Bentley zwiększa możliwości druku 3D do produkcji nowych komponentów
Materiał prasowy drukuj
Dzięki inwestycji wartej 3 miliony funtów Bentley Motors podwaja możliwości produkcyjne w fabryce w Crewe w zakresie druku 3D. W 2021 roku w nowoczesnym obiekcie Additive Manufacturing wyprodukowano rekordową liczbę 15 000 komponentów. Innowacyjna technologia umożliwia stworzenie m.in. sprzętu potrzebnego do wykonania części historycznych modeli, narzędzi wspomagających codzienną pracę czy osłon na twarz, używanych w związku z trwającą pandemią. W przyszłości technologia będzie wykorzystywana przy procesie personalizacji samochodów marki Bentley.
Bentley Motors ujawnił szczegóły dotyczące podwojenia zdolności produkcyjnych zakładu Additive Manufacturing (AM), który mieści się w siedzibie firmy w Crewe w Anglii. Dzięki inwestycji wartej 3 miliony funtów, w 2021 roku w obiekcie wyprodukowano ponad 15 000 komponentów. Modernizacja umożliwi także szersze wykorzystanie zaawansowanych technologii oraz jeszcze większą personalizację samochodów.
To kolejny krok w realizacji strategii firmy, która zakłada stworzenie długoterminowego, zrównoważonego modelu biznesowego, a tym samym pozwoli jej pozostać w czołówce postępu technologicznego.
Innowacyjne technologie wsparciem w procesie produkcji
Systemy wykorzystywane w obiekcie są uznawane za jedną z najszybciej rozwijających się technologii na świecie. Zespół badawczo-rozwojowy firmy Bentley zidentyfikował już szeroką gamę elementów przeznaczonych do wydrukowania. Wśród nich są narzędzia wspomagające pracę, sprzęt potrzebny do wykonania części historycznego modelu Bentley Blower Continuation, a nawet osłony twarzy, przeznaczone dla sektora opieki zdrowotnej, w związku z trwającą pandemią COVID-19.
W obiekcie AM stworzono fizyczne komponenty kilku prototypów samochodów marki Bentley, w tym pełnowymiarowych modeli układu napędowego i modeli tuneli aerodynamicznych. Zaawansowane technologie zostały również wykorzystane przy produkcji części modeli samochodów Bentley, które brały udział w wyścigach Pikes Peak Challenge w Ameryce.
Dzięki zastosowanym unowocześnieniom, firma przyspieszyła rozwój produktu, dzięki czemu, jest zdolna wytwarzać dużą ilość części, bez konieczności zlecania ich produkcji firmom zewnętrznym. Jest to spójne ze strategią firmy Beyond100, której celem jest przywództwo w zakresie zrównoważonej mobilności.
Inwestycja przekuta w oszczędności
W zakresie produkcji części, innowacyjny system umożliwia uzyskanie oszczędności na poziomie 50%. Ponadto, działając przez całą dobę, zakład jest w stanie wyprodukować tysiące komponentów w ponad 25 różnych opcjach materiałowych.
Aktualnie trwają szkolenia dla pracowników firmy, podczas których dowiadują się w jaki sposób mogą skorzystać z tego nowoczesnego procesu w swojej pracy.
– Ta inwestycja ma duży wpływ na naszych pracowników, ponieważ tworząc zaawansowane narzędzia, które wspomagają doskonalenie procesów produkcyjnych, znacząco wspieramy ich pracę. Patrząc w przyszłość, widzę ogromny potencjał, dzięki któremu ta innowacyjna technologia może się rozwijać, a także szansę na jeszcze większe możliwości personalizacji samochodów naszych klientów – zwraca uwagę Peter Bosch, członek zarządu Bentley ds. produkcji.
źródło: Bentley
Słowa kluczowe
automatyka, automotive, Bentley, branża motoryzacyjna, druk 3D, przemysł motoryzacyjny
Komentarze
blog comments powered by Disqus