Kompetencje i doświadczenie budują stabilność. Trzy dekady działalności firmy CSI
O korzyściach z budowania strategii w oparciu o model Value Added Distributor, intensyfikacji działań w związku z wyodrębnianiem się nowych rynków wertykalnych, kierunkach rozwoju nowości technologicznych w ofercie firmy oraz planach na przyszłość mówi Krzysztof Świat, kierownik działu komputerów przemysłowych w firmie CSI.
Firma CSI świętuje w tym roku 30-lecie powstania. Jakie były początki?
Naszą działalność rozpoczęliśmy od dystrybucji na rynku wojskowym komputerów modułowych z magistralą VME. W latach 90. ubiegłego wieku ten standard był w Polsce nowością, a my niejako prekursorem w zakresie systemów VME w kraju.
Rozszerzanie oferty firmy w kolejnych latach wynikało z zapotrzebowania rynku. Początkowo skupiliśmy się na dostarczaniu produktów dla wojska oraz produktów specjalizowanych, np. dla branży kolejowej. W pierwszej fazie rozwoju wprowadziliśmy dodatkowo do oferty pamięci masowe odporne na czynniki środowiskowe, mechanikę 19” oraz monitory do pracy w rozszerzonym zakresie temperatury. Od 2000 r. systematycznie rozbudowywaliśmy gamę produktową o rozwiązania dla przemysłu.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, cały czas poszukiwaliśmy najlepszych rozwiązań dla specyficznych wymagań klientów. Jednym z oczekiwań naszych odbiorców były m.in. kompletne systemy komputerowe. W odpowiedzi, oprócz komputerów przemysłowych, urządzeń modułowych do wymagających aplikacji czy urządzeń sieciowych, rozbudowaliśmy ofertę obudów wraz z systemami kontroli klimatu, jak również asortyment przemysłowych dysków SSD i kart pamięci. Obecnie jesteśmy już oficjalnym dystrybutorem kilkudziesięciu wiodących na świecie marek. Wśród nich możemy wyróżnić takie firmy, jak Advantech, Aaeon, Congatec, Abaco, nVent z marką Schroff, ATP, Apacer, czy Antaira. Umożliwia nam to dostarczanie oferty, którą można określić one-stop-shop. Każdy producent oferuje bowiem pewne wyróżniające się na tle innych produktów, dzięki czemu możemy – dobierając odpowiednie podzespoły – zapewnić klientowi najlepsze rozwiązanie do jego aplikacji.
Ponadto od dawna rozwijamy działalność zgodnie z modelem Value Added Distributor. Nie tylko dostarczamy produkty, ale skupiamy się również na usługach integracyjnych, doradztwie technicznym oraz serwisie posprzedażowym.
Która z trzech dekad w historii firmy odznaczyła się największą dynamiką zmian?
Dokładamy wszelkich starań, aby firma CSI rozwijała się z roku na rok. Najbardziej dynamiczna była z pewnością trzecia dekada naszej działalności. Miało to związek m.in. z wyraźnym wyodrębnianiem się w naszym kraju coraz to nowszych rynków wertykalnych, takich jak: transport, logistyka, digital signage, e-commerce, farmacja, przetwórstwo spożywcze, AI, smart city i wiele innych. Pozwoliło nam to na rozwinięcie portfolio produktów specjalizowanych i rozpoczęcie współpracy z nowymi dostawcami, a z drugiej strony umożliwiło zdobycie specjalistycznej wiedzy charakterystycznej dla danego rynku. Dzięki temu jeszcze lepiej rozumiemy potrzeby klientów.
Trzecia dekada to również okres transformacji przemysłu zgodnie z ideą Factory 4.0 czy IoT, opartej przede wszystkim na cyfryzacji produktów i usług. Integracja ludzi, maszyn i systemów IT to dla nas nowe możliwości rozwoju i nowe obszary wykorzystania naszych produktów. Wszystko po to, aby firmy z nami współpracujące mogły dostosować się do potrzeb zmieniającego się rynku, w tym zoptymalizować poszczególne procesy, zautomatyzować je oraz zwiększyć bezpieczeństwo danych.
Jakie było największe wyzwanie, z którym firma zmierzyła się w ciągu trzech dekad działalności?
