Emerson otwiera nową przestrzeń biurową i rozwija swój ośrodek R&D
Materiał prasowy (Emerson Discrete Automation) drukuj
Emerson Automation Solutions to globalna korporacja z kapitałem amerykańskim, która tworzy rozwiązania z obszaru automatyki, monitoringu i sterowania dla szerokiego grona klientów przemysłowych. I to właśnie w Polsce specjaliści pracują nad rozwojem nietypowych, niezwykle potrzebnych na rynku technologii i rozwiązań w ścisłej współpracy z pozostałymi oddziałami w USA i w Niemczech. Development Center Emersona zlokalizowane jest w Warszawie. Rozwiązania, które są tu tworzone i rozwijane, wykorzystywane są na całym świecie. Firma niedawno powiększyła powierzchnię biurową o dodatkowe 2000 m2, zatrudnia prawie 200 specjalistów i dalej rekrutuje, żeby rozwijać swój dział R&D.
Słysząc o działach badawczo-rozwojowych organizacji (ang. Research and Development Center, R&D Center) można mieć mylne wyobrażenie sterylnego laboratorium, w którym naukowcy w białych fartuchach tworzą nowe leki czy układy scalone. Oczywiście dla niektórych branż będzie to skojarzenie zgodne z rzeczywistością. Jednak ośrodki R&D to często miejsca współpracy i wymiany wiedzy specjalistów z różnych dziedzin – inżynierów, programistów, mechatroników, matematyków, czy naukowców, którzy wspólnie tworzą nowe rozwiązania, rozwijają produkty i testują je w laboratoryjnych warunkach. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Deloitte, to właśnie dostęp do wykwalifikowanej i doświadczonej kadry jest najczęściej wskazywanym czynnikiem skłaniającym firmy do zwiększania inwestycji w obszarze R&D. Development Center Emersona obejmuje dwa główne obszary - DeltaV Technology, gdzie współtworzony jest system DCS o nazwie DeltaV oraz Reliability Solutions, gdzie tworzone są różne rozwiązania sprzętowo-software’owe służące do monitorowania niezawodności urządzeń i predykcji awarii. W gronie prawie 200 specjalistów, którzy tu pracują, są eksperci z zakresu firmware, middleware, software development, UX/UI, cyberbezpieczeństwa, mobile, Data Analytics, testów i DevOps, a rozwijane rozwiązania działają na urządzeniach mobilnych, urządzeniach embedded, komputerach PC, serwerach i w chmurze.
– Nasze centrum R&D świadczy usługi na wiele krajów – eksportujemy polską myśl techniczną na Europę i świat. To, co nas wyróżnia, to fakt, że ośrodek jest częścią globalnej sieci. Nasi badacze mają szansę współpracować z pozostałymi ośrodkami z Niemiec i Stanów Zjednoczonych oraz korzystać z wieloletniego i globalnego doświadczenia naszej firmy – mówi Tomasz Kosik, dyrektor generalny w Emerson Automation Solutions, odpowiedzialny za region Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich.
Kompleksowe tworzenie innowacji
Warszawskie biuro Emersona korzysta z dobrze zaopatrzonego laboratorium, które wspiera pracę nie tylko wyselekcjonowanych osób, ale każdego pracownika ośrodka R&D. Umożliwia sprawdzenie „na żywo” tego, jak działają rozwijane rozwiązania na unikalnym i wyspecjalizowanym sprzęcie. W ten sposób końcowy produkt przestaje być jedynie odległym konceptem. Jednym z obszarów działalności R&D jest praktyczna implementacja IIoT (Industrial Internet of Things), gdzie tworzone są rozwiązania umożliwiające nadzór i diagnostykę maszyn istotnych dla procesu produkcji. Rozwój produktów dostarczanych klientom obejmuje zarówno tworzenie i udoskonalanie urządzeń, takich jak czujniki bezprzewodowe, systemy akwizycji danych, jak również tworzenie i rozwój oprogramowania umożliwiającego analizę danych, wykrywanie symptomów uszkodzeń, identyfikację problemów oraz wykrywanie anomalii zachowania maszyn.
– Ważnym aspektem działalności naszego ośrodka R&D są także patenty. Mamy dwóch doktorów, którzy na stałe pracują nad kolejnymi patentami, a łącznie nasi pracownicy zdobyli ich już ponad 20 tys. Dla specjalistów IT praca z nami to drzwi do świata nowoczesnego przemysłu – dodaje Tomasz Kosik.
Innowacyjne rozwiązania znajdują uznanie także u konkurencji. Firma Bentley-Nevada ogłosiła niedawno, że dzięki wygaśnięciu po 25 latach patentu na technologię PeakVue będzie ją stosować w swoich rozwiązaniach. Emerson rozwinął wspomnianą technologię i opatentował PeakVue Plus, które jest implementowane w wielu urządzeniach diagnostycznych.
Rozwiązania szyte na miarę rynkowych potrzeb
Dzięki kilkudziesięcioletniej obecności firmy Emerson na rynku polskim, pracownicy R&D mają dostęp do unikatowych danych diagnostycznych ze źródeł takich jak elektrownie, rafinerie czy zakłady produkcyjne. Rozmowy z klientami, partnerami, ośrodkami badawczymi umożliwiają realizację prac badawczo-rozwojowych wynikających z rzeczywistych potrzeb przemysłu. Ośrodek współpracuje także z polskimi uczelniami. Obecnie realizowane są między innymi płatne praktyki studenckie w obszarze sieci neuronowych kierowanych.
Intensywnie rozwijające się Development Center firmy Emerson jest przykładem miejsca, które łączy różnorodne kompetencje z naukowymi badaniami, wiedzą rynkową i globalnym doświadczeniem. Wykwalifikowani pracownicy z wielu różnych dziedzin tworzą tu innowacje, które z powodzeniem są wykorzystywane na całym świecie.
źródło: Emerson
Komentarze
blog comments powered by Disqus