Schneider Electric na Energetab 2018
Materiał prasowy (Schneider Electric) drukuj
W dniach 11-13 września w Bielsku-Białej odbyły się największe targi branży elektroenergetycznej – Energetab 2018. Na ponad 30 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, 700 wystawców z całego świata zaprezentowało najnowocześniejsze urządzenia, aparatury i technologie dla energetyki. Schneider Electric pokazał premierowo nowy wyłącznik Masterpact MTZ.
– Targi Energetab to doskonała okazja, aby zaprezentować ofertę Schneider Electric w zakresie rozdziału energii niskich i średnich napięć, a także spotkać się z klientami i bezpośrednio porozmawiać o ich potrzebach i preferencjach. To prawdziwe święto energetyki, na którym Schneider Electric jest obecny od lat – Jacek Łukaszewski, Prezes Schneider Electric.
Premiera wyłącznika Masterpact MTZ
Tegoroczne targi Energetab obfitowały w premiery nowych produktów. Schneider Electric zaprezentował nowy wyłącznik Masterpact MTZ, który pozwala zbudować inteligentny, bezpieczny i zrównoważony system dystrybucji energii elektrycznej.
– Nowy wyłącznik Masterpact MTZ jest częścią architektury EcoStruxure. To rozwiązanie, które właściwie wytycza nowy kierunek w komunikacji człowiek-maszyna. Łączność Bluetooth, NFC czy Ethernet pozwala na wykorzystanie urządzeń mobilnych do sterowania wyłącznikiem oraz monitorowania wielkości elektrycznych sieci zabezpieczanej przez Masterpact MTZ. – wyjaśnia Anna Nowak-Jaworska, Vice Prezes Pionu Budynków, MEE Cluster w Schneider Electric.
Każdy Masterpact MTZ może być aktualizowany i personalizowany przez dodatkowe aplikacje pobierane ze strony www. Co istotne – aktualizacja nie wymaga wyłączenia rozdzielnicy. Podczas tegorocznych targów Energetab 2018 firma Schneider Electric uzyskała Wyróżnienie za wyłącznik niskich napięć Masterpact MTZ.
Na stoisku Schneider Electric dużym zainteresowaniem cieszyły się także produkty z oferty automatyki zabezpieczeniowej, a także inteligentne rozdzielnice Smart Panel i SM6 zintegrowane z systemem nadzoru EcoStruxure Power Monitoring Expert oraz rozproszony system restytucyjny Self Healing Grid / FDIR.
Dużym powodzeniem cieszyła się również tablica interaktywna z szerokim asortymentem osprzętu elektroinstalacyjnego, prezentująca m.in. takie serie włączników światła i gniazdek elektrycznych jak Sedna, Asfora, Odace i Merten. Na tablicy pokazany był także system KNX łączący wszystkie główne funkcje zarządzania inteligentnym domem: oświetlenie, ogrzewanie, wentylację oraz klimatyzację, które zintegrowane w inteligentnym systemie pomagają obniżyć koszty energii.
Zainteresowaniem cieszył się także program partnerski dla elektryków – „Elektroklub”, umożliwiający dostęp do wiedzy, udział w szkoleniach oraz liczne nagrody za zakupy we współpracujących hurtowniach. Zespół Schneider Electric prezentował także funkcjonalności mobilnej aplikacji mySchneider app, która pozwala uzyskać informacje dotyczące produktów, ich ceny, dostępności, terminu dostawy oraz wielu innych – wszędzie i o każdej porze.
Wielu specjalistów w jednym miejscu
Targi Energetab to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z nowymi produktami, ale także trendami, które zdominują branżę energetyczną oraz wyzwaniami, jakie przed nią stoją. Jednym
z najważniejszych punktów tegorocznych targów była kwestia bezpieczeństwa. W konferencji „Bezpieczna aparatura elektryczna niskiego napięcia”, organizowanej wspólnie przez członków Sekcji Producentów Aparatury Elektrycznej KIGEiT, w której uczestniczyli przedstawiciele czołowych firm z branży.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się także propozycja e-szkoleń oferowanych przez Schneider Electric, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje, m.in. w zakresie obsługi urządzeń średniego napięcia.
– Aby praca przy urządzeniach elektroenergetycznych przebiegała bez wypadków, zespół, który przy takich systemach pracuje musi mieć pełną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. To bardzo ważne dla wszystkich osób zajmujących się eksploatacją i dozorem urządzeń elektroenergetycznych. Dzięki testom oraz pracy na wirtualnych modelach można wykryć problemy w kontrolowanym środowisku, aby później uniknąć sytuacji kryzysowych w prawdziwym – wyjaśnia Andrzej Pokorski, Manager Instytutu Szkoleniowego w Schneider Electric.
O Schneider Electric
Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle. Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.
Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną. Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.
źródło: Schneider Electric
Komentarze
blog comments powered by Disqus