Urządzenie IoT Edge – inżynieria procesów zgodna z ideą Przemysłu 4.0
Materiał prasowy (Beckhoff Automation Sp. z o.o.) drukuj
Nowoczesne koncepcje maszyn ukierunkowane na realizację idei Przemysłu 4.0 i Internetu Rzeczy (IoT) oferują szereg korzyści w zakresie efektywności procesów, redukcji kosztów i jakości gotowych wyrobów.
Dzięki wyposażeniu w procesor Intel Atom komputer przemysłowy C6015 stanowi udane połączenie kompaktowych wymiarów (82 mm × 82 mm × 40 mm) oraz wysokiej wydajności pozwalającej na zastosowanie go w charakterze urządzenia IoT Edge
Teraz – dzięki ultrakompaktowemu komputerowi przemysłowemu C6015 pełniącemu funkcję urządzenia IoT Edge – można je z powodzeniem wdrożyć nie tylko w nowych, ale także w istniejących parkach maszynowych.
Systemy sterowania PC-based Control, integrując w sobie szeroką gamę funkcji analitycznych oraz z zakresu Internetu Rzeczy, oferują możliwość optymalizacji wszystkich procesów produkcyjnych.
Efektywność dzięki uniwersalności
Uniwersalność systemów sterowania sprawia, że optymalizacja procesów jest nie tylko łatwa do przeprowadzenia, ale także wysoce transparentna na każdym etapie działania. Uniwersalność tę zapewniają:
- szerokie portfolio urządzeń w wykonaniu Ex, w tym np. moduły EtherCAT z serii ELX, umożliwiające całościową automatyzację nawet dużych i złożonych zespołów maszyn i urządzeń;
- platforma TwinCAT oferująca specyficzne złącza i biblioteki niezbędne w inżynierii procesów, wygodne połączenie z chmurą za pośrednictwem modułu TwinCAT IoT oraz możliwość przeprowadzania analizy danych zsynchronizowanej z cyklem pracy maszyn w ramach modułu TwinCAT Analytics;
- nowy ultrakompaktowy komputer przemysłowy C6015 do zadań sterowania maszynami w funkcji urządzenia IoT Edge.
C6015 jako kompaktowe urządzenie IoT Edge
Mały i elastyczny w montażu wielordzeniowy komputer przemysłowy C6015 o wymiarach 82 mm × 82 mm × 40 mm można bez trudu zainstalować nawet na ograniczonej przestrzeni montażowej. Wyposażona w procesor Intel Atom z maksymalnie czterema rdzeniami jednostka dysponuje mocą obliczeniową wystarczającą nie tylko do zwykłego gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych procesowych, ale także do realizacji bardziej złożonych zadań bramy IoT. Zaś przyznany jej certyfikat Microsoft-Azure dowodzi, że idealnie sprawdzi się w nowoczesnych aplikacjach Przemysłu 4.0.
Komputer przemysłowy, który spełnia wymagania komunikacji 4.0
C6015 okazuje się wręcz stworzony do realizacji zadań z zakresu szeroko pojętej komunikacji – zwłaszcza w starszych typach maszyn. Dzięki zastosowaniu go w roli urządzenia IoT Edge – maszyny te można bowiem szybko i tanio wyposażyć w dodatkowe funkcje z zakresu Internetu Rzeczy, a także przygotować do sprostania wymogom komunikacji 4.0 – użytkownicy zyskują możliwość pełnego korzystania z funkcji analitycznych i IoT oferowanych przez firmę Beckhoff – także wówczas, gdy zadania sterowania realizowane są za pośrednictwem platformy innego dostawcy. Tego typu rozwiązanie pozwala na redukcję kosztów produkcji, poprawę jakości wyrobów i pełny wgląd w przebieg procesów produkcyjnych. A dzięki możliwości korzystania z usług chmurowych, np. przy realizacji zadań z zakresu predyktywnego utrzymania ruchu, zwiększa także dostępność i efektywność pracy maszyn.
BECKHOFF AUTOMATION Sp. z o.o.
Żabieniec, ul. Ruczajowa 15, 05-500 Piaseczno
tel. 22 750 47 00, fax 22 757 24 27
e-mail: info@beckhoff.pl
www.beckhoff.pl
źródło: Automatyka 11/2018
Komentarze
blog comments powered by Disqus