Technologia głębokiego uczenia
Materiał prasowy (COGNEX Poland) drukuj
Firma Cognex oferuje pierwszą na świecie inteligentną kamerę przemysłową wyposażoną w technologię głębokiego uczenia. In-Sight D900 to kompleksowe rozwiązanie dla wymagających aplikacji w zakresie kontroli na linii produkcyjnej.
Cognex Corporation wprowadziła na rynek nowy system wizyjny In-Sight D900. To pierwsze tego typu rozwiązanie z technologią głębokiego uczenia Cognex ViDi. System jest zaprojektowany do złożonych zastosowań w zakresie kontroli na linii produkcyjnej, w tym optycznego rozpoznawania znaków (OCR), weryfikacji montażu i wykrywania usterek. – Producenci coraz częściej zwracają się w stronę rozwiązań z zakresu głębokiego uczenia, aby poradzić sobie z inspekcjami, które są zbyt skomplikowane, czasochłonne lub kosztowne. Dzięki implementacji oprogramowania do głębokiego uczenia ViDi w system wizyjny In-Sight nasi klienci mogą teraz realizować nawet najbardziej skomplikowane inspekcje wizualne szybko i łatwo – mówi Joerg Kuechen, starszy wiceprezes ds. produktów wizyjnych w firmie Cognex.
Prosta implementacja i wiele zastosowań
Łącząc ludzką zdolność samokształcenia z solidnością i spójnością systemu wizyjnego, In-Sight D900 znacznie rozszerza możliwości automatyzacji zakładów przemysłowych. Ten system wizyjny można skonfigurować przy użyciu niewielkiej liczby przykładowych obrazów. Do jego wdrożenia nie jest wymagana specjalistyczna wiedza ani komputer PC.
Model In-Sight D900 jest idealny do automatyzacji złożonych aplikacji kontrolnych w wielu branżach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, elektronice użytkowej, przemyśle produktów konsumenckich, opakowań, żywności i napojów, urządzeń medycznych czy logistyce.
Głębokie uczenie automatyzacji produkcji
Głęboka analiza obrazu oparta na uczeniu się łączy w sobie specyfikę i elastyczność ludzkiej kontroli wzrokowej z niezawodnością, spójnością i szybkością działania skomputeryzowanego systemu. Modele głębokiego uczenia gwarantują precyzję i powtarzalność. Dzięki temu sprawdzają się w problematycznych zastosowaniach związanych z widzeniem maszynowym, gdzie rozwiązanie problemu przy użyciu tradycyjnych metod widzenia maszynowego często bywa uciążliwe albo wręcz niemożliwe.
Modele głębokiego uczenia potrafią odróżniać niedopuszczalne defekty, równocześnie tolerując naturalne odchylenia w złożonych wzorcach. Można je łatwo dostosować do nowych potrzeb bez konieczności przeprogramowania ich podstawowych algorytmów.
Niższe koszty, mniej błędów, krótszy czas kontroli
Coraz częściej przemysł wykorzystuje technologię głębokiego uczenia, aby rozwiązywać problemy związane z kontrolą produkcji, która jest zbyt wymagająca, droga i pracochłonna, by zaprogramować ją przy użyciu tradycyjnych algorytmów opartych na regułach. Technologia głębokiego uczenia pozwala zautomatyzować aplikacje, których dotąd nie można było zaprogramować, a także zmniejszyć liczbę błędów i skrócić czas kontroli. Głębokie uczenie umożliwia producentom rozwiązywanie problemów stanowiących wyzwanie dla tradycyjnych systemów wizyjnych, i to z większą wytrzymałością i niezawodnością.
COGNEX POLAND Sp. z o.o.
tel. 71 71 21 086
www.cognex.com
źródło: Automatyka 5-6/2020
Słowa kluczowe
automatyka, Cognex, In-Sight D900, kamera przemysłowa, Technologia głębokiego uczenia
Komentarze
blog comments powered by Disqus