Danfoss Sp. z o.o. obchodzi dwudzieste urodziny
Jolanta Górska-Szkaradek – PAR drukuj
Firma Danfoss Sp. z o.o. swój jubileusz obchodziła wspólnie z licznie zaproszonymi gośćmi, wśród których byli m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, członkowie rodziny założyciela firmy Danfoss oraz władz grupy Danfoss.
Część oficjalną uroczystości otworzył Adam Jędrzejczak – prezes zarządu i dyrektor generalny Danfoss Poland Sp. z o.o. (fot. 1), przypominając zebranym historię firmy oraz dziękując pracownikom, firmom współpracującym i klientom za wspólne dwadzieścia lat. Następnie głos zabrał Jorgen Mads Clausen, przewodniczący zarządu Grupy Danfoss, syn założyciela firmy (fot. 2). Pan Clausen zwrócił uwagę na rolę i wkład polskiego przedstawicielstwa firmy w rozwój myśli technicznej. Stwierdził, że polskie doświadczenia przenoszone były na nowe rynki, np. do Chin i Rosji. Z kolei zabierając głos prezes Grupy Danfoss, (fot. 3), podkreślił, że celem koncernu jest nie tylko osiąganie zysku, ale działanie z myślą o ochronie środowiska, poszanowaniu klimatu i oszczędności energii.
Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego (fot. 4) – m.in. podziękował zarządowi firmy Danfoss za ulokowanie siedziby na terenie miasta, gdyż jej obecność przynosi szereg korzyści miastu i jego mieszkańcom, przede wszystkim jako miejsce pracy.
Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć jubileuszowe gonitwy. Wśród tych, którzy prawidłowo obstawili wynik gonitwy losowano specjalne firmowe nagrody.
Łącznie odbyły się trzy gonitwy:
- gonitwa o Puchar założyciela Danfoss, Madsa Clausena,
- gonitwa o Puchar Prezesa Danfoss Sp. z o.o.,
- gonitwa – Wielka Danfossowska.
Po zakończonych gonitwach odbyły się konne pokazy kaskaderskie w wykonaniu Jacka Kadłubowskiego (fot. 5). Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie trzech rocznych stypendiów, które Akademia Danfoss przyznaje utalentowanej młodzieży. Następnie specjalne jury rozstrzygnęło konkurs na najbardziej kreatywny kapelusz (fot. 6).
Jubileuszowe obchody zakończył występ Sebastiana Karpiela-Bułecki z zespołem Zakopower (fot. 7).
Połączenie spółek Danfoss Sp. z o.o. i Danfoss LPM Sp. z o.o.
Od 30 września 2011 r. w wyniku połączenia dwóch funkcjonujących dotychczas oddzielnie, spółek należących do międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii, tj. Danfoss Sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim i Danfoss LPM
Sp. z o.o. z siedzibą w Tuchomiu, działa firma o nowej nazwie Danfoss Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim. Działalność spółki prowadzona będzie w dwóch lokalizacjach: w Grodzisku Mazowieckim oraz w Tuchomiu. Połączenie to jest konsekwencją nowej globalnej strategii firmy.
Grupa Danfoss i działalność Danfoss w Polsce
Grupa Danfoss to obecnie jedna z czołowych firm w zakresie rozwiązań, badań, projektowania, rozwoju i produkcji komponentów, systemów mechanicznych i elektronicznych. Założona w 1933 r. przez duńskiego inżyniera i wynalazcę Madsa Clausena pomaga podnosić jakość życia na całym świecie, ponieważ cechą charakterystyczną oferowanych produktów jest wyjątkowa dbałość o środowisko naturalne oraz efektywność energetyczną.
Danfoss oferuje wszechstronną gamę produktów oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji, ciepłownictwa, napędów elektrycznych i automatyki przemysłowej.
D
anfoss to jedna z pierwszych firm zagranicznych, które po transformacji ustrojowej rozpoczęły działalność produkcyjną w Polsce. Obecnie zatrudnia blisko 1200 pracowników, a sprzedaż wynosi ok. 500 mln PLN rocznie.
Spółka Danfoss Sp. z o.o. zarejestrowana została w 1991 r. Rok później w Warszawie rozpoczęła się produkcja głowicy termostatycznej. Firma zatrudniała 40 osób. W 1998 r. została uroczyście otwarta przez samego syna założyciela grupy Danfoss fabryka w Grodzisku Mazowieckim.
W 2002 r. firmy Saginomiya Seisakusho Inc. i Danfoss A/S podpisały umowę joint venture, w wyniku której powstała spółka – Danfoss Saginomiya. Jej zadanie to dystrybucja elementów automatyki chłodniczej i klimatyzacyjnej na rynek europejski oraz produkcja i sprzedaż kompaktowych wyłączników ciśnieniowych. Rok później grupa Danfoss kupiła firmę fińskiego producenta urządzeń ciepłowniczych LPM, skutkiem czego w Polsce powstała spółka Danfoss LPM Sp. z o.o. z zakładem w Tuchomiu. W 2005 r. firma DEVI Polska, producent systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego i systemów przeciwoblodzeniowych została włączona w struktury Danfoss.
W 2008 r. otwarto w Grodzisku Mazowieckim drugą halę produkcyjną, co zwiększyło dwukrotnie powierzchnię produkcji i umożliwiło rozpoczęcie produkcji pomp ciepła i elementów elektrycznych systemów ogrzewania.
Spółka Danfoss otrzymała wyróżnienia jako najlepszy pracodawca regionu, a ostatnio została uhonorowana zaszczytnym trzecim miejscem w rankingu firmy odpowiedzialnej społecznie.
Uroczystość 20-lecia Danfoss Sp. z o.o. odbyła się 30 września 2011 r. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. Dzień ten był jednocześnie ostatnim dniem funkcjonowania Danfoss Sp. z o.o. i pierwszym dniem działania spółki pod nową nazwą Danfoss Poland Sp. z o.o.
Jolanta Górska-Szkaradek
PAR
Komentarze
blog comments powered by Disqus