Omron na targach Hannover Messe 2019
Firma Omron przedstawia inteligentne, zintegrowane i interaktywne systemy automatyki przemysłowej, w tym inteligentne roboty i rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji, które zapewniają niezrównaną wydajność i elastyczność pracy. Zapraszamy do hali nr 9, stoisko F24.
Jak zwiększyć wydajność dzięki sztucznej inteligencji i robotyce? W jaki sposób utrzymać konkurencyjność firmy i jednocześnie zapewnić poprawę bezpieczeństwa i jakości? Odwiedzający targi Hannover Messe, jedne z największych na świecie pokazów handlowych, które odbędą się w dniach 1–5 kwietnia 2019 roku, będą mieli okazję poznać odpowiedzi na te pytania przy stoisku F24 w hali nr 9, gdzie innowacyjna interakcja człowieka z maszyną będzie jednym z kluczowych tematów.
Koncepcja firmy Omron o nazwie innovative-Automation! przedstawia kompleksowe podejście do przyszłościowego rozwiązania w postaci elastycznych linii produkcyjnych. Zaprezentowany zostanie również zmodernizowany, wyposażony w sztuczną inteligencję robot Forpheus, szkolący do gry w tenisa stołowego, rozwiązanie do podnoszenia pojemników w zakresie robotyki, które łączy działanie robota współpracującego, robota mobilnego oraz systemu wizyjnego 3D, jak również pierwszy na świecie sterownik maszyny wykorzystujący technologię SI.
Elastyczne rozwiązania do coraz większych wyzwań przemysłowych
– Producenci muszą zadbać o najwyższy stopień jakości oraz całkowitą identyfikowalność na całej linii produkcyjnej i w całym łańcuchu dostaw, jak również zapewnić jeszcze większą elastyczność, prędkość i dopasowanie produkcji do potrzeb konsumentów. Ponadto stoją oni przed wyzwaniem ustabilizowania kwestii zewnętrznych, takich jak niedobór wykwalifikowanej siły roboczej, potrzeba zrównoważonego rozwoju oraz zaostrzenie wymogów prawnych dotyczących procesów produkcyjnych i celów biznesowych. Na tej właśnie płaszczyźnie rozwiązania technologiczne firmy Omron znajdują swoje zastosowanie: zajmujemy się uwalnianiem i wspomaganiem potencjału ludzkiego” – mówi dr Klaus Kluger, dyrektor generalny regionu wschodnioeuropejskiego w firmie Omron.
– Głównym tematem tegorocznych targów Hannover Messe jest komunikacja sieciowa ludzi i maszyn w erze sztucznej inteligencji. Dlatego też firma Omron zaprezentuje ofertę innowacyjnych rozwiązań, w tym sterownik SI oparty na wykrywaniu krawędzi, który przyspiesza gromadzenie, interpretację i inteligencję danych, jak również harmonizuje interakcję ludzi z maszynami oraz umożliwia zwiększenie elastyczności produkcji – podsumowuje Peter Cusack, dyrektor ds. marketingu strategicznego w firmie Omron.
Zaprezentowanie elastycznej linii produkcyjnej na stoisku umożliwi zwiedzającym prześledzenie całego procesu produkcji, od momentu złożenia zamówienia aż do montażu, testowania i dostarczenia produktu końcowego. Połączenie precyzyjnego sterowania z robotami mobilnymi i współpracującymi zapewnia najwyższy stopień elastyczności linii produkcyjnej, dzięki czemu możliwe jest jeszcze większe dopasowanie produkcji do potrzeb konsumentów, bez konieczności zmiany konfiguracji linii.
Firma Omron w kompleksowy sposób przedstawia pionową i poziomą integrację swoich najważniejszych technologii z zakresu wykrywania, bezpieczeństwa, ruchu, robotyki i sterowania, w oparciu o otwarte standardy. Koncepcja innovative-Automation! zapewnia synergię między sprawdzonymi podstawowymi umiejętnościami firmy Omron w zakresie technologii „Sensing & Control + Think”, umożliwiając producentom optymalizację procesu wytwarzania indywidualnie dostosowanych produktów dzięki elastycznej linii produkcyjnej, jak również uzyskiwanie wyższej ogólnej wydajności oraz największego stopnia bezpieczeństwa i jakości.
