System sterowania Pilz PSS 4000
Andrzej Barciński drukuj
Opracowany przez firmę Pilz, system sterowania PSS 4000 upraszczanie projektowania poprzez tworzenie modułów.
Normalizacja budowy maszyn dotyczy w coraz większym stopniu modułowości. Tendencja ta powinna mieć odbicie zarówno w sprzęcie, jak i w oprogramowaniu. Wiąże się to z przyjęciem podejścia mechatronicznego, w celu uproszczenia procesów projektowania oraz zwiększenia uniwersalności poszczególnych zespołów. Stwarza to zapotrzebowanie na zdecentralizowane struktury systemów sterowania.
PSS 4000 pozwala wykorzystywać zalety zdecentralizowanej struktury systemu sterowania bez konieczności zwiększania złożoności systemu, do czego dochodzi zwykle w związku z dystrybucją programów do różnych systemów sterowania. Przynosi to korzyści w postaci prostej obsługi i wysokiego stopnia normalizacji.
Zamiast scentralizowanego systemu sterowania (koncepcji typowej dla konwencjonalnie pojmowanej automatyzacji), użytkownik ma do dyspozycji program decentralizowany w czasie wykonywania w ramach scentralizowanego projektu. Konfiguracji, programowania i diagnozowania wszystkich urządzeń podłączonych do sieci dokonuje się z poziomu takiego scentralizowanego projektu. Umożliwia to prostą obsługę znormalizowaną w skali całego projektu.
źródło: Pilz
Słowa kluczowe
pilz, polecane, pss 4000, PSS 4000, sterowanie, systemy zdecentralizowane
Komentarze
blog comments powered by Disqus