Rozwiązania od Schneider Electric pozwalają na zwiększenie wydajności maszyn
Materiał prasowy (Schneider Electric) drukuj
W ostatnich 30 latach dużym zmianom ulegały koszty produkcji maszyn. Jeszcze dwadzieścia lat temu 80% kosztów produkcji należało do części mechanicznej. Obecnie 60% kosztów stanowi część projektowo-inżynierska, jest to możliwe dzięki innowacyjności oraz rozwojowi narzędzi projektowych i programistycznych.
Kluczem do biznesowego sukcesu jest zdolność do szybkiego projektowania i budowania nowych maszyn. Zasady technicznego zastosowania systemu automatyki powinny być łatwe do opanowania bez długiego szkolenia, a czas potrzebny na prace programistyczne i konfigurację — skrócony do minimum. Aby osiągnąć ten efekt warto zastosować nowoczesne platformy do sterowania i projektowania maszyn, zapewniające wsparcie i serwis na każdym etapie ich tworzenia. Jedną z nich jest stworzona przez Schneider Electric rozwiązanie MachineStruxure.
Większe zyski
– Ekonomiczny aspekt projektowania i konstrukcji maszyny jest nie mniej ważny niż jej techniczna innowacyjność. Produkty i rozwiązania, w których podstawowe funkcje są już zintegrowane i gotowe do użycia, umożliwiają osiąganie większych zysków – ponieważ pozwalają uniknąć dodawania kosztownych interfejsów i czasochłonnego integrowania dodatkowych funkcji – mówi Ireneusz Martyniuk, Vice Prezes, Pion Przemysłu w Schneider Electric Polska.
Wysoka efektywność
Pod wspólnym pojęciem efektywności kryją się takie kluczowe aspekty, jak energooszczędność, efektywność kosztowa systemów automatyki i efektywność prac inżynierskich. Oferujemy kompletne rozwiązania dla automatyki oparte na kompatybilnym oprogramowaniu, sterownikach, układach sterowania ruchem i technologiach zapewnienia bezpieczeństwa, które charakteryzują się czołową w branży wydajnością. Dostępne są także funkcje pomiaru i monitoringu zużycia energii.
Uproszczona integracja i konserwacja
– We współczesnych zakładach przemysłowych maszyny są zintegrowane nie tylko w ramach linii produkcyjnej, lecz także w „pionowych” systemach przepływu informacji. Standardem stała się komunikacja z maszynami i dostęp do danych diagnostycznych za pośrednictwem Internetu. Ze względu na wymaganą dostępność maszyn wymiana części nie może być skomplikowana ani czasochłonna. Z kolei standaryzacja interfejsów i protokołów WWW upraszcza implementację przepływu informacji – dodaje Ireneusz Martyniuk.
W zakresie oferty MachineStruxure opracowana została jedna platforma sprzętowa i programowa SoMachine zawierająca myśl technologiczną „know-how” do sterowania maszyn pakujących, dźwigów i suwnic, systemów klimatyzacji HVAC&R, pomp, obróbki materiałów i linii transportowych.
Oprócz zasadniczej koncepcji inżynierskiej budowy maszyn, rozwiązanie jest otwartą i skalowalną architekturą zapewniającą optymalne rozwiązanie sterowania maszyny. Flexible Machine Control jest kluczową częścią Machine Struxure. To jedna platforma sprzętowa i jeden system do programowania, optymalizacji sterowania pracy maszyny bądź aplikacji.
Platforma sprzętowa składająca się z portfolio urządzeń automatyki i sterowników PLC, kontrolerów Motion, HMI, przemienników częstotliwości oraz sieci komunikacyjnych stanowi strukturę rozwiązań MachineStruxure. Producenci maszyn mogą stosować te same urządzenia i aplikacje dla maszyn powtarzalnych kończąc na maszynach zrobotyzowanych. Podczas całego procesu projektowania i uruchamiania maszyny możesz polegać na naszym wsparciu.
źródło: Schneider Electric
Komentarze
blog comments powered by Disqus