Stacjonarna kamera termowizyjna Pi20
IRtech drukuj
Firma Raytek poszerza swoją ofertę o stacjonarną kamerę termowizyjną Pi20. W kamerze Pi20 do pomiaru wykorzystywana jest matryca mikrobolometryczna o rozdzielczości 320×240 pikseli. Kamera jest oferowana dla dwóch zakresów temperatury: od -40 °C do 500 °C i od 200 °C do 2000 °C. Dostępne są dwa rodzaje obiektywów: 21,7°×16° lub 30°×22°.
Kamera Pi20 jest wyposażona w interfejs Ethernet. Dzięki temu przesyłanie danych może odbywać się przez standardową sieć lokalną. Interfejs pozwala na użycie oprogramowania do przetwarzania obrazu DataTemp Pi z dala od miejsca badanego przez kamerę. Umożliwia także transmisję przetwarzanego obrazu z szybkością do 30 klatek na sekundę oraz zdalne ustawianie parametrów pracy kamery.
Oferowane oprogramowanie DataTemp Pi umożliwia bezpośredni podgląd, zapis i odtwarzanie obrazu z kamery Pi20. Jest intuicyjne, łatwe w użyciu i proste w instalacji. Interfejs oprogramowania umożliwia także sterowanie kamerą, wyjściami analogowymi oraz alarmami. Umożliwia obsługę do 16 kamer Pi20 jednocześnie. Dzięki temu programowi użytkownik może w prosty sposób ustawiać i zmieniać strefy alarmowe, definiować różne obszary pomiarowe, przyporządkowywać odpowiednie wyjścia do zdarzeń rejestrowanych przez kamerę oraz wejścia do inicjowania pomiarów. Możliwe jest także rejestrowanie sekwencji termowizyjnych z eksportem do formatu .avi.
|
|
Wyjścia i wejścia cyfrowe w układzie realizowane są z wykorzystaniem popularnych modułów z serii ADAM. Rozwiązanie to pozwala zdefiniować do 192 ustawień alarmów dla nawet 64 obszarów pomiarowych w obrazie. Sygnał alarmowy może być wyprowadzony jako wyjście analogowe, cyfrowe lub przekaźnikowe. Warto wspomnieć też o dodatkowym, ciągłym sygnale pulsacyjnym informującym o popra
wnej pracy całego układu pomiarowego.
Kamera Pi20 jest skonstruowana do zastosowań w trudnych warunkach przemysłowych. Charakteryzuje się wysoką odpornością na wibracje i udary. Do pracy w szczególnie trudnym otoczeniu oferowana jest osłona zabezpieczająca kamerę mechanicznie i termicznie. Osłona ta pozwala na pracę kamery w temperaturze otoczenia do 200 °C przy zastosowaniu chłodzenia wodnego i daje możliwość przedmuchu okna zabezpieczającego soczewkę.
Przykładowe zastosowanie kamer Pi20
Kamera termowizyjna Pi20 poszerza asortyment urządzeń do obrazowania rozkładu temperatury oferowany przez firmę Raytek. Od kilkunastu lat firma oferuje liniowe skanery temperatury, które pod pewnymi względami zapewniają lepsze rozwiązania niż kamery termowizyjne. Skaner MP150 może np. mierzyć temperaturę do 1024 punktów leżących w jednej linii z maksymalną częstotliwością skanowania dochodzącą do 150 linii na sekundę. Jeśli obserwowany obiekt przemieszcza się na ekranie komputera, otrzymywany jest dokładny rozkład temperatury jego powierzchni.
Typowe zastosowania obejmują m.in. obserwację pieców obrotowych w cementowniach, pomiar temperatury szkła w procesach gięcia i hartowania, kontrolę jakości w procesach laminacji czy pomiary podczas termoformowania tworzyw sztucznych. Dużą zaletą skanera jest też szeroki kąt obserwacji wynoszący 90°. Pozwala to na zastosowanie jednego skanera w sytuacjach, gdzie do pokrycia tego samego obszaru wymagane byłoby użycie dwóch lub trzech kamer termowizyjnych. Typowym przykładem może być detekcja potencjalnego źródła pożaru w składowisku paliw alternatywnych.
|
|
|
Każdemu nabywcy naszych kamer Pi20 i skanerów MP150 oferowany jest udział w dwudniowym szkoleniu organizowanym przez naszą firmę dla dwóch osób. Szkolenie odbywa się w Krakowie w wybranym przez klienta terminie. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelu Farmona Business, wyżywienie oraz wiedzę z zakresu pomiarów w podczerwieni i obsługi oferowanych urządzeń i oprogramowania.
Dodatkowe informacje dotyczące oferowanych przez nas urządzeń i aktualnych promocji znaleźć można na stronie http://www.irtech.pl/.
źródło: IRtech
Słowa kluczowe
ethernet, kamera termowizyjna, matryca mikrobolometryczna, SKaNeR
Komentarze
blog comments powered by Disqus