GE Vernova kończy proces wydzielenia i wchodzi na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych
Materiał prasowy drukuj
Firma stworzona z myślą o elektryfikacji i dekarbonizacji świata, zajmująca wyjątkową pozycję na rynku dzięki szerokiej gamie rozwiązań przyspieszających transformację energetyczną.
Spółka GE Vernova ogłosiła 2 kwietnia 2024 r., że został zakończony proces jej wydzielenia z GE i od dzisiejszego otwarcia sesji na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) rozpocznie notowania jako niezależna spółka pod symbolem giełdowym „GEV”. Spółki GE Vernova i GE Aerospace, która również rozpoczyna dziś działalność jako niezależna spółka.
– Dziś GE Vernova staje się niezależną firmą skoncentrowaną wyłącznie na przyspieszeniu transformacji energetycznej w celu stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości – oświadczył Scott Strazik, prezes GE Vernova. – Nasze segmenty związane z wytwarzaniem energii, energetyką wiatrową i elektryfikacją oferują produkty i usługi niezbędne dla branży elektroenergetycznej. Pracujemy nad zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania i dostarczeniem energii elektrycznej, która jest niezbędna dla zdrowia, bezpieczeństwa, ochrony i poprawy jakości życia. GE Vernova powstała z myślą o elektryfikacji i dekarbonizacji świata. Jestem niesamowicie dumny z tego, co nasz zespół osiągnął dzięki realizacji tego przełomowego etapu, a także podekscytowany możliwością kontynuowania tej drogi wraz z naszymi klientami i akcjonariuszami.
GE Vernova zatrudnia ponad 80 000 pracowników w ponad 100 krajach. Wiele wiodących na świecie przedsiębiorstw użyteczności publicznej, deweloperów, rządów i dużych przemysłowych użytkowników energii elektrycznej korzysta z jej bazy urządzeń do generowania, przesyłania, organizowania, przekształcania i magazynowania energii elektrycznej w sposób niezawodny i wydajny. Dzięki swojej infrastrukturze składającej się z ponad 7000 turbin gazowych, co czyni ją największą na świecie, oraz około 55 000 turbin wiatrowych i najnowocześniejszej technologii elektryfikacji, GE Vernova przyczynia się do wytwarzania około 30% światowej energii elektrycznej.
GE Vernova obsługuje ważny segment gospodarki o wartości 265 miliardów dolarów, która według szacunków do 2030 roku wzrośnie do 435 miliardów dolarów. Zwiększone potrzeby w zakresie elektryfikacji i dekarbonizacji oferują duże możliwości, przy czym przewiduje się, że do 2040 r. moc wytwórcza wzrośnie ponad dwukrotnie. Aby wykorzystać tę szansę, firma koncentruje się na realizacji działań w oparciu o zrównoważony rozwój, innowacje i efektywność, a także opiera się na swojej historii innowacji, inwestując około 1 miliarda dolarów rocznie w badania i rozwój, aby stymulować rozwój przełomowych rozwiązań technicznych dla transformacji energetycznej.
źródło: GE Vernova
Słowa kluczowe
automatyka, dekarbonizacja, elektryfikacja, GE, GE Vernova, transformacja energetyczna
Komentarze
blog comments powered by Disqus