2,10,30

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA SERWISU AUTOMATYKAONLINE.PL I POBIERZ DARMOWY NUMER "AUTOMATYKI"!

okładka Automatyka

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, w celach marketingowych, w tym marketingu bezpośredniego. Oświadczam, że zostałem poinformowany/a o prawie do wglądu, modyfikacji oraz usuwania moich danych osobowych.

*Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowej (w tym informacji handlowej partnerów portalu AutomatykaOnline.pl) za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204).

*Wyrażam zgodę na używanie przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, z siedzibą w Warszawie przy ul. Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, których jestem użytkownikiem, dla celów marketingu bezpośredniego zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800).

*Akceptuję regulamin portalu AutomatykaOnline.pl oraz politykę prywatności serwisu.




ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy!

Prawie gotowe ... Musimy potwierdzić Twój adres email. Aby zakończyć proces subskrypcji, należy kliknąć link w mailu, który właśnie wysłaliśmy do Ciebie.

Po akceptacji zapisu na newsletter zostanie przesłany do Ciebie numer promocyjny miesięcznika Automatyka.

ZAMKNIJ OKNO

Dziękujemy za próbę ponownego zapisu na nasz newsletter.

Twój mail już jest w naszej bazie!

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
redakcja@automatykaonline.pl

ZAMKNIJ OKNO

This website uses cookies

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług strona używa plików cookies. Szczegóły w polityce prywatności serwisu.

POL ENG
a a a
Search
  • Login
  • Sign up
Site map Site map
AutomatykaOnline.pl
  • Home page
  • News
  • Interviews
  • Application
  • Articles
  • Events
  • Companies
  • Products
Search
Automatyka 11/2025

Automation11/2025

In this issue:
  • Interview with Paweł Hoerner de Roithberger and Paweł Reszel, National Instruments
  • Cybersecurity of industrial control systems
  • Signaling columns
  • Magazine
  • Contact
  • Advertisement
Articles
  • Building Automation
  • Safety
  • Druk 3D
  • Electrics
  • Energy
  • Energia
  • Building Automation
  • Communication
  • Computers and HMI
  • Building Automation
  • Assembly and Conveyance
  • Software
  • Pneumatics
  • Measurements
  • Prawo i normy
  • Przemysł 4.0
  • Robotics
  • Control
  • Visions Systems
  • Drives
  • Technika łożyskowa
  • Technologia obróbki
  • Services
  • Building Automation
  • Others
Expand all
  • Home page
  • Articles
  • Others

Jak zabezpieczyć obiekt i zapewnić ciągłość pracy w dobie COVID-19?

Materiał prasowy (ASTAT) print

Friday September 18 2020
Jak zabezpieczyć obiekt i zapewnić ciągłość pracy w dobie COVID-19?
Tweet

Wielu właścicieli firm staje przed wyzwaniem zabezpieczenia pracowników i klientów przed zakażeniem koronawirusem. W zależności od typu działalności, firmy wymagają różnej ochrony przed COVID-19.

W zakładach przemysłowych kluczowe jest dbanie o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia osób pracujących w fabryce w czasie pandemii COVID-19. Natomiast w obiektach użyteczności publicznej ochrona przed koronawirusem, dotyczy zarówno pracowników jak i klientów.

Zagwarantowanie klientom i pracownikom procedur stanowiących właściwe zabezpieczenie przed COVID-19, wiąże się z koniecznością wprowadzenia szeregu rozwiązań. Aby skutecznie dbać o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia należy rozpoznać, dopasować i wdrożyć odpowiednie systemy.

W zakładach przemysłowych bardzo ważnym czynnikiem, zmniejszającym ryzyko zakażenia, będzie odseparowanie personelu pracującego wewnątrz obiektu. Do tego celu można użyć szyb ochronnych GreenFast Stand Alone oraz GreenFast Stand Alone KIT. Są to antykropelkowe bariery dystansujące, produkowane przez włoską firmę SATECH. Szyby wykonane są z panelu ognioodpornego, z poliwęglanu, o grubości 4mm. Szerokie podstawy stabilizujące, można dodatkowo wyposażyć w kółka, które ułatwią zmianę położenia bariery w zależności od potrzeb.

