Siemens przejmuje spółkę COMSA
Oprogramowanie LDorado firmy COMSA wzmacnia pozycję Siemensa jako lidera w branży motoryzacyjnej poprzez dodanie kluczowych funkcji z obszaru inżynierii wiązek kablowych i analityki danych projektowych.
Firma Siemens poinformowała o przejęciu COMSA Computer und Software GmbH, monachijskiej firmy zajmującej się rozwojem oprogramowania do projektowania układów elektrycznych i konstruowania wiązek kablowych.
Pakiet LDorado tej spółki jest liderem w zakresie projektowania wiązek samochodowych i oprogramowania inżynieryjnego w Niemczech, co stanowi odzwierciedlenie głębokiej wiedzy fachowej i obecności na rynku, z dobrze ugruntowanym portfelem produktów i silnym naciskiem na normy. Zespół COMSA i technologia spółki dołączą do firmy Mentor, wchodzącej w skład Siemens PLM Software, gdzie wprowadzą kluczowe umiejętności i możliwości z zakresu budowy wiązek i analizy danych projektowych do oferty produktowej firmy Siemens.
– Przejęcie COMSA jest elementem ciągłych inwestycji firmy Siemens w technologie dla przemysłu motoryzacyjnego – powiedział Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. – Połączenie rozwiązań firm Siemens i COMSA oraz wyspecjalizowanej kadry obu tych spółek jest w branży bezkonkurencyjne. Wspólnie wprowadzimy układy elektryczne i budowę wiązek elektrycznych na nowy poziom, niezbędny do sprostania wymogom rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych oraz zapewnimy kompleksowe, zintegrowane możliwości techniczne, które przyniosą korzyści klientom firm COMSA i Siemens na całym świecie.
Bishop and Associates szacuje, że w 2017 roku światowe przychody z rynku montażu kabli wyniosły 155 miliardów dolarów, z czego około 30% pochodziło z rynku motoryzacyjnego. Według Cowen Research (19 października 2018 r.), „Wiązki elektryczne stanowią obecnie trzeci co do wielkości składnik kosztowy w samochodzie (oprócz silnika i podwozia). Wiązki elektryczne są budowane jedna po drugiej i mogą stanowić około 50 procent kosztów pracy dla całego samochodu. Wiązka przewodów jest również trzecim najcięższym elementem (za podwoziem i silnikiem). Każda technologia, która redukuje tę masę, bezpośrednio przyczynia się do oszczędności paliwa”. Poprzez to przejęcie, Siemens planuje rozszerzyć na cały świat ofertę nowych technologii, które mają zaradzić zakłóceniom w przemyśle motoryzacyjnym, spowodowanym przez megatrendy, takie jak autonomiczna jazda i pojazdy elektryczne.
Oprogramowanie Capital
Oprogramowanie Capital firmy Siemens, wchodzące w skład niedawno nabytego portfela Mentor Graphics, rozciąga się od rozwoju architektury elektrycznej/ elektronicznej, poprzez projektowanie i serwis układów elektrycznych, po projektowanie i produkcję wiązek kablowych. Dodanie oferty COMSA zapewnia kluczowe technologie inżynierii wiązek kablowych i analizy danych projektowych, przy silnym wsparciu dla nowych standardów danych pojawiających się zwłaszcza w Europie.
– Dzięki przejęciu COMSA przez firmę Siemens będziemy mogli uczestniczyć w tym rozwijającym się rynku i wnosić do niego swój wkład w sposób oraz w miejsca, do których nie moglibyśmy dotrzeć sami. Siła oprogramowania LDorado firmy COMSA w zakresie inżynierii wiązek kablowych i analityki jest doskonałym uzupełnieniem portfela produktów Capital, opracowanego przez firmę Mentor i jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią nadchodzącej wspólnej podróży – powiedział Josef Biermeier, dyrektor generalny COMSA. – Ta kombinacja jest korzystna zarówno dla naszych firm, dla naszych klientów, jak i dla całego przemysłu motoryzacyjnego.
– Od dawna podziwiamy zespół COMSA i produkty tej firmy, a dzięki temu przejęciu łączymy komplementarne umiejętności dwóch najsilniejszych graczy w branży z korzyścią dla naszych klientów – powiedział Martin O'Brien, starszy wiceprezes działu Integrated Electrical Systems w firmie Mentor będącej częścią grupy Siemens. – Połączenie technologii Capital i LDorado z doświadczeniem firmy Siemens w graniczących ze sobą dziedzinach projektowania i automatyzacji fabryk pozwoli nam lepiej pomagać naszym klientom w przekształcaniu konkurencyjności ich działalności i zwiększaniu rentowności.
Transakcja została zamknięta w dniu 3 grudnia 2018 roku. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.
O firmie Siemens PLM Software
Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Digital Factory Division, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu oprogramowania, wspierających cyfrową transformację przemysłu, oraz zapewniających producentom nowe możliwości w zakresie oferowania innowacyjnych wyrobów i usług. Siemens PLM Software posiada siedzibę w Plano w Teksasie i obsługuje ponad 140 000 klientów na całym świecie. Współpracuje z firmami różnej wielkości, zmieniając sposób, w jaki wprowadzają one w życie swoje pomysły, a także w jaki wykorzystują i rozumieją produkty i aktywa.
źródło: Siemens
Komentarze
blog comments powered by Disqus