Święto robotów na targach HAPexpo i ROBOTshow 2012
Milena Chudobska-Marcinek – ASTOR drukuj
W dniach 13–15 listopada 2012 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia odbędą się już tradycyjnie Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, poświęcone automatyzacji procesów produkcyjnych. Wraz z HAPexpo w Sosnowcu zagoszczą już po raz drugi Targi Robotyzacji i Automatyzacji w Przemyśle ROBOTshow. Na targi zaprasza firma ASTOR – Strategiczny Partner Targów HAPexpo i ROBOTshow 2012. Ramię w ramię z dystrybutorem robotów Kawasaki oraz EPSON staną partnerzy biznesowi ASTORa – firmy: ABIS, Control-Service, Fronius i Markon.
Targi HAPexpo to jedyne tak kompleksowe wydarzenie na południu Polski. Na targach prezentowane są m. in.: roboty przemysłowe, laboratoryjne, mobilne, a także automatyka przemysłowa, elementy i systemy hydrauliczne, pneumatyczne, sterowniki i napędy. Firma ASTOR, posiadająca w ofercie m.in. roboty przemysłowe Kawasaki i EPSON, ponownie zaangażowała się w projekt, zapraszając do współpracy swoich partnerów biznesowych, którzy przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji.
Firma Abis przedstawi aplikację typu pick&place z szybkim robotem Kawasaki Delta YF003. Zadaniem robota jest przenoszenie detali pomiędzy dwoma ruchomymi podajnikami. Stanowisko pokazowe ma na celu przedstawienie możliwości zastosowań szybkich robotów do aplikacji pakowania w branży spożywczej i innych, z pakowaniem do opakowań pojedynczych sztuk. Aplikacja zilustruje otwartość rozwiązań firmy Kawasaki na integrację z produktami firm zewnętrznych, dzięki której stanowiska zrobotyzowane mogą być lepiej dostosowane do potrzeb klienta końcowego.
Firma Control-Service zaprezentuje współpracę robota Kawasaki z układem synchronizacji i pozycjonowania w oparciu o aplikację z zastosowaniem programowalnego sterownika SyncPos MCO 305 firmy Danfoss zintegrowanym z przetwornicą częstotliwości FC302.
Prezentowany układ będzie składał się z robota oraz dwóch sprzężonych ze sobą elektrycznie silników indukcyjnych, sterowanych przez przetwornice częstotliwości. Zastosowanie w jednym z napędów sterownika ruchu SyncPos umożliwi wykorzystanie dodatkowych funkcji regulacji pozycji i synchronizacji pomiędzy tymi silnikami.
Na stoisku kolejnego współwystawcy firmy ASTOR – Fronius Polska – zostanie zaprezentowany wysoko precyzyjny proces zrobotyzowanego spawania Cold Metal Transfer (CMT), realizowany przez robota Kawasaki RA006L.
Niskoenergetyczny proces spawania CMT gwarantuje doskonałe wyniki złącz w przypadku wszystkich materiałów, precyzyjną regulację procesu oraz najbardziej stabilny łuk spawalniczy. Proces CMT w porównaniu do typowego spawania MIG/MAG wprowadza mniej ciepła, dzięki stałej zmianie pomiędzy ogrzewaniem i schładzaniem co zapewnia perfekcyjne wyniki i nieograniczone możliwości podczas spawania, lutospawania i napawania. Spawamy bez rozprysku blachy od grubości od 0,3 mm do 3,0 mm. Technologia CMT została opracowana z myślą o najtrudniejszych połączeniach i bardzo specjalnych wymaganiach. Efekt to trzy dodatkowe procesy, które umożliwiają znalezienie doskonałego rozwiązania dla wielu zastosowań, a przy tym zapewniają najlepsze wyniki.
Firma Markon z kolei pokaże robota Kawasaki FD050N, wyposażonego w zaawansowaną głowicę, która przenosi produkty do opakowań zbiorczych. Chwytak zbudowany jest w oparciu o serwonapędy, dzięki czemu może się on dopasowywać do aktualnie paletyzowanego produktu oraz realizowanego schematu pakowania. Rozwiązanie zapewnia dużą wydajność przy gwarancji maksymalnej elastyczności. Robot Kawasaki FD050N świetnie sprawdza się w zadaniach paletyzacji i pakowania. Udźwig 50 kg i zasięg pozwalający na paletyzację na dużych wysokościach umożliwiają wykorzystanie tego robota do wielu zadań.