Jeszcze bardziej inteligentny Forpheus — wyposażony w sztuczną inteligencję robot szkolący do gry w tenisa stołowego
Stworzony przez firmę Omron robot Forpheus piątej generacji, szkolący do gry w tenisa stołowego, w interaktywny sposób przedstawia zintegrowane technologie firmy — od wykrywania i sterowania, przez sztuczną inteligencję, aż po uczenie się maszyn i robotykę. W wyniku modernizacji robota został zwiększony jego zakres ruchu oraz zdolność przewidywania zachowań ludzi i piłeczki; z kolei spersonalizowane umiejętności trenerskie urządzenia w jeszcze większym stopniu opierają się na sztucznej inteligencji. Forpheus reprezentuje możliwości nauki inteligentnych maszyn na podstawie interakcji ludzkich, jak również pokazuje, w jaki sposób mogą one pomagać w rozwijaniu i wspieraniu potencjału człowieka.
Automatyzacja wymagających zastosowań dzięki współpracującemu robotowi mobilnemu
Przedstawione na targach Hannover Messe roboty współpracujące to kolejny przykład technologii mającej na celu zrewolucjonizowanie fabryki przyszłości oraz wspieranie idei harmonii między człowiekiem a maszyną poprzez zwiększenie stopnia produktywności i wydajności oraz poprawę jakości produktów. Nowy robot współpracujący TM, powstały w wyniku współdziałania z firmą Techman, stanowi unikalne rozwiązanie w zakresie upraszczania procesu automatyzacji zadań, za które dotychczas odpowiedzialny był człowiek.
Maszyna ta idealnie pasuje do autonomicznych robotów mobilnych z serii LD, a dodatkowa, bezpośrednio wbudowana kamera wizyjna robota współpracującego umożliwia automatyzację trudniejszych zadań, takich jak podnoszenie pojemników. Robot potrafi podnosić i przenosić części na tace oraz wkładać je do pojemników, a jego wykorzystanie podczas procesów produkcyjnych wpływa korzystnie na elastyczność produkcji i obróbkę materiałów.
Pierwszy na świecie sterownik maszyny wykorzystujący technologię SI w urządzeniach „Edge” skraca czas przestojów
Firma Omron zaprezentuje na targach również nowy sterownik SI Sysmac z biblioteką serwisu prewencyjnego SI. Rozwiązanie z zakresu sztucznej inteligencji wydłuża okres eksploatacji sprzętu poprzez gromadzenie, analizowanie i wykorzystywanie danych dotyczących urządzeń „Edge” w sterowniku, jak również zapobiega awariom dzięki funkcji wykrywania nieprawidłowości. Symulacja procesu napełniania w produkcji napojów na stoisku ma na celu przedstawienie możliwości reagowania sterownika SI na różnorodność nagłych sytuacji w czasie rzeczywistym.
Zautomatyzowana kontrola rentgenowska 3D (AXI) z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
Zgromadzenie szeregu rozwiązań pokazujących korzyści płynące z SI umożliwi osobom odwiedzającym targi przyjrzenie się również najszybszej na świecie maszynie AXI, odpowiedzialnej za kontrolę jakości obrazu. Podczas demonstracji lutowania płytek drukowanych rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję zaprezentuje sposób usprawnienia procesu poprzez kontrolowanie wykonywanych złączeń.
Zapraszamy do odwiedzenia firmy Omron na targach Hannover Messe 2019, w dniach 1–5 kwietnia w hali nr 9 na stoisku F24.
źródło: Omron
Słowa kluczowe
automatyzacja, Hannover Messe, innovative-Automation!, Omron
Komentarze
blog comments powered by Disqus