ASTAT

W branży handlu i usług, czyli wszędzie tam gdzie niezbędny jest bezpośredni kontakt z klientem, zastosowanie znajdzie szyba ochronna z serii DropletGuard. Przeznaczona do użytku na ladach w sklepach czy recepcji. Zbudowana jest z 8mm wycinanego laserowo, odpornego na ogień, panelu z pleksiglasu. Jej krawędzie są spolerowane, a całość zaopatrzona jest w dwie stopy do szybkiego montażu.

ASTAT

W obiektach użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, sklepy, urzędy, kina, aquaparki itp. należy szczególnie dbać o dystans społeczny oraz kontrolować ilość osób przebywających wewnątrz. Skutecznym produktem, służącym do informowania klienta o możliwości wejścia na teren obiektu, jest bezprzewodowy system zarządzania kolejką SignalSET, niemieckiego producenta WERMA.

ASTAT

Zarządzanie ruchem ludzkim odbywa się bezprzewodowo. Za pomocą pilota, podłączonego do gniazda sieciowego 230V, przekazujemy impuls na kolumnę sygnalizacyjną, która informuje klienta o możliwości wejścia do obiektu. Kolumna sygnalizacyjna może być zasilana z gniazda sieciowego 230V lub z powerbanka (rekomendowany min 20000 mAh).

ASTAT

Wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzenia dotyczące żółtej i czerwonej strefy wymagają od firm zastosowania dodatkowej ochrony. Poza maseczkami, rękawiczkami czy płynem do dezynfekcji, warto pomyśleć o wspomnianych powyżej produktach, które ułatwią organizację i poprawią bezpieczeństwo pracy!

ASTAT

https://astat.pl/

source: Astat

Keywords

astat, bezpieczeństwo, bezpieczeństwo pracowników, COVID-19, GreenFast, koronawirus, szyby ochronne

Parts of the series

Złącza szczelne IP68

Złącza szczelne IP68

More
Jak poprawnie zainstalować i skonfigurować czujnik ruchu i obecności

Jak poprawnie zainstalować i skonfigurować czujnik ruchu i obecności

More
Przeciwpożarowe instalacje elektryczne

Przeciwpożarowe instalacje elektryczne

More

Related articles

  • Straty magazynowe które widać dopiero po inwentaryzacji: lista miejsc gdzie znika towar
  • Dlaczego geometria grotu ma znaczenie? Wpływ kształtu na transfer ciepła
  • Lakiernia przemysłowa w erze Przemysłu 4.0
  • Nowe systemy pozycjonowania firmy norelem – zwiększona precyzja
  • Nowoczesne technologie w konstrukcji hal stalowych – co warto wiedzieć?

Newsletter

Stay up to date with current information.

Comau videos YouTube

Show more videos
Inżynier wie

Events

Show more events
1 Jan Training

Zwiedzanie centrum efektywnej prefabrykacji szaf sterowniczych

1 January 2025 – 31 December 2025
4 Dec Training

Wyposażenie elektryczne maszyn – rozdzielnice i sterownice niskiego napięcia

4–5 December 2025
5 Dec Training

Wymagania rynku amerykańskiego dla produktu elektrycznego/elektronicznego – wstęp do oceny zgodności

5 December 2025
11 Dec Training

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

11–12 December 2025
  • facebook
  • Tweeter
  • google+
  • RSS AutomatykaOnline
  • About Us
  • Sales and customer service
  • Privacy Policy
  • Presentation
  • Terms of Use
  • Accessibility Statement
  • Contact Us
  • Contact form
  • Media cooperation
  • Portal Editorial
  • Automatyka Editorial
  • Advertising
  • Advertising contact
  • Advertising in "Automatyka"
  • Newsletter
AutomatykaOnline.pl

© 2014 by Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. All rights reserved.
created by: TOMP