SafeLogic Compact od Bosch Rexroth. Ekonomiczny sterownik bezpieczeństwa
Redakcja serwisu drukuj
Firma Bosch Rexroth poszerza swoją ofertę w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn dzięki nowemu systemowi „SafeLogic Compact”. Sprawdź ekonomiczny sterownik bezpieczeństwa dla maszyn kompaktowych.
Nowy, programowalny sterownik bezpieczeństwa “SafeLogic Compact”, opracowany przez firmę Bosch Rexroth zapewnia ekonomiczne, niezawodne i zgodne ze standardami bezpieczeństwo operatora i maszyny; zarówno w kompaktowych maszynach jak i w małych i średnich liniach produkcyjnych.
Ten modułowy sterownik spełnia wymagania bezpieczeństwa SIL 3 zgodnie z EN 62061 oraz wymagania Kategorii 4, PL e zgodnie z EN ISO 13849-1 i doskonale nadaje się do zastosowania we wszystkich obszarach automatyki przemysłowej. Wraz ze wzrostem ilości sygnałów peryferyjnych może on być swobodnie rozbudowany o kolejne moduły wejść/wyjść, jest łatwo konfigurowalny i programuje się go za pośrednictwem graficznego języka bloków funkcyjnych.
Oferta Bosch Rexroth
Firma Bosch Rexroth, będąc dostawcą kompleksowych technologii napędów i sterowania, rozszerza swoją ofertę rozwiązań zintegrowanych technologii bezpieczeństwa o sterownik SafeLogic Compact. W ofercie znajdują się: jednostka centralna CPU, moduły wejść/wyjść, przekaźniki oraz moduły komunikacyjne.
Oprogramowanie „SafeLogic Designer” pomaga użytkownikowi w planowaniu, programowaniu i uruchomieniu sterownika, dostosowując go szybko i bezproblemowo do indywidualnych potrzeb.
Prosta konfiguracja
W celu skonfigurowania systemu użytkownik łatwo przypisuje sygnały z różnych czujników, znajdujących się w obszernej bibliotece, do wejść i wyjść sterownika za pośrednictwem metody drag&drop. Podczas przypisywania komponentów systemu użytkownik definiuje parametry wymagane do oceny i wykrywania błędów.
Obszerna biblioteka bloków funkcyjnych upraszcza implementację wytycznych bezpieczeństwa dzięki graficznemu językowi programowania. Dostępna funkcja symulacji w trybie „offline” ułatwia rozwiązywanie problemów i weryfikację zastosowanych rozwiązań. Funkcja tworzenia raportu ułatwia przygotowanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do walidacji systemu.
Przyjazna obsługa
System został zaprojektowany tak, aby zapewnić użytkownikowi najwyższy poziom przyjaznej obsługi, zgodnie z hasłem: „Im prościej, tym lepiej." Odnosi się to do całego cyklu eksploatacyjnego komponentów systemu, łącznie z ich serwisowaniem. Wszystkie informacje dotyczące konfiguracji systemu oraz programu zapisywane są w module pamięci i mogą być z łatwością przeniesione do nowego systemu. w przypadku gdy konieczna jest wymiana któregokolwiek z komponentów.
Sterowniki w sieci
Sterownik SafeLogic Compact jest łatwo integrowalny z całym systemem automatyki w danej aplikacji. Wyłączniki i przekaźniki bezpieczeństwa oraz inne czujniki bezpieczeństwa, a także funkcje bezpieczeństwa oferowane przez serwonapędy z serii IndraDrive mogą być łatwo i bezpośrednio podłączane do systemu. Moduły komunikacyjne, takie jak PROFIBUS i PROFINET, umożliwiają wymianę informacji pomiędzy częścią systemu zapewniającą bezpieczeństwo, a pozostałą częścią systemu automatyki.
Możliwe jest również bezpieczne połączenie w sieć maksymalnie czterech sterowników SafeLogic Compact w celu wymiany danych istotnych dla bezpieczeństwa.
Bosch Rexroth Sp. z o.o. jest wiodącym specjalistą w zakresie napędów i sterowań. Pod markę Rexroth firma oferuje ponad 500.000 klientom kompleksowe rozwiązania obejmujące
Więcej informacji na stronie: www.boschrexroth.pl
W Polsce Grupa Bosch jest reprezentowana przez 3 spółek: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego, w którym udział firmy Bosch wynosi 50 proc. Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Działy przedsiębiorstwa: Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa, Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków, w których zatrudnionych jest ponad 300 000 pracowników, odnotowały w 2011 roku obrót w wysokości 51,5 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 350 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. W roku 2011 Bosch przeznaczył ok. 4,2 mld euro na badania i rozwój oraz zgłosił ponad 4 100 patentów na całym świecie. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.
Komentarze
blog comments powered by Disqus