Na naszej 30-letniej drodze było wiele wyzwań, z którymi przyszło nam się mierzyć. Zawsze postrzegamy je jako szansę na dalszy rozwój i motywację do ciągłej pracy. Dobrym przykładem może być kryzys z 2009 r. czy upadek niegdyś kluczowego dla nas rynku gamingowego w Polsce. Aktualnie mierzymy się z poważnym wyzwaniem ogólnoświatowego deficytu komponentów elektronicznych, wywołanego m.in. przez pandemię COVID-19.
Od początku 2021 r. mamy do czynienia z niespotykaną dotąd sytuacją na rynku w zakresie terminów realizacji dostaw. Spółka CSI od lat prowadzi model dystrybucji z wartością dodaną, oparty na multibrandingu, co daje nam możliwość wyboru najlepszego produktu spełniającego wymagania klienta. Współpraca z wieloma dostawcami pozwala nam radzić sobie z ogólnoświatowym deficytem komponentów, gdyż w wielu przypadkach możemy zaoferować alternatywny, sprawdzony produkt. Podsumowując, można śmiało założyć, że każde wyzwanie stojące na naszej drodze doprowadza finalnie do dalszego rozwoju CSI.
Co uznajecie za największy dotychczasowy sukces?
Firma to przede wszystkim ludzie wchodzący w jej skład. W przypadku CSI możemy poszczycić się dużą stabilnością zespołu. To nasz zdecydowany sukces. Na 54 obecnie zatrudnione osoby aż 25 pracuje dłużej niż 10 lat, z czego 1/5 powyżej 20 lat. Dzięki temu możemy poszczycić się wypracowanymi przez lata dobrymi kanałami komunikacji, zaufaniem do siebie, a co najważniejsze – wiedzą, jaką zdobyliśmy na przestrzeni lat i którą możemy dzielić się z naszymi klientami. Nie możemy tutaj również pominąć zaangażowania naszych pracowników, a obecnie już współwłaścicieli firmy.
Zakończenie drugiej dekady naszej działalności było jednocześnie początkiem wdrażania koncepcji pełnej partycypacji w zarządzaniu – TPIM. Po sześcioletnich przygotowaniach przekształciliśmy firmę w spółkę akcyjną, w której 48 % akcji objęli pracownicy. Liczba akcjonariuszy-pracowników to 70 % wszystkich zatrudnionych, z czego dwóch przedstawicieli pracowników weszło w skład nowego, pięcioosobowego zarządu. Taki system zarządzania jest rzadko spotykany na rynku. My widzimy w nim same plusy i traktujemy jego wdrożenie w kategoriach odniesionego na przełomie lat sukcesu.
Jakie branże z tych, którym CSI dostarcza swoje rozwiązania, należą do kluczowych odbiorców? Jak to się zmieniało z upływem lat?
Komputery przemysłowe są obecnie jednymi z kluczowych elementów urządzeń i systemów. Wymaga się od nich niezawodności, pracy ciągłej, długoletniej dostępności czy odporności na trudne warunki środowiskowe. Ich zastosowania już dawno znacząco wyszły poza przemysł produkcyjny i maszynowy. Wprowadzane są do kolejnych sektorów rynku, o których już mówiliśmy oraz do nowych, które dopiero się wyodrębniają. Jako CSI ciągle podążamy za zmianami rynkowymi, ponieważ zależy nam, aby być stabilnym partnerem dla naszych klientów – takim, który dzieli się z nimi zebranym przez lata doświadczeniem i wiedzą, jak również wspiera ich w procesach posprzedażowych i serwisie zakupionego sprzętu. Jest wiele branż, z którymi współpracujemy od lat, dokładnie znamy ich specyfikę i potrzeby działających w ich obrębie firm. Wśród nich możemy śmiało wyróżnić przemysł, transport – zwłaszcza rynek kolejowy, a ponadto automatykę, energetykę, elektronikę, branżę spożywczą czy medyczną.
Nie odchodzimy też od naszych korzeni. 30 lat temu rozpoczęliśmy działalność od sektora wojskowego i on pozostaje dla nas jednym z priorytetowych rynków. Cały czas poszukujemy też nowych rozwiązań oraz dostawców, aby zapewnić odpowiedni sprzęt wszędzie tam, gdzie wymagane jest zastosowanie specjalizowanych systemów komputerowych. Działanie jako dystrybutor zapewniający wartość dodaną sprawdza się również na innych rynkach. Nieobce są nam Digital Signage, smart home czy security. Nowością są m.in. projekty bazujące na sztucznej inteligencji. Obecnie są to głównie rozwiązania krawędziowe, czyli edge computing.
