OMRON wprowadza na rynek urządzenie K7TM przeznaczone do monitorowania i serwisu predykcyjnego elementów grzejnych
K7TM pozwala na wizualizację tendencji do pogarszania się stanu sprzętów, umożliwiając serwis predykcyjny i przyczyniając się do dążeń na rzecz budowania społeczeństwa wolnego od węgla.
W zakładach produkcyjnych nagłe awarie sprzętu prowadzą do nieplanowanych przestojów i mogą mieć duży wpływ na wydajność całego zakładu. Urządzenia do monitorowania stanu firmy OMRON łączą w sobie zaawansowaną technologię detekcji z algorytmami do wykrywania nieprawidłowych warunków pracy. K7TM można z łatwością podłączyć do istniejących już konfiguracji sprzętowych.
Nowe urządzenie firmy OMRON automatycznie mierzy odpowiednią wartość rezystancji*¹ sprzętu grzejnego podczas pracy i wizualizuje tendencję do pogarszania się stanu sprzętu. Dzięki gromadzeniu danych dotyczących tempa zmian wartości rezystancji dla każdego elementu grzejnego można z wyprzedzeniem zaplanować czynności serwisowe w zależności od stanu nagrzewnicy. Minimalizuje to liczbę przestojów w produkcji związanych z regularną konserwacją elementów grzejnych. Zmniejszenie zużycia energii cieplnej wymaganej podczas ponownego uruchomienia pomaga również zminimalizować utratę energii z nagrzewnic.
Dzięki zdolności urządzenia K7TM do stałego pomiaru energii elektrycznej pobieranej przez każdy element grzejny w połączeniu z danymi dotyczącymi temperatury można wykryć nawet najmniejsze oznaki nieprawidłowych warunków pracy sprzętu w zakładzie. Przyczynia się to do utrzymania optymalnych warunków w celu zapewnienia jakości produktu. Nagłe awarie nagrzewnic można wyeliminować, jednocześnie zmniejszając zużycie energii podczas produkcji, co przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.
Główne cechy i zalety serii K7TM:
- łatwa modernizacja istniejących urządzeń,
- automatyczny pomiar rezystancji elementu grzejnego podczas pracy sprzętu w celu określenia tendencji do pogarszania się stanu nagrzewnicy,
- zmniejszona zależność od doświadczonego personelu serwisowego,
- możliwość zdalnego gromadzenia danych pomiarowych za pomocą połączeń, sieciowych,
- większy wpływ na utrzymanie jakości i redukcję zużycia energii.
*¹ Wartość rezystancji: jeśli element grzejny jest w użyciu przez dłuższy czas, proces utleniania zaczyna przyspieszać, a przewód grzałki staje się cieńszy, co powoduje odłączenie grzałki. W wyniku tego wzrasta rezystancja nagrzewnicy. Odłączenie nagrzewnicy ma ogromny wpływ na wydajność sprzętu.
źródło: Omron
Słowa kluczowe
automatyka, monitorowanie, Omron, predykcyjne utrzymanie ruchu