Najpopularniejszy system szaf sterowniczych
Materiał prasowy (Rittal Sp. z o.o.) drukuj
W 1999 r., pod hasłem „w końcu nieskończone możliwości„, Rittal wprowadził na rynek system szaf sterowniczych TS 8 – takie były początki. Dzisiaj ta będąca podstawą modułowego systemu „Rittal – The System.” szafa szeregowa jest światowym standardem technologii szaf sterowniczych w niemal wszystkich branżach. Po wyprodukowaniu 10 milionów egzemplarzy TS 8 uważa się za najpopularniejszy system szaf sterowniczych na świecie.
Szafa sterownicza TS 8, której 10-milionowy egzemplarz wyprodukowano w tym roku, znajduje zastosowanie w 92 proc. z 1005 branż na całym świecie i w ciągu 15 lat opanowała praktycznie wszystkie rynki przemysłowe. Do kluczowych branż należą: przemysł budowy maszyn, urządzeń sterowniczych i rozdzielczych, motoryzacja, energetyka, a także IT oraz telekomunikacja. Do ważnych obszarów zastosowań tego solidnego i popularnego systemu szaf należy także przemysł spożywczy i przetwórczy.
Na ten system postawiły znane firmy, m.in. niemiecki Siemens WKC, jeden z wiodących dostawców aparatury rozdzielczej i usług inżynieryjnych na europejskim rynku budowy maszyn. – Dzięki TS 8 jako platformie modułowego systemu Rittal oraz kompatybilnej technologii klimatyzacji i rozdziału mocy możemy spełniać różne wymagania klientów – potwierdza Hans-Peter Kasparick, dyrektor ds. inżynierii i produkcji w Siemens WKC.
Do najważniejszych czynników sukcesu TS 8 zalicza się dużą elastyczność i efektywność, wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa oraz dostępność na całym świecie.
Duża elastyczność i efektywność
Platforma modułowego systemu „Rittal – The System.” umożliwia konstruowanie dopasowanych rozwiązań dla rozdzielni, automatyki przemysłowej, inteligentnych budynków oraz centrów danych dzięki optymalnemu współdziałaniu komponentów mechanicznych, klimatyzacji i rozdziału mocy. Klienci nie muszą więc używać różnych typów szaf do różnych zastosowań, lecz zawsze mogą korzystać z zalet jednolitej i uniwersalnej platformy systemowej oraz kompletu akcesoriów.
Stale opracowywane są nowe produkty czy akcesoria, jak np. system cokołów Flex-Block do beznarzędziowego montażu. Poza tym znacznych oszczędności czasu i kosztów dostarczają konstruktorom urządzeń pomysłowe nowości, jak wsparcie pozycjonowania, możliwość montażu jednoosobowego, beznarzędziowe mocowanie zatrzaskowe czy powiększona przestrzeń do szybkiej instalacji akcesoriów.
Oprócz idealnego zgrania dopasowanych komponentów klimatyzacji i rozdziału prądu, na bazie TS 8 możliwe jest także wykorzystanie synergii z innymi typami obudów Rittal. Używając jednolitego zestawu akcesoriów, np. dla systemu szeregowego TS 8, szafy pojedynczej SE 8, szafy kompaktowej CM, szafy PC czy systemu TP TopPult, konstruktorzy urządzeń oszczędzają sporo czasu i pieniędzy.
Wysoka jakość i bezpieczeństwo
Unikalną pozycję TS 8 na rynku zapewnia także wysoka klasa ochrony przed korozją, jaka jest stosowana w przemyśle motoryzacyjnym. Trójetapowa obróbka powierzchni z nanoceramiczną obróbką wstępną, elektroforezowym gruntowaniem zanurzeniowym i powlekaniem proszkowym zapewnia optymalną ochronę powierzchni. Wysokie standardy jakości i zadowolenie klientów na całym świecie gwarantuje własne, akredytowane laboratorium jakości w centrali firmy w Herborn. Bada się w nim jakość i bezpieczeństwo produktów według norm europejskich oraz światowych. Dzięki wszystkim najważniejszym międzynarodowym aprobatom szafy TS 8 są dostępne dla prawie wszystkich branż na całym świecie.
Ogólnoświatowa dostępność
Początkowo TS 8 były produkowane tylko w Niemczech. Teraz są wytwarzane także w czterech innych krajach: Anglii, Indiach, USA oraz Chinach i wraz z akcesoriami są dostępne globalnie. 64 spółki-córki Rittal dbają o to, by dotarły do klientów na całym świecie. Klienci cenią sobie natychmiastową dostępność w około 90 magazynach na świecie i potwierdzają, że jest to decydujący argument przy ponownym zakupie. Poprzez uruchomienie nowego centrum globalnej dystrybucji w Haiger oraz nowego centrum dostaw w Korei (Incheon Songdo) Rittal podkreśla swoje zaangażowanie w poszerzanie działalności międzynarodowej oraz utrzymanie terminów dostaw i dostępności TS 8 na najwyższym poziomie na całym świecie.
Z Herborn do Nowego Jorku
Dotychczas wyprodukowanych 10 milionów szaf sterowniczych TS 8, ustawionych w szereg (przy szerokości 600 mm), miałoby łączną długość 6000 km. To odpowiada odległości z Herborn do Nowego Jorku.
RITTAL Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 48, 02-255 Warszawa
źródło: Automatyka 5/2016
Komentarze
blog comments powered by Disqus