Ładowarki do samochodów elektrycznych typu Wallbox firmy Cabur
Współczesna motoryzacja zmienia się na naszych oczach. Elektromobilność staje się faktem i nie da się już tego trendu zahamować. Zmiana zaczęła się wraz ze wzrostem sprzedaży samochodów hybrydowych, jako formy przejściowej do pojazdów z napędem elektrycznym.
Faktem jest, że w różnych krajach proces przechodzenia z paliw kopalnych na napęd elektryczny będzie przebiegał w zróżnicowany sposób. Zależy to od wielu czynników, ale głównym zdaje się zamożność społeczeństwa, ponieważ, jak każda nowa technologia, jest droższa od tradycyjnej. Kolejnym czynnikiem wpływającym na dynamikę przechodzenia na napęd elektryczny jest niewątpliwie powszechny dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Ładowarki Cabur - parametry
W Polsce nie obserwujemy jeszcze zwiększonej dynamiki powstawania stacji ładowania pojazdów, ale jest dostępne inne rozwiązanie. Są to ładowarki elektryczne do samochodów, które możemy instalować przy domu, np. w garażu. Firma Cabur jest producentem ładowarek elektrycznych typu Wallbox. Są to urządzenia serii EV Smart Charger, w dwóch wersjach: Easy (moc do 22 kW) oraz Plus (moc od 7,4 do 22 kW), jedno lub trójfazowe. Ładowarki są przystosowane do prądu przemiennego 230 V AC lub 400 V AC i w standardzie wyposażenia mają złącze typu 2 wraz z kablem zasilającym o długości 5 m. Złącze to jest zunifikowane przez obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy. Innym standardowym udogodnieniem ładowarek Cabur jest łączność WI-FI, w trybie punktu dostępowego. Daje to możliwość rozpoczęcia ładowania przy pomocy dedykowanej aplikacji Web APP albo za pomocą karty RFID, a także sterowania dostępem do ładowarki, zarządzanie procesem ładowania, modyfikacji oraz możliwość przypisania kilku pojazdów do jednej ładowarki.
Korzyści wynikające ze stosowania ładowarek do samochodów elektrycznych
Przydomowe ładowarki elektryczne są nie tylko wygodnym rozwiązaniem dla ładowania pojazdów, ale mogą też przynieść oszczędności. Samochody najczęściej ładuje się w nocy i jednym z rozwiązań jest ustalenie z dostawcą energii odpowiadających nam taryf, aby tym samym zmniejszyć koszty ładowania akumulatorów. Jeżeli w domu jest zamontowana instalacja fotowoltaiczna, to można ją połączyć z ładowarką i wykorzystać nadwyżki prądu.
Ładowarki mogą w pełni uniezależnić posiadacza zarówno samochodu elektrycznego, jak i o napędzie hybrydowym od publicznych stacji ładowania pojazdów. Dotyczy to nie tylko gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w magazynach, centrach logistycznych i firmach, które mają na wyposażeniu pojazdy o napędzie elektrycznym. Za ich pomocą można obsługiwać nie tylko samochody, ale też wózki widłowe itp. Dostępne są też specjalne stojaki, na których można po dwóch stronach umieścić niezależne ładowarki co optymalizuje wykorzystanie przestrzeni.
Ładowarki do samochodów Cabur sprawdzą się także w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym, zarówno w nowo powstających budynkach, jak i przy modernizacji już istniejących. Ponieważ są to kompaktowe, uniwersalne i w pełni bezpieczne urządzenia można je z powodzeniem montować w garażach wspólnych dla wielu mieszkań. Większość deweloperów wprowadza tego typu udogodnienie dla mieszkańców, co znacznie uatrakcyjnia ich ofertę na tle konkurencji. Dzięki możliwości monitorowania (zintegrowany miernik MID) i przypisania odpowiednich pojazdów do ładowarek, rozliczenie kosztów nie stanowi problemu.
Bezpieczeństwo ładowarek Cabur
Stacje ładowania pojazdów elektrycznych marki Cabur spełniają wszystkie wymagane prawem normy bezpieczeństwa (certyfikaty CE; DEKRA, TUV) i najwyższe standardy. Bezpieczeństwo ładowania zapewnia zintegrowany system ochrony elektrycznej. To proste w instalacji i łatwe w użytkowaniu urządzenia, które pozwalają na bezpieczne, wydajnie i niezawodne ładowanie samochodów. Ich kompaktowe wymiary pozwalają na wkomponowanie ich w niemal każdą przestrzeń.
źródło: ASTAT
Słowa kluczowe
astat, automatyka, Cabur, elektromobilność, Wallbox, ładowanie pojazdów w domu, Ładowarki do samochodów elektrycznych
Komentarze
blog comments powered by Disqus