System szaf pełnogabarytowych Rittal VX25
Materiał prasowy (Rittal Sp. z o.o.) drukuj
Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 od Rittal wspiera branżę budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do idei Przemysłu 4.0. Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online, w tym narzędzie do konwertowania na VX25 dla list części (https://www.rittal.com/com_en/vx25/index.php?lng=pl) oraz inteligentne narzędzie do selekcji i konfiguracji.
Konstruktorzy aparatury sterowniczej i rozdzielczej, którzy chcą zwiększyć wydajność produkcji i działać zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0, potrzebują danych najwyższej jakości. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal dostarcza konstruktorom wsparcia w postaci kompletnych, wartościowych danych dla wszystkich procesów w ramach łańcucha wartości – od projektu elektrycznego, przez konstrukcję mechaniczną, aż po produkcję. Aby umożliwić przedsiębiorstwom szybkie, łatwe i precyzyjne przejście na nowy system szaf, Rittal udostępnił różne programy narzędziowe online ułatwiające ten proces.
Szybkie konwertowanie list części
Narzędzie do konwertowania na VX25 umożliwia błyskawiczne przekształcenie listy części dotychczasowego systemu szaf sterowniczych TS 8 na listy części VX25. Listy części TS 8 z projektów, które mają zostać wykorzystane ponownie, należy jedynie zapisać jako plik programu Excel i metodą „drag & drop” i wczytać do aplikacji konwersji. Po wskazaniu aplikacji tylko dwóch kolumn: numerów katalogowych i liczby sztuk, w pliku Excel – za pomocą zaledwie jednego kliknięcia użytkownik otrzyma potrzebną listę produktów oraz dopasowanych akcesoriów VX25. Artykuły, które nie mają odpowiednika w systemie VX25, zostaną automatycznie wyświetlone na liście przez program. Gotową listę można łatwo pobrać lub umieścić bezpośrednio w koszyku w celu wysłania zapytania. Istnieje również możliwość wpisywania pojedynczych numerów katalogowych TS 8 w polu wyszukiwarki, a od razu uzyskamy odpowiednie numery katalogowe VX25 i wszelkie dodatkowe informacje o produktach.
Ponadto konstruktorzy otrzymują wsparcie podczas przejścia z bazujących na TS 8 widoków szaf w 3D na technikę systemową VX25 w projektach Eplan Pro Panel. Zamiana szaf sterowniczych i akcesoriów TS 8 na artykuły VX25 odbywa się w bardzo znacznym stopniu automatycznie.
Dane dla wszystkich popularnych systemów CAD
Rittal oferuje możliwości łatwego, bezpłatnego pobierania danych szczegółowych oraz zweryfikowanych danych CAD w ponad 70 formatach, co pozwala na ich elastyczną konwersję we wszystkich popularnych systemach CAD. Za pośrednictwem Eplan Data Portal można wczytywać makra systemu szaf szeregowych VX25 do wykorzystania w inżynierii mechatronicznej za pomocą CAE/CAD i sporządzania widoków 3D szaf sterowniczych w Eplan Pro Panel. Wszystko jest dostępne na stronie www przy każdej karcie katalogowej produktu oraz w sekcji Dane CAD na stronie www.
Co więcej, dla VX25 dostępne są dane do klasyfikacji według eClass (Advanced) i ETIM.
Łatwy wybór i konfiguracja produktów
Narzędzie doboru szaf VX25 diametralnie ułatwia wybór odpowiednich szaf i akcesoriów do poszczególnych aplikacji. Bezbłędną konfigurację VX25 i żądanych akcesoriów zabudowy zapewnia dostępny online system konfiguracji Rittal RiCS (znajomość CAD nie jest przy tym wymagana). W trakcie instalowania akcesoriów system automatycznie sprawdza, czy wybrane komponenty można umieścić w danym miejscu. Ponieważ skonfigurowany pakiet danych zawiera program CNC do centrum obróbki Perforex i model 3D Step kompletnej szafy wraz z akcesoriami, to za pomocą systemu konfiguracji Rittal można także planować obróbkę mechaniczną. W ten sposób dane szafy są przekazywane wprost dla procesów obróbki. Co istotne, skonfigurowane artykuły można od razu przesłać jako gotowe zapytanie ofertowe do działu obsługi klientów.
O firmie Rittal
Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).
źródło: Rittal
Komentarze
blog comments powered by Disqus