Ostatnio rozwijamy również naszą ofertę o automotive, logistykę oraz rozwiązania dla robotyki. Ciekawostką jest wykorzystywanie naszych produktów również w branży metalowej, lotniczej, a nawet w rolnictwie. Jednocześnie cały czas obsługujemy rynki związane z zastosowaniami komercyjnymi, głównie w obszarze branży foto.
W strukturach CSI funkcjonują cztery działy przemysłowe. Czy może Pan przybliżyć nam szczegóły?
Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, rozszerzaliśmy ofertę o kolejnych dostawców. Wyodrębnienie czterech głównych filarów naszej działalności związanych z szeroko rozumianym rynkiem przemysłowym było niejako konieczne.
Dział komputerów przemysłowych IPC powstał w wyniku współpracy z jednym z liderów na rynku przemysłowym, firmą Advantech. Dziś w ofercie komputerów przemysłowych mamy urządzenia dostępne we wszystkich wiodących standardach i wykonaniach. Dostarczamy m.in. komputery panelowe, kompaktowe i jednopłytkowe, monitory, tablety oraz przemysłowe płyty główne.
Obecnie rozszerzamy ofertę o komputery przeznaczone dla rozwiązań z zakresu AI firmy Aaeon, z procesorami ARM lub Intel klasy Atom. Dwa lata temu – rozpoczynając współpracę z firmą Congatec – powiększyliśmy także portfolio produktowe o modułowe komputery przemysłowe w standardzie COMe, SMARC i Q7, przeznaczone do pracy w ekstremalnych warunkach, występujących w środowisku przemysłowym.
Ściśle współpracując z zapleczem technicznym działu komputerów przemysłowych, w którym pracuje dwa razy więcej osób niż w dziale handlowym, możemy realizować nawet bardzo złożone integracje, spełniając wymagania klienta w zakresie parametrów technicznych, dedykowanego systemu operacyjnego czy certyfikacji. W ostatnich latach, dzięki komplementarnej ofercie w zakresie systemów komputerowych i mechaniki 19” oraz stale poszerzanym kompetencjom softwarowym, wypracowaliśmy własne produkty, które znalazły zastosowanie np. w bardzo wymagających systemach sterowania ruchem kolejowym – SRK.
Drugi dział – obudów przemysłowych – bazuje głównie na współpracy z firmą nVent i marką Schroff. Specjalizowane obudowy mechaniczne stanowią ważną grupę naszego asortymentu i są w praktyce niezbędne, aby oferować kompletne systemy komputerowe. Asortyment obejmuje szafy serwerowe i teleinformatyczne, szafy rackowe z ekranowaniem EMC, szczelne elektromagnetycznie kasety 19”, obudowy, klimatyzatory oraz systemy komputerowe CompactPCI serial, VME64x, ATCA i mTCA. Ostatnio nawiązaliśmy współpracę z firmą Teknokol, której produkty idealnie uzupełniają ofertę i zaspokajają potrzeby naszych klientów. Są to wysokiej klasy ramiona nośne HMI, systemy typu kiosk i ultralekkie obudowy dla stoisk operatorskich – HMI.
Trzecim działem przemysłowym jest dział pamięci Flash. Wprowadzenie tego typu wyrobów zamiast dysków wirujących było w przemyśle naturalną koleją rzeczy. Po 30 latach od ich dodania do naszej oferty możemy dostarczyć klientom praktycznie każdy rodzaj pamięci Flash NAND, tj. SLC, MLC, 3D TLC – zarówno nowości technologiczne, jak też produkty, których cykl życia trwa niezmiennie od 20 lat. Ponadto oferujemy ich wykonania specjalne – zgodne z takimi normami, jak m.in. MIL-STD-810F – które mogą pracować w ekstremalnych warunkach występujących w środowisku przemysłowym i przy dużych narażeniach mechanicznych, w tym np. zaniku zasilania. Przemysłowe pamięci Flash wyróżniają się również sprzętowym szyfrowaniem AES standardzie FIPS 140-2 czy zastosowaniem materiałów odpornych na korozję z certyfikacją ANSI/ ISA 71.04 G3.
Nie możemy też zapominać o komunikacji przemysłowej, jako uzupełnieniu pełnej oferty zaawansowanych systemów komputerowych. CSI proponuje w tym zakresie urządzenia przeznaczone ściśle do pracy w ciężkich warunkach. Zapewnia to ciągłą, stabilną pracę i doskonały monitoring systemów automatyki. Znajdziemy tu przede wszystkim całą gamę switchy ethernetowych pozwalających zaimplementować dowolną konfigurację sieciową, z systemami bezprzewodowymi włącznie.
