AMAZEMET wykorzysta platformę Siemens Xcelerator, by upowszechniać produkcję przyrostową metali
Materiał prasowy drukuj
Portfolio Siemens Xcelerator pomoże firmie zajmującej się produkcją przyrostową materiałów i przetwarzaniem końcowym w skalowaniu, rozwiązywaniu złożonych wyzwań inżynieryjnych oraz dostarczaniu danych i dokumentacji serwisowej w dowolnym miejscu i na każdym urządzeniu.
Spółka Siemens Digital Industries Software poinformowała, że AMAZEMET zaadaptował rozwiązania z portfolio oprogramowania przemysłowego Siemens Xcelerator, które pomogą w stworzeniu zamkniętego łańcucha produkcyjnego dla materiałów do produkcji przyrostowej metali i budowie sprzętu do przetwarzania końcowego.
AMAZEMET zajmuje się komercjalizacją atomizacji ultradźwiękowej do produkcji proszków o specyficznym składzie chemicznym, odpowiednich do różnych zastosowań, w tym do produkcji przyrostowej. Celem jest zapewnienia jednostek w skali laboratoryjnej. Firma dąży do poszerzenia możliwości naukowych w zakresie rozwoju materiałów i produkcji przyrostowej metali. Zespół inżynierów korzysta z platformy Siemens Xcelerator, aby wprowadzać swoje produkty na rynek.
– W ciągu czterech lat przekształciliśmy się z małego startupu w 60-osobową, międzynarodową firmę, współpracującą z wiodącymi grupami naukowymi i technologicznymi w zakresie rozwoju, prototypowania, a zwłaszcza produkcji dodatków metalowych. Wraz z rozwojem naszego zespołu centralizacja danych stała się kluczowa, aby zapobiec kosztownym błędom, jak np. wysyłanie nieprawidłowych projektów do produkcji. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie cyfrowe Siemens Xcelerator, aby usprawnić wykorzystanie rosnącej ilości danych związanych z projektowaniem i produkcją naszych technologii – powiedział Łukasz Żrodowski, CEO AMAZEMET.
Jednym z centralnych punktów portfolio AMAZEMET jest rePowder, ultradźwiękowy rozpylacz, który może być używany do produkcji proszku metalowego z dowolnego stopu w każdej postaci surowca, nawet w małych ilościach używanych w celach badawczych. Oprócz podstawowej technologii przetwarzania materiałów, AMAZEMET opracował również rozwiązania do obróbki końcowej, w tym inFurner - niedrogi wysokopróżniowy piec laboratoryjny do procesów obróbki cieplnej. Aby to osiągnąć, zespół zastosował oprogramowanie NX firmy Siemens do inżynierii produktu oraz oprogramowanie Teamcenter X do zarządzania cyklem życia produktu i współpracy w chmurze.
– Portfolio Siemens Xcelerator jako pojedyncza platforma do zarządzania dokumentacją, rozwojem produktu i procesami produkcyjnymi, zwiększa naszą wydajność. Jej skalowalność wspiera nasz ciągły rozwój, usprawniając zarządzanie dokumentacją, przyspieszając projektowanie i umożliwiając wymierny wzrost. NX firmy Siemens znacznie skraca czas opracowywania naszych produktów, oferując stabilność i niezawodność nawet w przypadku złożonych układów występujących w naszym urządzeniu rePowder, zapobiegając utracie danych i awariom systemu. Teamcenter X firmy Siemens zapewnia opartą na chmurze, zharmonizowaną strukturę danych, dzięki czemu wszystkie pliki i dokumentacja serwisowa są dostępne w dowolnym miejscu i czasie – dodaje.
– Produkcja przyrostowa jest w trakcie dynamicznego rozwoju, ale jest również podatna na wyzwania. Technologia addytywna oferuje elastyczność skali i swobodę geometrii, które umożliwiają inżynierom i projektantom tworzenie części zoptymalizowanych, lekkich, nawet takich, których wcześniej nie można było sobie wyobrazić. Ta technologia musi jednak pokonać wyzwania związane z powszechną dostępnością, zanim się będzie mogła rozwinąć w pełnym potencjale – powiedział Mariusz Zabielski, wiceprezes, Country Manager Poland and Czech Republic, Siemens Digital Industries Software. – Wspaniale jest widzieć polską firmę wprowadzającą nowe technologie na rynek i wzmacniającą pozycję Polski jako tygla prawdziwych innowacji w dziedzinie produkcji addytywnej. AMAZEMET jest kolejnym doskonałym przykładem tego, jak innowatorzy i pionierzy w wielu różnych branżach wykorzystują portfolio oprogramowania przemysłowego Siemens Xcelerator do cyfrowej transformacji i skalowania swoich firm oraz realizowania oczekiwań dotyczących powszechnego wdrożenia produkcji przyrostowej metali.
źródło: Siemens
Słowa kluczowe
AMAZEMET, automatyka, produkcja przyrostowa metali, Siemens, Siemens Xcelerator
Komentarze
blog comments powered by Disqus