pozwalają na obniżenie kosztów operacyjnych nawet o kilkanaście procent. Pierwszym krokiem w audycie energetycznym musi być zgromadzenie danych wyjściowych, przy czym to ich rzetelność i kompleksowość gwarantują, że końcowe rekomendacje będą poprawne i pozwolą na implementację efektywnego programu oszczędnościowego.
Większa przejrzystość, zmniejszona niepewność i lepsze decyzje
Trójfazowe rejestratory mocy Fluke 1736 i 1738, zaprojektowane do współpracy z aplikacją mobilną Fluke Connect oraz oprogramowaniem PC dostarczają dane, które są kluczowe przy podejmowaniu bieżących decyzji związanych z jakością zasilania i mocą.
Jako idealny przyrząd testowy do przeprowadzania badań nad energią oraz rejestrowania podstawowych danych na temat jakości zasilania, model 1736 automatycznie mierzy i rejestruje ponad 500 parametrów jakości zasilania, aby zapewnić lepszy wgląd w dane wymagane do maksymalizowania niezawodności oraz oszczędności systemu.
Zoptymalizowany interfejs użytkownika, elastyczne sondy prądowe oraz funkcja inteligentnej weryfikacji pomiarów, która pozwala zredukować błędy pomiarowe poprzez cyfrową weryfikację i korektę typowych błędów połączenia sprawiają, że konfiguracja jest prostsza niż kiedykolwiek. Wszystkie te cechy redukują również niepewność pomiarów.
Aplikacja Fluke Connect zapewnia zdalny dostęp i wymianę danych, co umożliwia zachowanie bezpiecznej odległości podczas pracy i pozwala podejmować krytyczne decyzje w czasie rzeczywistym, zmniejszając zapotrzebowanie na stosowanie sprzętu zabezpieczającego i wyposażenia ochronnego oraz redukując liczbę wizyt terenowych i kontrolnych.
Pakiet aplikacji Fluke Energy Analyze Plus umożliwia także proste oznaczenie pomiarów na wykresie, aby ułatwić identyfikację problemów i utworzyć szczegółowy raport.
Kluczowe cechy trójfazowych rejestratorów energii Fluke 1736 i 1738
- najważniejsze pomiary: automatyczny pomiar i rejestrowanie napięcia, prądu, mocy, harmonicznych oraz powiązanych wartości jakości zasilania,
- zgodność z oprogramowaniem Fluke Connect: przeglądanie danych lokalnie na przyrządzie bądź za pomocą aplikacji mobilnej Fluke Connect oraz oprogramowania PC,
- wygodne uruchamianie przyrządu: zasilanie przyrządu bezpośrednio z monitorowanego obwodu,
- najwyższa klasa bezpieczeństwa w branży: 600 V, CAT IV / 1000 V, CAT III na przyłączu zasilania i za nim,
- pomiar wszystkich trzech faz i przewodu zerowego czterema elastycznymi sondami prądowymi,
- wszechstronne możliwości rejestrowania: w przyrządach można zapisać oddzielnie ponad 20 zarejestrowanych sesji; automatycznie rejestrowane są wszystkie zmierzone wartości (więc nigdy nie traci się trendów pomiarowych), możliwy jest nawet ich przegląd w czasie sesji rejestrowania i przed pobraniem do analizy w czasie rzeczywistym,
- rejestrowanie skoków i spadków napięcia oraz prądu rozruchowego: zawiera obraz przebiegu wydarzeń oraz profil RMS o wysokiej rozdzielczości, wraz z datą, znacznikiem czasu oraz poziomem istotności, aby pomóc zidentyfikować potencjalne przyczyny problemów z jakością energii.
- jasny, kolorowy wyświetlacz dotykowy: w pełni graficzny wyświetlacz pozwala na wygodne przeprowadzanie analiz i kontroli danych w terenie,
- zoptymalizowany interfejs użytkownika: szybka, graficzna konfiguracja z podpowiedziami pozwala rejestrować właściwe dane za każdym razem, a funkcja inteligentnej weryfikacji zmniejsza ryzyko błędnego podłączenia przyrządu,
- kompletna konfiguracja w terenie za pomocą panelu przedniego lub aplikacji Fluke Connect: nie ma potrzeby wracania do pracowni i ponownego pobierania danych oraz konfigurowania przyrządu, ani też zabierania ze sobą komputera podłączanego do tablicy rozdzielczej,
- oprogramowanie Energy Analyze Plus: możliwość pobierania i analizy wszelkich szczegółów stanu zużycia energii oraz jakości zasilania dzięki automatycznemu raportowaniu.
Fluke 1738, który trafi do sprzedaży w grudniu 2015 roku, oferuje jeszcze bardziej zaawansowane funkcje rejestrowania.
Istnieje możliwość podłączenia innych przyrządów kompatybilnych z systemem Fluke Connect do rejestratora Fluke 1738, aby równocześnie rejestrować do dwóch innych parametrów pomiarowych – rejestrować można praktycznie dowolny parametr dostępny w bezprzewodowym multimetrze cyfrowym Fluke Connect.
Więcej szczegółów o przyrządach:
- Fluke 1736: http://bit.ly/FLUKE1736
- Fluke 1738: http://bit.ly/FLUKE1738
źródło: Fluke
Słowa kluczowe
Fluke, Fluke 1736, Fluke 1738, trójfazowy rejestrator energii
Komentarze
blog comments powered by Disqus