Do wymienionych działów trzeba dodać jeszcze ten, od którego wszystko się zaczęło – dział komputerów wojskowych z nowymi technologiami, tworzonymi przez naszych dostawców na potrzeby sektora wojskowego i aplikacji specjalizowanych. Nasi klienci znajdą tutaj modułowe komputery w standardzie VPX, moduły z procesorami graficznymi GPGPU zgodne z najnowszą technologią CUDA do obliczeń wykorzystujących przetwarzanie równoległe, jak również karty z nowoczesnymi procesorami sygnałowymi DSP, karty do pracy wieloprocesorowej i karty bazujące na programowalnych modułach FPGA. Zajmujemy się też tematyką systemów wizyjnych, w szczególności systemami śledzenia celu.
CSI należy do czołowych polskich dostawców kompletnych rozwiązań systemów komputerowych dla przemysłu. Jakie nowości technologiczne wprowadzacie do oferty?
Nowości technologiczne możemy wyróżnić w każdym z omówionych wcześniej naszych działów przemysłowych. Nowością w komputerach przemysłowych, a jednocześnie swego rodzaju zmianą rewolucyjną są komputery oparte na nowych generacjach niskoprądowych procesorów Intel z serii Elkhart Lake i Tiger Lake, zaprojektowanych z myślą o urządzeniach IoT. Do niedawna nowe procesory różniły się co prawda nieco od poprzednich generacji, ale w większości były to adaptacje procesorów z rynku komercyjnego. Tu mamy układy od początku przeznaczone na rynek IPC. Zostały zaprojektowane do działania w rozszerzonym zakresie temperatury pracy, z zauważalnym przyrostem wydajności przy niższym poborze prądu, a do tego skokowym wzrostem wydajności grafiki. Wzrost wydajności zintegrowanych układów graficznych UHD w Elkhart Lake jest około dwukrotny w stosunku do poprzedniej generacji, a dla Iris Xe – prawie trzykrotny. W przypadku Tiger Lake mamy również możliwość wyświetlania czterech niezależnych strumieni wideo w rozdzielczości 4K. W tym zakresie Intel dogonił AMD.
Do systemów obliczeniowych o dużej wydajności HPC (High Performance Computing) wyprodukowano również szafy serwerowe, np. Varistar CP. Dzięki nim zapewniona jest większa obciążalność statyczna konstrukcji, do 1600 kg, i lepsza organizacja przewodów w szafie. Ograniczamy w ten sposób energochłonność nowoczesnych centrów danych, ponieważ uzyskujemy finalnie mniejszy opór powietrza oraz zmniejszenie zgięć przewodów. Dodatkowo wspomniane szafy można doposażyć w wymienniki ciepła o wysokiej wydajności, które mogą odprowadzić ciepło do 40 kW z wnętrza szafy.
Za najbardziej przełomową technologię ostatnich lat wśród nośników pamięci można natomiast uznać 3D NAND Flash jako alternatywę dla powoli osiągającej już swoje możliwości technologiczne 2D NAND Flash. Zamiast ciągle zmniejszać płaskie pamięci NAND, nakładamy kolejne warstwy pamięci jedna na drugą w 3D NAND, co pozwala zwiększyć ich pojemność. Od 2020 r. na rynku producentów pamięci ruszył wyścig polegający na zwiększaniu liczb warstw pamięci NAND Flash 3D TLC i QLC, zaś w przypadku producentów kontrolerów – na algorytmy wydłużające żywotność układów oraz spójność i poprawność danych.
