KUKA w fabryce 4.0. Roboty to dopiero początek…
Materiał prasowy (KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) print
Roboty przemysłowe są główną domeną firmy KUKA. Coraz większa liczba przedsiębiorców dostrzega potencjał, jaki drzemie w zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań stworzonych dla produkcji. Wydajność, elastyczność, precyzja, jakość, redukcja kosztów. Można by mnożyć pozytywne aspekty wynikające z wdrożenia innowacyjnych technologii w większych i mniejszych fabrykach.
Warto jednak wiedzieć, że oprócz doskonale zaprojektowanych, funkcjonalnych robotów, KUKA ma w swojej ofercie także inne rozwiązania, dzięki którym firmy są w stanie jeszcze lepiej radzić sobie z konkurencją na rynku krajowym i międzynarodowym.
Maszyny produkcyjne KUKA
W ofercie KUKA klienci mogą znaleźć szereg maszyn produkcyjnych, za pomocą których można zintegrować znormalizowane systemy i komponenty z indywidualnymi procesami produkcji. W zależności od zapotrzebowania można wdrożyć do produkcji bezpośrednio lub z lekką modyfikacją komponenty automatyzacji i pakiety funkcyjne. Na pewno warto tutaj wspomnieć o kilku z nich.
- Rotacyjne i liniowe zgrzewarki tarciowe spełniają oczekiwania dotyczące nowoczesnych procesów produkcji i sprawiają, że można w korzystnej cenie spajać przemysłowo najróżniejsze kombinacje materiałów. KUKA posiada w ofercie różne rotacyjne zgrzewarki tarciowe o sile docisku między 1 a 10 000 kN.
Zgrzewarkami tarciowymi można wykonać różnorodne spektrum elementów konstrukcyjnych z różnych branż, np. motoryzacyjnej, budowlanej, naftowej, gazowej, samolotowej i elektrycznej.
- Spawarki Magnetarc są używane przez wielu producentów samochodów, jak również przez poddostawców przemysłu metalowego. Charakteryzują się one absolutną dokładnością pozycjonowania podczas spawania i stale wysoką odpornością na obciążenia elementów konstrukcyjnych.
Gwarantują bezpieczeństwo procesu produkcji i skuteczne ekonomicznie rozwiązania z siłą docisku od 5 do 600 kN. Spawarki Magnetarc są przy tym dostępne w wersji jedno- i dwugłowicowej.
- Wspomagane przez roboty zgrzewanie tarciowe z przemieszaniem to dostosowane do potrzeb klienta, gotowe rozwiązania w zakresie łączenia metali nieżelaznych o niskiej temperaturze topnienia, a także do łączenia metali o różnych właściwościach, np. aluminium ze stalą.
KUKA oferuje kompleksowe rozwiązanie: począwszy od analizy wykonalności i sprawdzenia procesu, poprzez testowe procesy spawania i zgrzewania, wybór narzędzi i optymalizację procesu, po koncepcję, produkcję i dostawę urządzenia.
Dodatkowo możliwa jest integracja metody zgrzewania tarciowego z przemieszaniem z istniejącymi już liniami produkcyjnymi — wraz z dostosowaniem do indywidualnych wymagań.
KUKA College
Inwestycje w sprzęt, roboty, rozwiązania to jedno. Lecz bez czynnika ludzkiego żaden zakład produkcyjny nie będzie funkcjonował prawidłowo. Nowoczesne technologie, chociaż nazywane inteligentnymi, wciąż wymagają wsparcia ze strony człowieka. KUKA College to prężnie rozwijający się dział, odpowiedzialny za przygotowanie inżynierów do bezpiecznej i sprawnej pracy z oferowanymi produktami.
Uczestnictwo w kursach organizowanych przez KUKA stanowi doskonały wybór dla firm, którym zależy na konkretnej, praktycznej wiedzy. Na wysoki poziom prowadzonych szkoleń mają wpływ dwa kluczowe czynniki:
KADRA. Wszyscy trenerzy KUKA College to certyfikowani szkoleniowcy, którzy pozytywnie przeszli obowiązkowy kurs w centrali w Augsburgu zakończony egzaminem, a teraz wciąż podnoszą swoje kwalifikacje oraz śledzą zmiany w branży. Nasza kadra doskonale zna potrzeby przedsiębiorców z różnych branż, dostosowując program szkoleniowy, tak aby jak najlepiej przygotować pracowników do pracy z wybranymi rozwiązaniami KUKA.
PROGRAM. Szkolenia w KUKA College są prowadzone w oparciu o zasadę idealnego balansu pomiędzy teorią i praktyką 50:50, przy zachowaniu takich samych wysokich standardów, jak we wszystkich innych oddziałach KUKA na świecie. Wszystkie szkolenia mają formę modułową, co umożliwia uczestnikom podnoszenie kwalifikacji krok po kroku. Oprócz stałych pozycji, jest możliwość zamówienia dedykowanych seminarium na wybrany temat. KUKA College cyklicznie organizuje też szkolenia dla Integratorów KUKA w Polsce: w formie workshopów (stacjonarnie) oraz webinariów (online).
Centrum szkoleniowe KUKA College jest świetnie wyposażone m.in. w certyfikowane celki szkoleniowe oraz specjalnie stworzone stacje do workshopów.
Pełna lista szkoleń wraz z linkami do rejestracji jest dostępna bezpośrednio na stronie: https://www.kuka.com/pl-pl/serwis/kuka-college
Warto zwrócić uwagę na nowości w ofercie kursów: Serwis Mechaniczny KR Cybertech, Serwis Mechaniczny KR Agilus, Robotyka dla kadr kierowniczych; Obsługa, konfiguracja i uruchomienie technologii spawania łukowego Arc.Tech.
source: KUKA
Keywords
fabryka 4.0, kuka, maszyny, Przemysł 4.0, roboty, roboty przemysłowe