Serwery portów do zabudowy MiiNePort E2 w aplikacjach LED
Elmark Automatyka (ELMARK Automatyka) drukuj
W dzisiejszych czasach na każdym kroku stykamy się z różnego typu wyświetlaczami LED. Stanowią one ważny element systemów informacyjnych w infrastrukturze drogowej czy branży reklamowej. Jest to skuteczna i stosunkowo niedroga forma przekazywania informacji, dlatego na rynku wciąż obserwuje się silny wzrost popytu na nią.
Wielu producentów wyświetlaczy LED nadal wyposaża je w interfejs komunikacyjny oparty o RS-232 lub RS-485. I nic dziwnego – jest to standard znany każdemu automatykowi. Niemniej jednak obserwuje się coraz częstsze wykorzystywanie standardu Ethernet. Rozwiązanie to jest zdecydowanie korzystniejsze zarówno ze względu na instalację wstępną, jak i późniejszą eksploatację. Wyświetlacz komunikujący się łączem ethernetowym może być zarządzany z odległego centrum komunikacyjnego lub z dowolnego punktu nawet najbardziej rozległej sieci. Co więcej, dla niektórych odbiorców istotna będzie możliwość uzyskania wysokich przepustowości, jakie oferuje ten standard transmisji danych. Ponieważ interfejs szeregowy nadal jest bardzo popularny, wielu inżynierów decyduje się na konwersję tego standardu na Ethernet.
Na rynku serwerów portów szeregowych pojawił się ostatnio MiiNePort E2 firmy MOXA, przeznaczony do zabudowy następca urządzenia w wersji E1, o jeszcze mniejszych rozmiarach (29 × 17 × 12,6 mm oraz 5 g wagi) i bardziej energooszczędny (140 mA @ 3,3 VDC oraz 95 mA @ 5 VDC).
MiiNePort E2 umożliwia pracę w najbardziej popularnym trybie Real COM, czyli emulację portu szeregowego poprzez sieć Ethernet, TCP Server, TCP Client, MCSC, UDP, Ethernet Modem czy RFC 2217. W poprzedniej wersji urządzenia jako interfejs Ethernet występowało złącze RJ-45, w wersji E2 zastosowano złącze 6-pinowe.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Najważniejsze funkcje serwera portów szeregowych MiiNePort E2 to:
- SCM (Serial Command Mode) – pozwala na konfigurację parametrów serwera za pośrednictwem interfejsu szeregowego, dzięki czemu można go konfigurować z poziomu urządzenia, w którym taki serwer zastosujemy;
- AutoCFG (AutoConfiguration) umożliwia masową implementację konfiguracji do serwerów, które instaluje się w urządzeniach, np. na taśmie produkcyjnej;
- EZPage – MiiNePort E2 obsługuje aplety w języku Java, dzięki czemu użytkownik może zaprojektować interfejs kontrolno-monitorujący zgodnie z własnymi potrzebami.
Więcej informacji na temat serwerów portów szeregowych znajdą Państwo na stronie: www.moxa.com/Event/Tech/2011/MiiNePort_E2_Starter_Kit/application_notes.htm.
Elmark Automatyka Sp. z o.o.
05-075 Warszawa-Wesoła
ul. Niemcewicza 76
www.elmark.com.pl
źródło: Elmark Automatyka
Komentarze
blog comments powered by Disqus