Niezawodne, mocne i wyposażone w moduł komunikacyjny
Materiał prasowy print
Obecnym kierunkiem rozwoju wielu firm, jest dostosowanie procesów do wymagań koncepcji Przemysł 4.0. a jego podstawę stanowi zaawansowana kontrola produkcji oparta na przetwarzaniu dużej ilości danych, z wykorzystaniem technologii IIoT. Dlatego nowoczesne przedsiębiorstwa dążą do szybkiej integracji wszystkich urządzeń i prostego transferu danych do chmury. Do tego potrzebne są niezawodne komponenty z możliwością zdalnej komunikacji.
Wysokiej klasy zasilacze PROtop firmy Weidmuller, są gotowe na te przyszłościowe wyzwania. Wyposażenie w opcjonalne, wtykowe moduły komunikacyjne CANopen lub
IO-Link, daje możliwość ich zdalnej obsługi, dzięki czemu użytkownik zyskuje interfejs przesyłu danych procesowych do systemu sterowania. Monitorowanie stanu i zdalne sterowanie są warunkiem zapewnienia ciągłego i niezawodnego zasilania wszystkich komponentów automatyki maszyny lub systemu. Konserwacje i przeglądy można lepiej zaplanować i skutecznie zminimalizować, co zwiększa zyskowność systemu. Przynosi to korzyści operatorom z wszystkich branż.
Większa moc dla środowiska produkcyjnego
Zasilacze PROtop to również najlepszy wybór pod kątem niezawodności, trwałości i energooszczędności, nawet w warunkach drgań, ekstremalnej temperatury do –40 °C lub wilgotność 100 % (bez kondensacji). PROtop oferują poziom sprawności do 95 %, co ogranicza straty energii i pozwala na bardzo niewielkie obudowy (zasilacze 24 V mają szerokość 35 mm dla wersji 5 A, 39 mm dla wersji 10 A, 68 mm dla wersji 20 A i 124 mm dla wersji 40 A). Obniżone nagrzewanie się daje wysoki wskaźnik MTBF (>1 000 000 godz.), oraz długi cykl eksploatacji, przekraczający 10 lat, co znacznie zwiększa niezawodność systemu przy jednoczesnej redukcji kosztów.
Technologia DCL (Dynamic Current Limiting) zapewnia im dużą moc szczytową oraz doskonałą dynamikę. Zasilacze mają wyjątkowe rezerwy mocy i są idealne do niezawodnego wyzwalania wyłączników nadmiarowo-prądowych (zwiększanie mocy co najmniej 600 % w ciągu 15 ms). Dodatkowo, stałe rezerwy szczytowe w czasie od milisekund do sekund pozwalają uruchamiać duże silniki. Okres doładowania około 200 ms przewidziany jest na przykład dla rozruchu dużego silnika z 300 % prądem znamionowym.
Zasilacze PROtop mają również zintegrowany system MOSFET O-ring, który pozwala na bezpośrednie połączenie równoległe zasilaczy (n+1 redundancja), co eliminuje potrzebę stosowania kosztownego diodowego modułu redundancji. W pracy równoległej, PROtop osiąga dobre równoważenie bieżącej i długoterminowej stabilności ze względu na dedykowane do tego celu charakterystyki wyjściowe. Zachowanie podczas zwarcia regulowane jest sterowanym wyłącznikiem, który posiada funkcję odcięcia po 5 sekundach, co ogranicza energię zwarcia i zapobiega przeciążeniom sieci kablowych lub poważnym uszkodzeniom odbiornika.
Więcej na www.weidmuller.pl/protop.
WEIDMÜLLER Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa
tel. 22 510 09 40, fax 22 510 09 41
e-mail: biuro@weidmuller.com.pl
www.weidmuller.pl
source: Automatyka 10/2022