Bezkontaktowy pomiar temperatury na targach w glasstec
W czasie targów glasstec w Düsseldorfie Raytek/Ircon pokazała na stoisku systemy monitorowania temperatury. Systemy te znajdą zastosowanie praktycznie we wszystkich etapach produkcji i obróbki szkła.
Eksperci z zakresu pomiaru temperatury w podczerwieni prezentują pełną ofertę pirometrów i systemów pomiarowych IR dla wszystkich zakresów temperatur. Systemy bezkontaktowe zapewniają maksymalną niezawodność i szybkość pomiaru bez ryzyka zanieczyszczenia produktu. W połączeniu z wysokiej jakości oprogramowaniem pozwalają na automatyczne sterowanie procesem i wykonywanie pełnej dokumentacji.
Raytek i Ircon dzielili stoisko z firmą Datapaq, dostawcą systemów do profilowania temperatury procesów. Najważniejszym elementem ekspozycji był system odpuszczania szkła opracowany wspólnie przez firmy Raytek i Datapaq. System monitorowania temperatury w podczerwieni Raytek GS150 tworzy obrazy termiczne wszystkich szklanych paneli przed ich wejściem do komory chłodzenia, natomiast system Furnace Tracker firmy Datapaq jest wykorzystywany do konfiguracji i kontroli procesu oraz rejestracji krzywej temperatury podczas nagrzewania wstępnego i chłodzenia.
Firma Ircon prezentowała szerokie możliwości aplikacyjne czujników temperatury z serii Modline 7. Wraz z odpowiednim systemem chłodzenia, elementy te pozwalają na prowadzenie pomiarów w zakresie temperatur otoczenia do +315°C. Modele Modline 77 i 78 wykorzystywane przy produkcji szkła płaskiego i ultra-cienkiego szkła ciągnionego są jednymi z najważniejszych punktów wystawy.
Pirometry serii Raytek Marathon, również prezentowane na targach, zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach. Łączą w sobie inteligentne cyfrowe obwody elektroniczne z nowoczesnym systemem elektro-optycznym, trwałą obudową i akcesoriami do specyficznych zastosowań. Oferta tych urządzeń obejmuje termometry na podczerwień monochromatyczne i dwubarwowe, termometry na krótkie długości fali oraz termometry na podczerwień z optyką światłowodową i modele do pomiaru szkła.
źródło: IRTECH
Komentarze
blog comments powered by Disqus