COPA-DATA wykazuje wysoki poziom kompetencji w zakresie aplikacji przemysłowych w chmurze
Oprócz klasycznych projektów automatyzacji na poziomie maszyn i urządzeń produkcyjnych, coraz większą popularnością cieszą są rozwiązania oferujące pełną łączność, od pojedynczych czujników, aż po chmurę obliczeniową, z uwzględnieniem urządzeń mobilnych. COPA-DATA stara się sprostać zapotrzebowaniu rynku, integrując oprogramowanie zenon z platformą usług w chmurze Microsoft Azure. Dzięki wiedzy i bogatemu doświadczeniu w tworzeniu rozwiązań dla inteligentnych miast i fabryk w oparciu o chmurę obliczeniową COPA-DATA uzyskała złoty status kompetencji w obszarze systemu Cloud Platform firmy Microsoft.
Poprzez przyznawanie kompetencji, firma Microsoft wspiera partnerów należących do sieci Microsoft Partner Network. Pozwala im w sposób profesjonalny reklamować wiodące w branży umiejętności i specjalistyczną wiedzę, wyraźnie wyróżniając ich od konkurencji. Aby osiągnąć przynajmniej jedną z 18 kompetencji w ramach aktualnie dostępnych sześciu kategorii, konieczne jest spełnienie określonych wymogów i potwierdzenie ich podczas dorocznych przeglądów. W zależności od stopnia spełnienia wymagań przedsiębiorstwo może otrzymać złotą lub srebrną ocenę kompetencji.
Złoty poziom kompetencji przyznawany jest wyłącznie tym partnerom, którzy stale osiągają bardzo dobre wyniki i wykazują wyjątkowe zaangażowanie.
Uzyskawszy srebrny poziom w obszarze systemu Cloud Platform w 2016 r., teraz firma COPA-DATA spełniła wszystkie kryteria do otrzymania wyższego, złotego poziomu w tej kategorii.
– Aby uzyskać złoty status kompetencji, należy spełnić rygorystyczne wymagania – wyjaśnia Johannes Petrowisch, Global Partner & Business Development Manager w firmie COPA-DATA. – Jednym z kryteriów jest osiągnięcie minimalnego obrotu na poziomie 100 000 USD w obrębie platformy Microsoft Azure w okresie ostatnich dwunastu miesięcy. Pokazuje to, że w celu spełnienia wymogów przedsiębiorstwa muszą realizować projekty klientów na dużą skalę i w stosunkowo krótkim czasie. W związku z tym bardzo cieszy nas, że udało nam się osiągnąć ten próg i uzyskać status Expert Partnera w zakresie projektów w chmurze.
Z uwagi na fakt, że oprogramowanie zenon jest w pełni zintegrowane z platformą Microsoft Azure, dane mogę być pobierane i dalej i przetwarzane centralnie i w czasie rzeczywistym. Oznacza to na przykład, że interesujące nas wskaźniki produkcji, wydajności i konsumpcji z różnych lokalizacji można rejestrować, gromadzić, poddawać dalszemu przetwarzaniu i porównywać w celu określenia potencjalnych usprawnień i wdrożenia odpowiednich środków optymalizacji.
Dzięki pełnej komunikacji – od poziomu sterownika, aż po chmurę obliczeniową – współpraca między dwoma technologiami stwarza całkowicie nowe możliwości, pozwalając łączyć klasyczne projekty automatyzacji z typowymi projektami informatycznymi czy analityki biznesowej. Umożliwia to między innymi zwiększanie wydajności produkcji, optymalizację wykorzystania zasobów i tworzenie całkowicie nowych usług lub modeli biznesowych.
Integracja oprogramowania zenon z platformą Microsoft Azure rozpoczęła się w 2014 r. Początkowo głównym powodem włączenia wybranych usług platformy Microsoft Azure była chęć zaoferowania skalowalnego rozwiązania do przechowywania dużych ilości danych gromadzonych centralnie na potrzeby projektów przemysłowych w efektywnej kosztowo infrastrukturze.
– W dzisiejszych aplikacjach przemysłowych korzystających z chmur obliczeniowych model ten służy głównie do wykonywania obliczeń w obrębie kilku systemów lub lokalizacji, a także do analiz predykcyjnych – wyjaśnia Stefan Reuther, Chief Sales Officer w COPA-DATA. – Do rejestrowania, gromadzenia, agregowania, dalszego przetwarzania i prezentowania danych użytkownicy potrzebują wydajnego oprogramowania takiego jak zenon, które pozwoli im uzyskać bezpośredni wgląd w produkcję, zużycie energii czy wskaźniki jakości.
Oprócz złotego poziomu kompetencji systemu Cloud Platform, firma COPA-DATA może pochwalić się złotym statusem współpracy partnerskiej przy tworzeniu aplikacji.
źródło: COPA-DATA
Komentarze
blog comments powered by Disqus