Digital Technology Poland po raz kolejny przedstawia swoje innowacje na największych targach przemysłowych Hannover Messe
Materiał prasowy print
Jak co roku, świat technologii i przemysłu spotyka się w jednym miejscu – w dniach 12-16 kwietnia 2021 odbywają się targi Hannover Messe. W tym roku jest to edycja wirtualna, ale wcale nie z mniejszym rozmachem niż w poprzednich latach. Targi online pozwalają każdemu zainteresowanemu nowinkami technologicznymi na wzięcie udziału w prezentacjach, zwiedzenie wirtualnych stoisk światowych gigantów oraz umówienie się na spotkania online. O kierunkach rozwoju Przemysłu 4.0 mówiła na ceremonii otwarcia kanclerz Angela Merkel. Po raz kolejny udział w tej imprezie bierze zielonogórska firma Digital Technology Poland (DTP).
W tym roku firma DTP prezentowała innowacyjne usługi wykorzystujące sztuczną inteligencję i rozwiązania chmurowe do zastosowania w predykcyjnym utrzymaniu ruchu. System pozwala m.in. na przewidywanie awarii i diagnozowanie ich przyczyn, przez co redukuje ilość niepożądanych przestojów oraz pozwala na precyzyjne planowanie prac serwisowych. Dzięki temu minimalizuje koszty przeglądów i napraw, maksymalizując efektywność i wydajność parku maszynowego.
Dlaczego warto odwiedzać targi?
– Hannover Messe jest dla wielu firm, w tym DTP, najważniejszym wydarzeniem roku. To idealne miejsce, żeby prezentować swoje innowacje oraz obserwować najnowsze rozwiązania wiodących instytucji badawczych czy liderów rynku. Hannover Messe to barometr przemysłu, a w zasadzie całej gospodarki i jej kierunków rozwoju – mówi Andrzej Szajna, Chief Digital Officer w DTP.
Targi innowacji w Hanowerze mają swoją długą historię - odbywają się od 1947 roku. DTP pierwszy raz prezentowała swoje innowacje w 2016 roku na stoiskach firm Rittal i EPLAN. Po raz pierwszy na własnym stoisku DTP pojawiła się w 2017 roku, gdy Polska była krajem partnerskim tej edycji wystawy. DTP zostało wybrane, jako jedna z 5 firm, do prezentacji swoich innowacji przed kanclerz Merkel i premier Szydło na Oficjalnej Ceremonii Otwarcia targów. DTP zaprezentowało trzy rozwiązania wspierające przemysł.
Pierwsze, system Smart Wiring opracowany wspólnie z firmą EPLAN, wspiera proces okablowania szaf sterowniczych i pozwala skrócić czas montażu aż o 40%! Zamiast dokumentacji papierowej, interaktywny system podpowiada monterowi krok po kroku, gdzie dokładnie zamontować kolejny przewód. Drugie rozwiązanie to opatentowane przez DTP urządzenie do automatycznego odczytywania nadruków na cieniutkich przewodach (np. 1,5 mm2). Zastosowano w nim zaawansowane technologie - uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazów oraz głębokie sieci neuronowe. Trzecim rozwiązaniem był mikrokomputer firmy HARTING, który pozwala zarządzać pomiarami ponad 200 urządzeń. Dodatkowo wszystkie te rozwiązania można obsługiwać za pomocą okularów rozszerzonej rzeczywistości (AR). Obsługa odbywa się za pomocą gestów, a dane, wykresy i schematy dostępne są przed oczami operatora.
W 2018 Digital Technology Poland zaprezentowało kolejną aplikację AR, pozwalającą na uzyskiwanie danych i statystyk futurystycznego pojazdu elektrycznego. Istnieje wiele jej zastosowań: prezentacja samochodu z podglądem jego funkcji, diagnoza serwisowa poprzez pokazanie aktualnie zgłoszonych problemów lub raportów o stanie samochodu – wszystko wyświetlane bezpośrednio na okularach AR.
source: PAP, DTP