Inteligentny system transportowy iTRAK
Materiał prasowy (Rockwell Automation Polska) drukuj
Technologia iTRAK umożliwia niezależne sterowanie wieloma elementami transportującymi z niezmiernie dużą dynamiką. Ten innowacyjny system, łączący możliwości ruchów liniowego i obrotowego, stanowi elastyczne i w pełni zintegrowane rozwiązanie z kontrolerami PAC Logix Rockwell Automation.
Technologia iTRAK pozwala zwiększyć wydajność produkcji, skrócić czas przestoju i zmniejszyć wielkość maszyny. Niezwykle elastyczny system iTRAK może być konfigurowany i dowolnie orientowany w przestrzeni (poziomo, pionowo), tak aby mógł spełniać wymagania konkretnych zastosowań.
Elementy składowe systemu
System iTRAK składa się z kilku rodzajów modułów. Pierwsze z nich to proste moduły liniowe iTRAK. Każdy taki moduł iTRAK jest samodzielnym wielofazowym silnikiem, gotowym do pracy nie zawiera żadnych ruchomych części podlegających zużyciu. Kolejnym elementem są moduły zakrzywione (łuki), które pozwalają na tworzenie dowolnego toru transportowego systemu iTRAK. Elementy transportujące iTRAK (tzw. movery) dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Mogą być również dostosowywane do potrzeb konkretnych zastosowań. Ruch elementu transportującego jest sterowany za pomocą enkodera absolutnego zintegrowanego wewnątrz modułu silnika iTRAK. Ostatnim elementem systemu jest Moduł Zasilania i Sterowania (PCM – Pulse Code Modulation). Każdy moduł iTRAK ma swój kontroler ruchu, który wymaga zasilania i komunikacji. Moduł Zasilania i Sterowania zapewnia te niezbędne funkcje w ramach modułu centralnego.
iTRAK i zintegrowana architektura
Zalety systemu iTRAK są szczególnie widoczne, gdy jest połączony za pomocą Zintegrowanej Architektury, która pozwala użytkownikom końcowym i projektantom maszyn odpowiadać na dynamiczne zmieniające się potrzeby rynku. Standardowy kontroler Logix jest kontrolerem ruchu dla systemu itrak oraz kontrolerem procesu produkcyjnego dla pozostałej części układu.
Konfiguruj według potrzeb
System iTRAK pozwala na różne opcje konfiguracji. Jego liniowe i zakrzywione moduły mogą być łączone w taki sposób, aby tworzyć systemy o różnej długości i kształcie, spełniające wymagania konkretnych zastosowań. System można ustawiać w przestrzeni na trzy sposoby: poziomo, pionowo lub w pozycji stojącej, co pozwala na pełną elastyczność końcowego projektu.
Dlaczego warto wybrać iTRAK?
Doświadczenia, którymi dzielą się klienci firmy Rockwell Automation, wskazują na to, że iTRAK zmienia sposób ich pracy. System oferuje bardzo wiele zalet, m.in. zapewnia wysoką elastyczność.
Technologie mechaniczne, takie jak łańcuchy, systemy pasowe czy ruchome belki, mają swoje ograniczenia, ale dzięki systemowi iTRAK można je przezwyciężyć.
Korzyści dla producentów:
- poprawione wskaźniki wydajności – o 50 % lub więcej!,
- skrócone czasy przestojów spowodowane przezbrojeniem maszyny,
- mniejsza powierzchnia zajmowana przez maszyny,
- krótsze odległości pomiędzy gniazdami produkcyjnymi,
- rzadsze przeglądy okresowe.
Korzyści dla dostawców maszyn:
- najlepsza na rynku wydajność maszyn – o 50 % lub więcej,
- zwiększona elastyczność w ramach pojedynczego projektu,
- zwiększenie wartości dodanej dla klientów,
- zróżnicowany kształt maszyn,
- mniejsze maszyny z prostszą mechaniką.
ROCKWELL AUTOMATION Sp. z o.o.
ul. Powązkowska 44 C
01-797 Warszawa
e-mail: rawarszawa@ra.rockwell.com
www.rockwellautomation.pl
źródło: Automatyka 1-2/2016
Komentarze
blog comments powered by Disqus