ASTOR: Moc technologii na AGH
ASTOR, dystrybutor nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu, zaprasza na cykl seminariów adresowanych do wszystkich studentów, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy technicznej. Każdy miłośnik nowoczesnych technologii znajdzie coś dla siebie wśród czterech zaplanowanych na ten rok spotkań.
Pierwsze seminarium odbędzie się 6 maja o godzinie 16:00, w sali wykładowej H24 w budynku B1 Wydziału EAIiIB przy AGH.
– Pierwszy wykład będzie dotyczył funkcjonowania, typowych wymagań oraz problemów pojawiających się w codziennym życiu zakładu produkcyjnego. Studenci dowiedzą się, jaka jest idea i cel optymalizacji w procesie produkcyjnym – zachęca Arkadiusz Rodak, specjalista ds. oprogramowania przemysłowego w firmie ASTOR, prelegent pierwszego seminarium. Poruszone zostaną także biznesowe aspekty związane z przygotowaniem do wdrożenia oprogramowania przemysłowego: przygotowanie uzasadnienia biznesowego, ocena efektywności projektu, obliczenie wskaźnika ROI (Return On Investment). Wykład będzie wprowadzeniem do serii spotkań, na których szczegółowo omawiane będą konkretne technologie wspierające produkcję.
Firma ASTOR od wielu lat angażuje się w propagowanie praktycznej wiedzy wśród studentów uczelni technicznych. To już drugi cykl warsztatów „Moc technologii na AGH”, organizowany we współpracy z Kołem Naukowym INTEGRA.
– Cieszący się dużym zainteresowaniem wśród studentów ubiegłoroczny cykl wykładów powraca w nowej odsłonie. Konfrontacja wiedzy wyniesionej ze studiów z prezentacją najnowszych rozwiązań stosowanych w przemyśle z pewnością ukierunkuje przyszłych inżynierów na właściwe ścieżki kariery i rozwoju – komentuje Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego INTEGRA, Ambasador firmy ASTOR na AGH. – Największą wartość dla studentów stanowi prezentacja nowoczesnego sprzętu oraz możliwość własnoręcznego sterowania robotem przemysłowym. Niewątpliwym atutem spotkań są dyskusje ze specjalistami, zajmującymi się na co dzień nowoczesnymi technologiami – dodaje.
Plan warsztatów „Moc technologii na AGH”:
- 6 maja – Optymalizacja Just-In-Time
- 13 maja – Inteligentne systemy sterowania
- 27 maja – Przyjazna robotyka
- 3 czerwca – Technologie informatyczne w przemyśle
Miejsce: budynek B1, sala wykładowa H24
Start: godz. 16:00
Wstęp wolny!
Partnerami inicjatywy są: Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Koło Naukowe INTEGRA.
źródło: ASTOR
Komentarze
blog comments powered by Disqus