Na uwagę zasługują m.in. technologie VPX i GPGPU w dziale komputerów wojskowych. Technologia VPX została zaprezentowana na targach Bus & Board (VITA) już w 2004 r., ale dopiero w ostatnich latach zyskuje na popularności, głównie ze względu na rosnącą liczbę producentów i spadające ceny. VPX, zdefiniowany przez grupę roboczą VITA (VME International Trade Association) jako ANSI / VITA 46.0-2019), zapewnia modułom wymianę danych przez nowoczesne, bardzo szybkie szeregowe łącza komunikacyjne. Standard VPX został zaprojektowany specjalnie z myślą o zastosowaniach obronnych. VPX zachowuje istniejące standardy eurocard VME – podwójnej 6U i pojedynczej 3U, a ponadto wspiera istniejące standardy nakładek PCI – PMC i XMC. Przewagą VPX nad VME jest zastosowanie szybkich połączeń szeregowych, takich jak PCI Express, RapidIO, Infiniband i 10 Gigabit Ethernet. Technologie te zastępują tradycyjną komunikację łączami równoległymi. Dodatkowo technologia Switched Fabric wspiera implementację systemów wieloprocesowych. To, wraz z nowoczesnymi procesorami graficznymi NVIDIA i najnowszymi generacjami procesorów – np. Intela – czyni moduły VPX idealnymi do aplikacji cyfrowego przetwarzania sygnałów. GPGPU (General-Purpose Computing on Graphics Processing Units – obliczenia ogólnego przeznaczenia na układach GPU) to nowoczesne procesory graficzne, które poza obliczeniami związanymi z grafiką komputerową umożliwiają również wykonywanie obliczeń ogólnego przeznaczenia, tak jak CPU. Dzięki temu GPU znalazły zastosowanie w przetwarzaniu równoległym w aplikacjach specjalnych, gdzie wiele instrukcji wykonywanych jest równocześnie, bardzo istotnie przyspieszając obliczenia. Wśród producentów przoduje firma NVIDIA, której procesory są zaimplementowane na płytach takich producentów, jak Wolf czy Abaco, których rekomendujemy do aplikacji wojskowych.
Jacy odbiorcy przeważają – poszukujący wybranych komponentów czy tacy, którym zależy na gotowych, kompletnych rozwiązaniach, wraz z ich integracją?
Przyjęliśmy model dystrybucji VAD, czyli z wartością dodaną i od tej strony znają nas klienci. Oczywiście są odbiorcy, którzy potrzebują tylko konkretnych podzespołów, jednak największa grupa naszych klientów oczekuje mniej lub bardziej kompletnych rozwiązań. Niektórzy partnerzy przesyłają do nas swoją część sprzętu, a cały proces integracji odbywa się w CSI. Zyskują w ten sposób oszczędność czasu i swoich własnych zasobów. Naszą rolą, jako dystrybutora systemów komputerowych, jest transfer wiedzy oraz nowinek technicznych ze wszystkich działów przemysłowych, odpowiednia selekcja rozwiązań i ostatecznie ich integracja przez nasz dział techniczny.
Ostatnio opracowujemy też gotowe produkty, które nie były dostępne na rynku. Staramy się zaproponować rozwiązania pozwalające na uproszczenie budowy urządzenia, poprawę parametrów maszyny, a przede wszystkim zwiększenie jej niezawodności. Priorytetem jest dla nas wzrost konkurencyjności produktów naszych klientów. Do grupy odbiorców dołączają coraz częściej firmy software’owe, które w naturalny sposób oczekują od nas kompleksowej usługi w zakresie integracji sprzętowej.
Co najbardziej liczy się dziś dla odbiorców rozwiązań CSI z branży przemysłowej?
W naszym odczuciu najważniejsza jest wiedza i wsparcie klienta w tym zakresie na każdym etapie procesu zakupowego, poczynając od doboru sprzętu, aż po wsparcie posprzedażowe. Wszystko po to, aby użytkownik końcowy otrzymał rozwiązanie jak najlepiej dopasowane do jego wymagań, a na etapie wdrażania projektu zminimalizował koszty związane z ewentualnym niepoprawnym doborem sprzętu oraz jego serwisem.
Chcemy dzielić się wiedzą w zakresie niuansów technicznych również przez naszą stronę csi.pl. W tym celu powstała zakładka Consulting techniczny, gdzie opisujemy zagadnienia, o jakie najczęściej pytają nas klienci. Zawsze można także porozmawiać z naszymi inżynierami. Cena oczywiście pozostaje ważna, jednak zdecydowana większość klientów zna już pojęcie TCO – całkowity koszt posiadania – i ma pełną świadomość, że często pozorna oszczędność na etapie zakupu generuje później dodatkowe koszty, np. serwisowe czy wynikające z przestoju produkcji. A koszty te już znacząco przekraczają cenę droższego, ale sprawdzonego i niezawodnego sprzętu.
Co daje firmie CSI przewagę konkurencyjną?
