Zakończyły się targi ITM Polska
Materiał prasowy drukuj
W dniach 7-10 czerwca w Poznaniu odbyło się największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów z branży przemysłowej – targi ITM Polska 2016.
Co roku z początkiem czerwca stolica Wielkopolski przez cztery dni staje się wyznacznikiem zmian i trendów w branży przemysłowej.
Blisko 1000 wystawców, bogata oferta maszyn, urządzeń i narzędzi sprawia, że targi ITM Polska cieszą się zainteresowaniem i są odwiedzane przez profesjonalistów z sektora metalurgii, obróbki metalu czy automatyzacji produkcji. To wszystko sprawia, że ITM Polska jest czołową i liczącą się imprezą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Cieszy fakt, że Poznań jest tak licznie odwiedzany, i przyciąga kontrahentów z Polski, jak i z zagranicy. Blisko połowa wystawców prezentujących swoje technologie i rozwiązania to firmy z całego świata, m.in. z : Austrii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Pierwszy dzień targów ITM Polska
Oficjalne i uroczyste otwarcie targów nastąpiło o godz. 12.00 w Alei Lipowej, łączącej pawilony 7,7A, 8 i 8A. Po przemówieniu Prezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich – Przemysława Trawy, wręczono statuetki laureatom Złotego Medalu MTP, przekazano nagrody za najlepsze stoisko – Acanthus Aureus, jak również uhonorowano firmy obchodzące jubileusz istnienia.
O godzinie 13.45 wystąpiła przed publicznością Agnieszka Węglarz z ICAN Institute, która opowiedziała o czynnikach wzrostu polskich firm B2B. Prelegentka, specjalizująca się w diagnostyce problemów marketingowych oraz w budowaniu strategii i narzędzi marketingowo-sprzedażowych wspierających biznes w branży B2B i B2C, podkreśliła, że segmentacja pozwala na dotarcie do grupy docelowej z lepszym, wartościowszym produktem, zwiększyć jego cenę - a co za tym idzie - zwiększyć korzyści finansowe firmy. Oferta wartości umożliwia zachowanie marży i zdobycie lojalności klientów.
Każdego, kto jest ciekawy, co przyniosą kolejne dni targowe – zapraszamy w środę, czwartek i piątek (8, 9 i 10 czerwca), od godz. 9.00 do 17.00, do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Drugi dzień trwania targów ITM Polska i rekord zwiedzających!
To, że Poznań przyciąga liderów – wiadomo nie od dziś. Jednak liczba zwiedzających, którzy odwiedzili tegoroczną edycję w drugi dzień trwania wydarzenia – tj. 8 czerwca – przeszła najśmielsze oczekiwania.
Drugiego dnia wszystkie urządzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak szczególnie kilka stoisk przyciągnęło zdecydowanie większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić wspólną przestrzeń KUKA i Siemens, którzy za pomocą prezentowanych maszyn i robotów pokazują ideę czwartej rewolucji przemysłowej Industry 4.0.
Ponadto przy stoisku firmy Abplanalp można podziwiać prawdziwy bolid F1! Także kilka firm z Pawilonu 3, reprezentujących targi branży druku i skanu 3D – 3D Solutions, zyskało szczególną sympatię odwiedzających: SmartTech, która za pomocą skanera 3D dokonuje pomiaru/ skanu twarzy, Koło Naukowe Inżynierii Wirtualnej Projektowania Politechniki Poznańskiej – i prototyp pojazdu MOTH wydrukowany w całości w technologii 3D i napędzany wkrętarką Bosch, a także Zortrax i ich niesamowite wydruki wykonane z użyciem technologii przyrostowych.
Dla głodnych wiedzy także było w czym wybierać: branżowcy związani z salonem Surfex mogli wziąć udział w pokazach lakierniczych na powierzchni demonstracyjnej – poligonie umiejętności zorganizowanym przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe (pokazy trwają do końca trwania targów ITM Polska 2016 w pawilonie 6A, poligon), ponadto mogli wysłuchać wykładów tematycznych lakierników, technologów i kierowników lakierni.
Zainteresowani techniką druku i skanu 3D mieli do dyspozycji: warsztaty ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D z inicjatywy firmy SmartTech (Pawilon 3, stoisko 63, także 9 czerwca br.), warsztaty 3D – optyczna technika pomiarowa w odlewnictwie (firma Lenso), jak również Druk 3D w przemyśle (Omni3D). Przedstawiciele sektora metalowego mogli wziąć udział w: seminarium Stowarzyszenia Stali Nierdzewnej – Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej, oraz konferencji Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych przygotowanej przez Polską Unię Dystrybutorów Stali.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się panele dyskusyjne MM Speakers Corner (MM Magazyn Przemysłowy), odbywające się na scenie w Alei Lipowej, poruszające takie tematy jak: Inteligentna Fabryka 4.0, Internet Rzeczy w zarządzaniu i produkcji, Efektywność energetyczna w przemyśle oraz Kapitał ludzki w firmie przemysłowej. Odbyło się także blisko 300 międzynarodowych spotkań kooperacyjnych w ramach Subcontracting ITM Meetings.
Trzeci dzień targów ITM Polska
Organizatorzy, poza kompleksową ofertą wystawienniczą blisko 1000 firm, zapewnili możliwość wzbogacenia się o specjalistyczną wiedzę i nawiązania perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z Polski i rynków zagranicznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez czasopismo Nowa Stal – „Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie”, która była okazją do prezentacji aktualnej kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu.
Dla fanów lakiernictwa, z inicjatywy czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe, przez cały dzień trwały pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – poligon umiejętności. Również na cały dzień targowy zaplanowane były spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings – udział w nich wzięło ponad 100 oferentów usług podwykonawczych i potencjalnych zleceniodawców.
Osoby interesujące się branżą druku i skanu 3D mogły wziąć udział w warsztatach ze skanowania 3D i obróbki pomiarów 3D (SmartTech), a także w warsztatach 3D – optyczna technika pomiarowa w tłocznictwie (Lenso). W ramach seminarium Instytutu Mechaniki Precyzyjnej pt. „Objętościowa obróbka cieplna stopów metali” można było poszerzyć wiedzę z zakresu technologii i zabiegów powodujących zmianę w strukturze i poprawą właściwości stopów.
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przeprowadziła konferencję „Gospodarka 4.0 – jedyna droga do rozwoju...”, poświęconą zagadnieniom związanym z ideą Przemysłu 4,0. Celem spotkania było porównanie stanu zaawansowania gospodarki Niemiec i Polski w drodze do tworzenia tzw. inteligentnej produkcji, gdzie wdrażane są rozwiązania automatyzacji i wzajemnej komunikacji między maszynami. Poruszane były kwestie dotyczące rozwoju innowacyjności firm, komunikacji IT, przygotowania kadry, a także możliwości wdrożeniowe.
Z ekspozycyjnych ciekawostek wyróżnić można stoisko firmy Dematec Obrabiarki CNC, którzy odwiedzającym zafundowali szereg atrakcji nawiązujących do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, m.in. pokazy żonglerki piłką nożną czy pokazy gimnastyczne na podwieszanych szarfach.
Poznańskie targi Technologie-Innowacje-Maszyny Polska 2016 to wydarzenie niezwykle prestiżowe. Każdy, kto pojawił się w czasie trwania imprezy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, warsztatów i seminariów. Targi ITM Polska to miejsce spotkań czołowych przedstawicieli polskiej gospodarki przemysłowej! Już teraz zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.
źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Komentarze
blog comments powered by Disqus