Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaczynają budowę wspólnej siedziby
Materiał prasowy (Universal Robots) drukuj
W duńskim Odense rozpoczyna się budowa supernowoczesnej wspólnej siedziby firm Universal Robots i Mobile Industrial Robots (MiR). Budynek pomieści nawet 600 pracowników i będzie największym na świecie hubem dla cobotów i autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Prace rozpoczęły się 20 kwietnia, a ich zakończenie zaplanowano na początek 2024 roku.
Bodźcem do budowy nowej, wspólnej siedziby jest wyjątkowo szybki rozwój zarówno MiR, jak i Universal Robots. W ubiegłym roku obie firmy odnotowały ponad 40% wzrost. Ambicje są również bardzo wysokie. Universal Robots i MiR przewidują, że w 2022 roku zatrudnią ponad 200 nowych pracowników. Tak duży wzrost dodatkowo napędza potrzebę posiadania większego obiektu.
Idealne otoczenie dla innowacji
Jak zauważa Kim Povlsen, prezes Universal Robots, nowy budynek nie powstaje jedynie ze względu na przestrzeń.
– Nie chodzi tylko o dodatkowy metraż, lecz przede wszystkim o stworzenie optymalnych warunków dla naszych pracowników. Nieustannie pracujemy nad innowacjami, przesuwając granice tego, co możliwe w zakresie cobotów i automatyzacji. Dzięki nowej siedzibie stworzymy wyjątkowe i inspirujące środowisko pracy. Skorzystamy też na zacieśnieniu współpracy z MiR oraz doskonałej synergii między nami. Budynek został zaprojektowany z myślą o dobrym samopoczuciu naszych pracowników i zwiększeniu możliwości nieformalnej współpracy w ciągu dnia – mówi prezes Universal Robots.
Nowa siedziba powstanie z naturalnych materiałów budowlanych, co pozwoli odzwierciedlić otoczenie i w pełni się z nim zintegrować.
Odense – stolica robotów
Na przeprowadzkę do nowego Cobot & AMR Hubu cieszy się również prezes MiR, Søren E. Nielsen. Jego zdaniem oznacza ona ogromną korzyść nie tylko z perspektywy MiR i Universal Robots, ale także Odense, coraz bardziej znanego jako „miasto robotów”.
– Rynek autonomicznych robotów mobilnych i cobotów stale się rozwija, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym obecnym oraz przyszłym pracownikom atrakcyjne i inspirujące miejsce dla ich pracy. Miasto Odense dysponuje dużą pulą talentów i zdobyło pozycję światowego lidera w dziedzinie robotyki. Bardzo cieszy nas fakt, że wraz z Universal Robots możemy dokonać długoterminowej inwestycji w wyjątkowe środowisko robotyczne na Fionii, które pomogliśmy stworzyć. Nasza przyszła siedziba będzie wyraźnym dowodem na to, że Odense to stolica robotów – mówi prezes MiR.
Fakty:
- Nowa siedziba Universal Robots i Mobile Industrial Robots będzie znajdować się w Energivej w Odense S – kilkaset metrów od obecnej siedziby Universal Robots.
- Budynek będzie miał powierzchnię około 20 000 m2 i pomieści do 600 pracowników. Produkcja robotów pozostanie w dotychczasowych obiektach firm Universal Robots i MiR.
- Budowę wyceniono na 325 mln koron duńskich, a jej generalnym wykonawcą jest NCC. Plany budynku zostały opracowane przez 3XN/GXN we współpracy z MOE i Henrik Jørgensen Landskab.
- Planowany termin ukończenia prac to styczeń 2024 roku.
- Universal Robots i MiR należą do amerykańskiej firmy Teradyne i będą nadal funkcjonowały jako dwa niezależne przedsiębiorstwa.
- Plan wspólnej siedziby został opublikowany w 2020 roku.
www.universal-robots.com/pl
www.mobile-industrial-robots.com
źródło: Universal Robots
Słowa kluczowe
AMR, automatyka, coboty, koboty, MiR, Mobile Industrial Robots, roboty współpracujące, robotyka, robotyzacja, Universal Robots
Komentarze
blog comments powered by Disqus