Kolejny krok STEMMER IMAGING w kierunku systemów wizyjnych dla automatyki
Materiał prasowy drukuj
Firma STEMMER IMAGING – wiodący dostawca komponentów do budowy systemów wizyjnych – coraz bardziej dostosowuje swoją ofertę do potrzeb rynku automatyki.
W zeszłym roku spółka uruchomiła dla swoich klientów cykl szkoleń z podstawowej wiedzy o systemach wizyjnych. Zdobyte podczas nich wiadomości pozwalają na prawidłowy dobór wszystkich komponentów wizyjnych do konkretnej aplikacji. Dodatkowo firma organizuje szkolenia produktowe, prowadzone przez dostawców spółki.
W tym roku STEMMER IMAGING uruchamia nową usługę – testy na produktach klientów i pomoc w doborze wszystkich komponentów. W tym celu zaprasza odbiorców do biura w Łowiczu, gdzie zlokalizowane jest laboratorium firmy i gdzie we współpracy z klientem tworzone są rozwiązania pasujące do danej aplikacji. W razie potrzeby wykorzystywane jest również wsparcie sprzętowe i wiedza niemieckiego biura STEMMER IMAGING.
W ostatnim czasie portfolio firmy zostało również wzbogacone o produkty przeznaczone dla użytkowników końcowych. Opis wybranych rozwiązań przedstawiamy poniżej.
MERLIC 4
15 lutego 2019 r. premierę miała najnowsza wersja oprogramowania MERLIC firmy MVTec Software GmbH. Pozwala ono na szybkie tworzenie aplikacji wizyjnych wraz ze spersonalizowanym interfejsem użytkownika. Nowa wersja umożliwia także dokonanie równoległej, niezależnej analizy z kilku kamer i łączenie wyników częściowych w jeden rezultat końcowy. Aplikacja ma asystenta, który pomaga użytkownikowi w doborze najlepszych parametrów dla wybranych funkcji. Aplikacja współpracuje ze wszystkimi kamerami zgodnymi ze standardem GigE Vision i USB3 Vision. Producent oferuje 45-dniowy okres próbny, podczas którego dostępna jest pełna funkcjonalność oprogramowania.
Ricoh SC-10
Ricoh SC-10 jest systemem wizyjnym wspomagającym proces ręcznego montażu. Oprogramowanie umożliwia wprowadzanie kolejnych kroków i ich walidację. W przypadku, gdy etap montażu został prawidłowo wykonany, system pozwoli na przejście do kolejnej fazy. Dzięki wbudowanej karcie wejść/wyjść można sterować narzędziami wykorzystywanymi w procesie montażu, takimi jak lutownica czy pneumatyczny śrubokręt. Możliwa jest również integracja z czytnikami kodów kreskowych czy QR. Po procesie montażu następuje archiwizacja całej dokumentacji. System jest niezależnym komputerem, pod który można podpiąć monitor i klawiaturę. Gotowe oprogramowanie pozwala na konfigurację systemu bez znajomości programowania.
GEVA 400 i GEVA 4000
Teledyne DALSA zaprezentowało kolejne modele swoich systemów wizyjnych z serii GEVA. Model GEVA 4000 jest systemem wyposażonym w procesor 2,6 GHz Core i7-6600u. System pozwala na podłączenie wielu kamer, w tym kamer liniowych. Standardowo na komputerze zainstalowane jest oprogramowanie Sherlock, które umożliwia przeprowadzanie zaawansowanej analizy wizyjnej programów. Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi lub PLC może odbywać się za pomocą Ethernetu lub dodatkowego modułu wejść/wyjść.
GEVA 400 przeznaczona jest do mniej wymagających aplikacji. Procesor Intel quad-core ATOM również pozwala na wykorzystanie oprogramowania Sherlock w aplikacjach wielokamerowych. Koszt systemu wraz z kilkoma kamerami jest zdecydowanie niższy od kosztu zastosowania kilku kamer inteligentnych.
STEMMER IMAGING ma w portfolio szeroką gamę kamer powierzchniowych i liniowych czołowych producentów, m.in. ALLIED VISION, Teledyne DALSA i JAI oraz obiektywy i oświetlenie, które pozwoli sprostać wyzwaniom nawet najtrudniejszych aplikacji.
Komplementarne produkty i usługi
Zachęcamy do kontaktu i wspólnego szukania rozwiązania dostosowanego do wymagań określonych aplikacji. Dzięki wsparciu technicznemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie komponenty, zbudować komputer spełniający wymagania aplikacji oraz zaproponować algorytmy, które pozwolą na stworzenie systemu wizyjnego zaspokajającego potrzeby użytkowników.
Z myślą o klientach OEM oferujemy również usługę wstępnego montażu i kalibracji kamery i obiektywu oraz składania komponentów w zestawy gotowe do użycia. Dzięki temu można uprościć proces montażu systemów wizyjnych.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.stemmer-imaging.com oraz do zamówienia najnowszego podręcznika do systemów wizyjnych „Imaging & Vision Handbook”, w którym można znaleźć zarówno informacje na temat technologii wizyjnych, jak i produktów dostępnych w ofercie STEMMER IMAGING.
STEMMER IMAGING Sp. z o.o.
ul. 3 Maja 6A, 99-400 Łowicz
tel. 664 921 922
e-mail: sales@stemmer-imaging.pl
www.stemmer-imaging.pl
źródło: Automatyka 3/2019
Komentarze
blog comments powered by Disqus