Obrabiarki i nie tylko. EMO Hannover 2011
Jolanta Górska-Szkaradek – PAR drukuj
We wrześniu wszyscy zainteresowani obróbką metalu powinni przyjechać do Hanoweru. Właśnie tutaj odbędzie się najważniejsze forum techniki EMO Hannover 2011.
10 czerwca 2011 roku w warszawskim hotelu InterContinental odbyła się konferencja prasowa poświęcona Międzynarodowym Targom Technologii Obróbki Metali EMO, które odbędą się w Hanowerze w dniach 19–24 września 2011 roku. Uczestniczyli w niej: Christoph Miller – Dyrektor Zarządzający targów EMO Hannover 2011 oraz Hartwig von Sass – rzecznik prasowy Deutsche Messe AG, Hannover.
Targi EMO Hannover miały swoją inaugurację w 1975 roku. To tutaj właśnie na targach EMO po raz pierwszy pokazywane są światowe premiery produktowe i wyznaczane trendy na nadchodzące lata. Optymalizacja i integracja poszczególnych procesów – takich jak wiercenie, cięcie, frezowanie, szlifowanie, zazębianie czy kształtowanie blach – oraz nowe technologie służące usprawnieniu cyklu produkcyjnego to najważniejsze tematy targów. Wystawcy pokazują zarówno całościowe koncepcje, jak i projekty przygotowane dla różnych firm mających specyficzne potrzeby i wymagania.
Żadne inne targi tej branży, czy to w Europie, Ameryce, czy w Azji, nie cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród międzynarodowej publiczności i nie przyciągają tylu zagranicznych wystawców co EMO Hannover. W tym roku na powierzchni blisko 200 tys. m2 zaprezentuje się 1500 firm z 36 krajów.
Targi EMO adresowane są do przedstawicieli wielu różnych branż przemysłu wykorzystujących obrabiarki: samochodowej, lotniczej i lotów kosmicznych, elektrotechnicznej, budowy maszyn i urządzeń, urządzeń precyzyjnych i optyki, obróbki metalu i techniki medycznej. Zwiedzający będą mogli zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu technik produkcyjnych stosowanych w całym łańcuchu wytwórczym – od obrabiarek, poprzez systemy, na kompleksowych liniach produkcyjnych kończąc.
Główne obszary tematyczne targów to:
- maszyny do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej,
- systemy produkcyjne,
- narzędzia precyzyjne,
- technika pomiarowa i zapewnianie jakości,
- zautomatyzowany przepływ materiałów,
- technologie CAx,
- technologie napędów i sterowania,
- osprzęt.
Gośćmi EMO są głównie osoby decyzyjne, które planują inwestycje w obrabiarki. Impreza jest dobrze rozpoznawana na świecie i cieszy się doskonałą renomą, a to przyciąga specjalistów z całego świata.
Ekspozycję tradycyjnie uzupełniać będzie bogaty i urozmaicony program imprez specjalnych. Znajdą się w nim wydarzenia poświęcone zarówno tematom technicznym, jak i biznesowym – obie te sfery są bowiem równie istotne dla producentów i użytkowników maszyn i technologii. I tak m.in. w dniach 20–21 września 2011 r. odbędzie się międzynarodowy kongres EMO „Zrównoważona produkcja”. 21 września br. organizatorzy zapraszają na sympozjum „Rosja na EMO – Cenne surowce a zapotrzebowanie na nowe technologie produkcyjne”, a dzień później na dwudniową konferencję (22–23 września 2011) pt. „Nowe technologie produkcyjne w lotnictwie i przemyśle kosmicznym”.
Wśród licznych wydarzeń gospodarze zwracają jeszcze uwagę m.in. na:
- Pokaz specjalny – „Kamienie milowe w rozwoju technologii wytwarzania elementów tytanowych do celów przemysłowych”;
- Pokaz dla młodzieży „Konstruktor maszyn – zawód z przyszłością”;
- B2Fair – Forum kontaktów biznesowych.
Organizatorzy przekonani są o sukcesie targów EMO, a potwierdzeniem tej tezy jest powrót tendencji wzrostowej PKB w światowej gospodarce – zarówno w gospodarce Europy, Ameryki i Azji. Rośnie również procentowa liczba zamówień od klientów (w tym obrabiarek). Z Polski udział w targach weźmie 11 firm.
Jolanta Górska-Szkaradek
PAR
na podst. mat. prasowych
Komentarze
blog comments powered by Disqus