1 marca wystartował bezpłatny serwis e-learningowy dla przedsiębiorców
Materiał prasowy print
1 marca zaczął działać nowy serwis internetowy stworzony przez zespół Platformy Przemysłu Przyszłości, organizacji skupiającej się na rozwoju przemysłu 4.0 w Polsce. Usługa jest darmowa i dostępna dla wszystkich zainteresowanych poszerzaniem kompetencji w zakresie transformacji cyfrowej.
Platforma e-learningowa na początek zaoferuje zestaw 4 szkoleń, w tym moduł wprowadzający w zagadnienia nowoczesnego przemysłu. Jako pierwsze udostępnione zostaną także specjalistyczne kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa, AI oraz komunikacji w fabryce przyszłości. Twórcy serwisu zapowiadają do końca roku uruchomienie łącznie 10 szkoleń, m.in. z obszarów nowych modeli biznesowych i robotyzacji przemysłu.
Na początek e-learning Przemysłu Przyszłości zaoferuje 4 szkolenia
– E-learning Przemysłu Przyszłości to sieciowa przestrzeń edukacyjna, która nieodpłatnie daje przedsiębiorcom i ich pracownikom możliwość poszerzania wiedzy w zakresie przemysłu 4.0. O tym jak ważny jest wirtualny transfer wiedzy przekonaliśmy się wszyscy w czasie pandemii COVID-19 – mówi Aleksandra Ścibich-Kopiec, Prezes Platformy Przemysłu Przyszłości.
E-learning w nowoczesnym wydaniu
Cechą charakteryzującą materiały dostępne w ramach nowego serwisu jest wykorzystanie różnorodnych form edukacyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu kursy nie tylko prezentują praktyczne przykłady i są łatwo przyswajalne, ale można je zastosować w edukacji pracowników. Format strony jest przyjazny smartfonom, więc użytkownicy mogą zarządzać swoim czasem przeznaczonym na e-learning i zdobywać wiedzę choćby w trakcie podróży, sięgając po dołączone do kursów podcasty.
Do kursów dołączone są między innymi podcasty, które można wygodnie odsłuchać choćby na smartfonie
– Dużą wagę przykładamy do tego, aby zrównoważyć stronę merytoryczną z atrakcyjnością kursów. Serwujemy wiedzę, za którą stoi ekspert, ale robimy to tak, aby odbiorca nie czuł się jak na stereotypowym wykładzie. Stąd nacisk na różnorodność formatów i wsparcie dla urządzeń mobilnych. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy są zapracowani. Chcemy, aby mogli kursy obejrzeć lub odsłuchać na smartfonach np. podczas jazdy samochodem – Paweł Nowak, Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą w Platformie Przemysłu Przyszłości, odpowiedzialny za projekt serwisu e-learningowego.
Specjalistyczna wiedza dla każdego
Udział w szkoleniu wprowadzającym nie wymaga logowania, ale moduły tematyczne dostępne będą po darmowej rejestracji w serwisie. Autorami treści są eksperci współpracujący z organizacją, a każde szkolenie ma opiekuna merytorycznego i zespół redakcyjny. Poszczególne kursy, poza tym, że przekazują wiedzę, oferują także quizy pozwalające ocenić postępy w edukacji.
https://przemyslprzyszlosci.gov.pl
source: Platforma Przemysłu Przyszłości