Większość handlowców w naszej firmie ma staż pracy dłuższy niż 15 lat, a w dziale technicznym CSI pracuje niemal dwa razy więcej osób niż w dziale handlowym. Możemy więc poszczycić się rozległą wiedzą, doskonale znamy rynek i wdrażane zmiany technologiczne. Cały czas dbamy również o poszerzanie naszych kompetencji i podążanie za obecnymi trendami w poszczególnych branżach. Nie zamykamy się przy tym na rynki wertykalne, z którymi współpracujemy od lat, ale i poszukujemy nowych. Daje nam to dużo satysfakcji zawodowej, a nasi klienci mogą mieć pewność, że proponowane rozwiązania są odpowiednio dobrane do ich aplikacji i spełniają wszystkie wymagania techniczne danego projektu.
Niewątpliwą zaletą naszej firmy jest multibranding, dzięki czemu oferujemy możliwość wyboru z bogatego wachlarza naszego asortymentu najlepszego produktu, który spełnia wymagania danej aplikacji. Klient może też liczyć na kompleksową obsługę i wsparcie na każdym etapie projektu. Przykładowo w dziale obudów przemysłowych oferujemy montaż podzespołów, modyfikacje obudów czy wstępną integrację komponentów. Możemy też opracować produkt spełniający wymagania klienta w zakresie parametrów technicznych, systemu operacyjnego, jak i certyfikacji albo przygotować komplementarną ofertę w obszarze systemów komputerowych i mechaniki 19’’ z odpowiednim zapleczem software’owym. Model Value Added Distributor, o którym już wspomniałem, to w tym przypadku nasza przewaga konkurencyjna.
Jaka jest strategia firmy na najbliższe lata?
Dla CSI jednym z rynków priorytetowych pozostanie rynek wojskowy i nadal będziemy podążać za jego rozwojem oraz potrzebami, jak czynimy to od 30 lat. Chcemy też pozostać jednym z liderów dla naszych klientów wojskowych. Nasza formuła współpracy – bazująca na bezpośrednich kontaktach „face-to-face”, gdzie pracujemy bezpośrednio z inżynierami klientów nad doborem optymalnych podzespołów elektronicznych z oferty naszych producentów do danej aplikacji – sprawdziła się. Pozostaje nam tylko ciągłe podnoszenie kompetencji handlowców i inżynierów wsparcia technicznego w ramach przyspieszającego rozwoju nowych technologii implementowanych w aplikacjach wojskowych. Nowe technologie – m.in. z mocniejszymi procesorami i większą mocą obliczeniową oraz bardzo szybkimi łączami komunikacyjnymi – stawiają nam wyższe wymogi w zakresie konfiguracji, kompatybilności elektromagnetycznej, poprawności i stabilności zasilania czy chłodzenia, w szczególności w odniesieniu do rozbudowania przez nas oferty integracji systemów komputerowych.
W najbliższym czasie dominującą nową technologią w aplikacjach typu high-end będą dla nas moduły komputerowe we wspomnianym już wcześniej standardzie VPX – często z komputerami graficznymi NVIDIA „na pokładzie” – które wraz z ogromną ofertą modułów programowalnych FPGA przenoszą nowe systemy w inny wymiar. Oczywiście nie zaniedbujemy starych rozwiązań, jak VME, CompactPCI, PC104+ czy komputery typu PCBox, dla których ciągle jest miejsce w mniej wymagających aplikacjach. Obserwacje rynku pozwoliły nam wyciągnąć wniosek, że w najbliższych latach najbardziej rozwojowe wydają się być m.in. projekty oparte na modułach i technologiach SOM/COM. W tym zakresie rozwijamy naszą ofertę i szkolimy się, aby zaspokoić najbardziej wymagające potrzeby klientów.
Na bazie gotowych przemysłowych płyt głównych, dostarczanych przez producentów, z którymi współpracujemy od lat, produkujemy nowe generacje produktów marki CSI. W tym kierunku planujemy się rozwijać. Cały czas zależy nam na utrzymaniu przewagi rynkowej, jaką daje działalność w modelu Value Added Distributor i zapewnienie naszym klientom – oprócz zaawansowanych rozwiązań dopasowanych do danej aplikacji – także wsparcia posprzedażowego oraz serwisu. Podsumowując, strategią naszej firmy po 30 latach jej działalności jest bycie stabilnym partnerem dla klientów oraz dzielenie się z nimi doświadczeniem i zgromadzoną wiedzą specjalistyczną.
źródło: Automatyka 1-2/2022
Komentarze
blog comments powered by Disqus