Platforma PcVue nadzoruje zarządzanie wodą w tamie Karian w Indonezji
Materiał prasowy drukuj
Położona w prowincji Banten, zaledwie godzinę jazdy od Dżakarty, tama Karian jest przykładem zaangażowania Indonezji w zarządzanie zasobami wodnymi.Obszar tamy obejmuje 2226,44 ha, co pozwala na zebranie do 314,7 mln metrów sześciennych wody. Może również nawadniać 22 000 hektarów pól ryżowych, dostarczając 13,9 metrów sześciennych wody na sekundę do nawadniania oraz potrzeb publicznych i przemysłowych. Tama Karian jest kluczową infrastrukturą dla tego obszaru. "Tamta Karian jest jedną z największych tam w Indonezji," powiedział Joko Widodo, prezydent Indonezji podczas ceremonii inauguracyjnej w Banten. Ten projekt, który wymagał publicznej inwestycji w wysokości 2,27 bln IDR (146 mln USD), nie dotyczy imponuje pod względem powierzchni, ale jest też kluczem do zrównoważonej przyszłości regionu.
Jednym z głównych wyzwań, z jakimi przyszło się zmierzyć podczas realizacji projektu zapory Karian, była potrzeba gromadzenia dużej ilości danych. Firma inżynieryjna wybrała platformę PcVue ze względu na jej przyjazność dla użytkownika i elastyczność.
– "PcVue była łatwiejsza w obsłudze od innych produktów – mówi Pan Satrio, dyrektor w PT Sartika Mitrasejati podkreślając intuicyjny interfejs oprogramowania i nowoczesne funkcje. Oprogramowanie PcVue pozwala zespołowi nadzorować przepływ wody w tamie i integrować wiele podsystemów w ramach jednej platformy.
Prawdziwym wyzwaniem było zebranie danych, pomimo dużej odległości wzdłuż rzeki. Elastyczność i skalowalność PcVue były kluczowe w rozwiązaniu tego problemu.
Wsparcie techniczne
– Zespół wsparcia PcVue był bardzo pomocny i zadbał o spełnienie wszystkich naszych próśb – podkreślając zaangażowanie zespołu w zapewnianie szybkiego i wydajnego wsparcia technicznego mówił Satrio.
Interfejsy do integracji z innymi produktami
Udane wdrożenie projektu zapory opierało się na odpowiednio dostosowanych funkcjach, aby sprostać wyjątkowym wymaganiom infrastruktury. Platforma PcVue została połączona z innymi systemami, co poprawiło wydajność operacyjną zapory, ponieważ dostarcza ona operatorowi skonsolidowaną platformę informacyjną:
- zdalny monitoring za pośrednictwem platformy WebVue,
- pełne raportowanie za pomocą Dream Report,
- integracja 8 kamer CCTV za pomocą protokołu Onvif w celu wizualnego potwierdzenia alarmów krytycznego poziomu wody.
Projekt o znaczeniu ekonomicznym i społecznym
Jako największa zapora w Indonezji, Karian nie została zaprojektowana tylko do bicia rekordów, ale ma na celu realną zmianę w życiu ludzi. Chociaż projekt nadal się rozwija, dodając kilka stacji telemetrycznych, zapora już zmienia życie. Nie tylko zwiększa wydajność rolnictwa w regionie, ale też służy jako narzędzie do zapobiegania powodziom.
Projekt pomaga również w skali globalnej. Dżakarta, stolica Indonezji, stoi przed poważnym wyzwaniem, ponieważ nadal zapada się w alarmującym tempie. To osiadanie, spowodowane głównie nadmiernym poborem wód gruntowych, zagraża infrastrukturze miasta i dobrobytowi jego mieszkańców. Zapora Karian jest kluczowa dla rozwiązania tego problemu. Jako nowe i niezawodne źródło wody, zmniejsza zależność miasta od wód gruntowych oraz pomaga zredukować problem osiadania. Zapora Karian jest zatem nie tylko ważnym projektem infrastrukturalnym do zarządzania wodą i zwiększania efektywności rolniczej, ale też pomaga w rozwiązywaniu problemów środowiskowych i społecznych Indonezji.
źródło: PcVue
Komentarze
blog comments powered by Disqus