Instalacje pomiarowe do automatycznego wydawania cieczy
Materiał prasowy print
Wysoka dokładność, powtarzalność i bezpieczeństwo, legalizacja zgodnie z prawem w Polsce i łatwe stosowanie w szybkim, automatycznym wydawaniu cieczy ‒ oto najważniejsze z wartościowych cech, które mają instalacje pomiarowe Endress+Hauser do automatycznej obsługi cystern drogowych i kolejowych. W odróżnieniu od wagi najazdowej zapewniają one wysoką przepustowość wydawania lub przyjmowania towarów oraz bezobsługowe rozliczenia finansowo-księgowe. Zgodność z ISO 9001 gwarantuje wysoką jakość produktów i usług Endress+Hauser.
Przepływomierze Coriolisa Endress+Hauser to unikatowe urządzenia do odmierzania strumienia masy lub objętości w trakcie załadunku cysterny. Łatwość montażu i możliwość legalizacji pozwalają zwiększyć przepustowość terminala. W odróżnieniu od wagi najazdowej pomiary przepływomierzem Promass cechują się odpornością na wpływ opadów atmosferycznych i wiatru, oddziaływanie siły wyporu powietrza, wahania temperatury, drgania, a także oblepienie kół autocysterny błotem lub śniegiem.
Wyższy zysk dzięki instalacjom pomiarowym do automatycznego wydawania cieczy
Przepływomierze Endress+Hauser pozwalają uzyskać większą dokładność i powtarzalność, a tym samym poprawę rentowności działalności. Dokumenty transakcji handlowych są tworzone automatycznie. Ciecz jest podawana o wiele szybciej, więc każdego dnia można obsłużyć więcej cystern niż dotąd.
Instalacje projektowane i realizowane przez Endress+Hauser mogą zostać zalegalizowane po uprzednim poddaniu ich ocenie zgodności z Dyrektywą MID oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z 02.06.2016 ws. zasadniczych wymagań dla przyrządów pomiarowych, wdrażającym Dyrektywę 2014/32/WE. Inżynier projektu Endress+Hauser jest odpowiedzialny za uzgodnienia z urzędami opiniującymi i certyfikującymi oraz nadzoruje montaż. Finalnie nowa instalacja pomiarowa zostaje dopuszczona do użytku w miejscu, w którym zastąpi wagę tensometryczną. Zakres projektu obejmuje uruchomienie instalacji i opiekę posprzedażową, w tym legalizacje wtórne.
Endress+Hauser posiada w Polsce sieć kilkunastu wysoko wykwalifikowanych inżynierów serwisu. Wszystkie podzespoły instalacji pomiarowej do automatycznego wydawania cieczy będą pod opieką jednego z nich. Wykona on również legalizacje wtórne.
Realizacje pod klucz poparte referencjami
W ostatnich 10 latach Endress+Hauser zrealizował pomyślnie w Polsce szereg projektów dla podmiotów państwowych i prywatnych. Ich celem było zwiększenie wydajności i automatyzacja wydawania m.in. surowej ropy naftowej, paliwa lotniczego Jet A-1, oleju napędowego, benzyny silnikowej, etanolu, paliwa żeglugowego, asfaltu, kondensatu węglowodorowego, płynnej siarki i piwa.
Wykonane przez Endress+Hauser instalacje pomiarowe, standardowe i legalizowane, zostały zintegrowane z lokalnymi systemami sterowania. Zwiększa to komfort zarządzania i przyspiesza procesy decyzyjne.
Przedstawiciele firmy Endress+Hauser chętnie przedstawią szczegóły na miejscu u klienta.
Podsumowanie
Współpraca z Endress+Hauser niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki przepływomierzom Promass o unikatowo wysokiej dokładności i stabilności długoterminowej pomiaru przepływu można zwiększyć rentowność. Skrócenie czasu obsługi cysterny zapewnia odmierzanie strumienia masy lub objętości w trakcie załadunku, a wysoka powtarzalność pomiarów i automatyczne wydanie cieczy gwarantuje zadowolenie kontrahentów. Kolejne zalety to zapewnienie zgodności z wymaganiami Głównego Urzędu Miar i Urzędu Dozoru Technicznego, niższy koszt i uproszczona procedura legalizacji wtórnej, która trwa o wiele krócej niż dotąd. Dostawa w wersji gotowej do użycia zapewnia łatwą zabudowę i uruchomienie frontu nalewczego, a doświadczenie inżynierów Endress+Hauser i ścisła współpraca z jednostkami certyfikującymi są gwarancją profesjonalnej i terminowej realizacji projektu.
Więcej informacji na stronie www.pl.endress.com/rozwiazania.
Skid pomiarowy Endress+Hauser
– Przy 50 autocysternach o objętości 20 m³, do których wydawany jest olej napędowy, otrzymuje się szansę na uniknięcie każdego dnia straty aż do 1175 litrów. Oznacza to potencjalną dzienną oszczędność około 4700 złotych w cenie hurtowej tego produktu*. Dodatkowa korzyść to skrócenie o 12,5 godziny czasu obsługi tych cystern. Można więc nawet dwukrotnie zwiększyć dobową przepustowość terminala paliwowego – mówi Wojciech Kurek, kierownik działu projektowego Endress+Hauser Polska.
* 20 kg to masa ON wyparta przez powietrze z cysterny 20 m³. Przy gęstości 850 kg/m³ daje to 23,5 l ON straty. 50 × 23,5 l × 4 zł/l = 4700 zł.
ENDRESS+HAUSER POLSKA Sp. z o.o.
ul. Wołowska 11
51-116 Wrocław, Polska
tel. +48 71 773 00 00
fax +48 71 773 00 60
e-mail: info.pl@endress.com
www.pl.endress.com
source: Automatyka 11/2019