Branżowe seminaria i konferencje, oferty wystawców, prezentacje urządzeń, a wśród nich oczywiście nowości technologiczne, staną się okazją do wymiany doświadczeń dla szukających nowych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych.
Pierwszego dnia targów odbędą się, przyjęte w ubiegłym roku z dużym zainteresowaniem, zawody robotów mobilnych ASTOR Robot Challenge, przygotowane przez firmę ASTOR wspólnie z Kołem Naukowym INTEGRA. Przez trzy dni wystawiennicze będą odbywały się też warsztaty robotowe, w których będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany.
Więcej o ASTOR Robot Challenge 2012 na stronie zawodów.
Więcej informacji na stronie targów: www.robotshow.pl i www.hapexpo.pl.
ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl
ABIS Sp. z o. o. Spółka Komandytowa
Spółka ABIS działa na rynku automatyki przemysłowej od 1994 roku. Główne obszary działania firmy to:
- komputerowe systemy nadzorowania produkcji: MES, SCADA
- systemy sterowania procesami produkcyjnymi
- programowanie sterowników PLC
- programowanie paneli operatorskich HMI
- wizyjne systemy kontroli jakości
- roboty przemysłowe
- łączność radiomodemowa i GPRS
- realizacja stanowisk produkcyjnych - mechanika
Przez cały okres działalności wykonaliśmy ponad 400 projektów z różnych dziedzin przemysłu i gospodarki komunalnej. Opieramy się na produktach światowych liderów, co w połączeniu z wyszkoleniem i doświadczeniem naszych projektantów, daje naszym klientom pewność wysokiej jakości świadczonych usług.
CONTROL-SERVICE
Firma CONTROL-SERVICE jest dystrybutorem i partnerem serwisowym Danfoss – czołowego dostawcy rozwiązań napędowych. W oparciu o własne projekty dostarczamy kompletne, tworząc systemy napędowe i sterowania oraz wykonując modernizacje linii technologicznych. Algorytm sterowania projektujemy indywidualnie do każdej aplikacji, zgodnie z wymogami klienta. Oferujemy bogaty asortyment komponentów automatyki wraz z doradztwem i wsparciem technicznym i projektowym.
Zakres naszych działań obejmuje:
- koncepcję rozwiązania,
- projekt,
- kompleksową realizację zadania (kompletacja aparatury, montaż szaf sterowniczych, wykonanie oprogramowania PLC i HMI, okablowanie),
- uruchomienie, wsparcie techniczne i szkoleniowe,
- serwis gwarancyjny i pogwarancyjny 24/7 wraz z gorącą linią.
FRONIUS Polska Sp. z o.o.
Fronius International jest globalnym liderem na rynku spawania zrobotyzowanego. Dysponujemy najnowszymi technologiami w zakresie spawania łukiem spawalniczym oraz punktowego zgrzewania oporowego. Firma Fronius oferuje na polskim rynku urządzeń spawalniczych rozwiązania w zakresie spawania MIG/MAG, TIG, MMA, laserem, plazmą, zgrzewania oporowego oraz automatyzacji procesów spawalniczych. Nasi klienci mogą być pewni, że wszystkie podzespoły nowatorskich systemów spawania Fronius długo będą pracować w doskonałej harmonii. Jako samodzielny dostawca oferujemy najwyższą jakość produktów, pełną efektywność i obsługę serwisową.
MARKON Sp. z o.o.
Firma MARKON w branży automatyki i robotyki działa od 1992 r. W tym czasie wykonaliśmy wiele różnych aplikacji i projektów w przemyśle samochodowym, AGD, RTV, spożywczym, rolnym, metalowym, ceramicznym i przetwórstwa kruszyw.
W ofercie naszych instalacji i urządzeń są:
- maszyny do cięcia wodą w układzie ploterowym i zrobotyzowanym,
- zrobotyzowane stanowiska spawalnicze, malarskie, paletyzujące, przenoszące,
- linie montażowe,
- systemy i układy sterowania oparte na PLC,
- systemy wizualizacji i archiwizacji.
Projektujemy i wykonujemy instalacje w oparciu o kompetentną kadrę inżynieryjno–techniczną, która specjalizuje się w dziedzinie automatyki i robotyki przemysłowej.
Komentarze
blog comments powered by Disqus