Trzy technologie jeden dostawca
Materiał prasowy drukuj
LMI to czołowy producent inteligentnych skanerów pomiarowych opartych na technologiach 3D. Firma ma w ofercie produkty stworzone na bazie trzech technologii wizyjnych umożliwiających tworzenie obrazów 3D.
W portfolio firmy LMI jest kilka serii sensorów Gocator, które różnią się zastosowaniem, parametrami i możliwościami.
Gocator 1300
Seria 1300 to profilometr punktowy, który pozwala na mierzenie odległości z częstotliwością do 32 kHz. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu możliwy jest ciągły pomiar odległości i sprawdzanie wyników w granicach tolerancji. Po podłączeniu enkodera urządzenie może również składać punkty w profil i analizować jego kształt. Sensor jest często wykorzystywany także do monitorowania różnych powierzchni w trakcie ruchu czy mierzenia wibracji.
Seria 1300 składa się z siedmiu modeli, różniących się zasięgiem i rozdzielczością. W zależności od modelu zasięg pomiaru wynosi od 20 mm do 2000 mm, a rozdzielczość od 0,0004 mm do 0,025 mm.
Gocator 2100, Gocator 2300, Gocator 2400, Gocator 2800
Wymienione serie są oparte na technologii triangulacji laserowej. W zależności od serii sensory wyposażone są w kamery o rozdzielczości VGA, 1 Mpix oraz 2 Mpix. Wbudowane oprogramowanie pozwala na analizę każdego profilu osobno lub – po podłączeniu enkodera – na budowanie chmury punktów i analizę kompletnych części. Sensory tych serii są często stosowane w przemyśle samochodowym do kontroli elementów karoserii, przy produkcji opon czy w procesie montażu końcowego. W krajach skandynawskich wykorzystywane są w przemyśle drzewnym do pomiaru pni drzew i cięciu na deski oraz w przemyśle spożywczym przy porcjowaniu ryb.
W zależności od modelu pole widzenia sięga od 18 mm do 1260 mm, a rozdzielczość waha się w granicach 0,014–0,375 mm. Dodatkowo w serii Gocator 2800 zastosowano układ z dwoma kamerami, który pozwala na skanowanie dużych obiektów oraz zwiększenia gęstości profilu i pola pokrycia laserem.
Gocator 3200 i Gocator 3500
Serie 3200 i 3500 do otrzymania chmury punktów wykorzystują dwie kamery i generator prążków. Akwizycja danych odbywa się stacjonarnie i nie jest potrzebny enkoder. Podobnie jak w poprzednich seriach oprogramowanie zainstalowane w sensorze umożliwia analizę chmury punktów, pomiary objętości, wysokości, średnicy itp. Pole widzenia w zależności od modelu wynosi od 27 mm do 100 mm.
Do obsługi tych inteligentnych sensorów używana jest przeglądarka internetowa. Dzięki łatwemu interfejsowi użytkownika możliwe jest oprogramowanie i skonfigurowanie komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia kilku sensorów w jeden rozbudowany układ oraz obserwacja i analiza części z wielu stron. Po oprogramowaniu sensora można odłączyć go od komputera PC i samodzielnejpracy.
Do bardziej wymagających aplikacji producent przewidział SDK, które można wykorzystać we własnej aplikacji lub współpracy z zewnętrznym oprogramowaniem wizyjnym, np. bibliotekami HALCON.
Szkolenia i pokazy
Firma Stemmer Imaging zaprasza na pokaz oraz szkolenia z technologii 3D oraz praktycznego zastosowania sensorów z serii Gocator.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.stemmer-imaging.pl lub wysyłając pytanie na adres info@stemmer-imaging.pl.
STEMMER IMAGING Sp. z o.o.
ul. 3 Maja 6A, 99-400 Łowicz
tel. 664 921 922
www.stemmer-imaging.pl
źródło: Automatyka 7/8 2018
Komentarze
blog comments powered by Disqus